Skocz do zawartości

SKP vs. WK - przepychanka


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego skracając nie można dać więcej niż rok od daty montażu
Tyle, że to WK powinno wbić TNBT w DR, a chyba nie do końca jest to zgodne z prawem.

Dlaczego? Po montażu instalacji gazowej pojazd nie musi pojawić się na żadnym badaniu dodatkowym, więc jak diagnosta ma dokonać wpisu do DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • JANUSZ60

    9

  • c64club

    9

  • Psuj

    7

Termin skraca WK. Ale jak wiecie, zgodnie z literą prawa kolejny wpis terminu w DR - kolejna rubryczka mówiąc wprost nie powinna już być dokonywana przez WK, prawda? Zatem to skrócenie terminu powinno od strony technicznej nastąpić poprzez wydanie nowego dokumentu z aktualną, nową datą :) Praktyka jest oczywiście różna - jak przystało na państwo federalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc wszystkim uczę się do egzaminu i nie byłem pewien jak to jest a mam jeszcze jedno pytanko jak możecie przewóz napojów to podrodzaj furgon czy inny bo inny jest nazwą przy furgonach w tabelce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin skraca WK. Ale jak wiecie, zgodnie z literą prawa kolejny wpis terminu w DR - kolejna rubryczka mówiąc wprost nie powinna już być dokonywana przez WK,
I o to mnie właśnie chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewóz napojów to podrodzaj furgon czy inny bo inny jest nazwą przy furgonach w tabelce

 

Jeśli przeznaczenie ma być "przewóz napojów" to podrodzaj musi być "inny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki o to mi chodziło, a wracając do gazu to mam np. 12 letnie auto montują mi gaz i robię badanie dodatkowe na SKP czy w WK ładują mi adnotacje przeklepują przegląd i pozamiatane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do WK i wbijają Ci gaz w DR. Przecież i tak masz terminy co roku. Obecnie nie ma badania po zainstalowaniu gazu. Z papierkami do WK i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do WK i wbijają Ci gaz w DR. Przecież i tak masz terminy co roku. Obecnie nie ma badania po zainstalowaniu gazu. Z papierkami do WK i tyle.
dokładnie tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do WK i wbijają Ci gaz w DR. Przecież i tak masz terminy co roku. Obecnie nie ma badania po zainstalowaniu gazu. Z papierkami do WK i tyle.

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeklepują przegląd

 

A co niby mają przeklepać? Skąd dokąd? Póki co gaz robi się adnotacją - nikt nie wymienia DR raczej... choć na upartego można by - w końcu niezgodność w rubryce P3 jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin skraca WK. Ale jak wiecie, zgodnie z literą prawa kolejny wpis terminu w DR - kolejna rubryczka

W praktyce najczęściej dokonuje się tego jednak w adnotacjach ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja znam tylko taki sposób skracania terminu przez WK,,,

 

 

E a u mnie przekreślają w biją następną rubrykę w WK :lol::lol::lol: może i robią źle ale nikt chyba im łba za to nie urwie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT w adnotacjach??

Dokładnie, ja znam tylko taki sposób skracania terminu przez WK,,,

U mnie, dokładnie tak samo.

 

Wykaz adnotacji jest katalogiem zamkniętym i de facto nie powinno sie tam wpisywać innych adnotaci niż te przewidziane w rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz adnotacji jest katalogiem zamkniętym i de facto nie powinno sie tam wpisywać innych adnotaci niż te przewidziane w rozporządzeniu.

Wiem i rozumiem, ale w takim wypadku nowy pojazd z zamontowanym lpg, będzie miał trzyletni termin badania, ewentualnie wersja blakopa i nowy dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do WK i wbijają Ci gaz w DR.

Pod warunkiem aktualnego badania technicznego, przynajmniej u nas tak jest. Kożystając z okazji jak Wy koledzy postępujecie z OBT + Gaz bez adnotacji w DR? Miałem taki przypadek i dałem oczywiście P z UD pobrałem Cepik i pieczatka w DR, a żeby klient nie ganiał tam i z powrotem wydrukowałem i podstemplowałem mu Odpis z OBT. Czy tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem oczywiście P z UD pobrałem Cepik i pieczatka w DR,

Według mnie postapiłeś prawidłowo.Co do drugiej części pytania-ja nie wystawiam zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wy koledzy postępujecie z OBT + Gaz bez adnotacji w DR?

 

Jak ma homo i fakturę to P i UD, wymienione dokumenty podpinam w formie elektronicznej pod badanie. O protokole na zbiornik wspominać chyba nie muszę :)

 

Jak nie ma to N i UI -zał 1, dział I, 0.2 g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wy koledzy postępujecie z OBT + Gaz bez adnotacji w DR?

 

Jak ma homo i fakturę to P i UD, wymienione dokumenty podpinam w formie elektronicznej pod badanie. O protokole na zbiornik wspominać chyba nie muszę :)

 

Jak nie ma to N i UI -zał 1, dział I, 0.2 g)

Nie no to jest chyba oczywiste :)

Raczej chodzi mi o to, czy jak drukuję odpis z OBT i podbijam go, czy jest to zgodne z przepisami? OE pobrana i pieczatka także wbita w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też tak się robi
U mnie tylko i wyłącznie tak.Nie widziałem jeszcze zadnego wpisu WK w adnotacjach...
O protokole na zbiornik wspominać chyba nie muszę
Nie ma protokółu-nie ma OBT...Nie przystępuje do wykonywania OBT...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.