Skocz do zawartości

powinno = musi?


max72

Rekomendowane odpowiedzi

często na forum są dyskusje czy powinno i musi to to samo,

jestem właśnie "świeżo" pop szkoleniu na członka komisji wyborczej, szkolenie prowadziły dwie osoby w randze sędziów, ale do rzeczy szkolenie było podzielone na dwie części w pierwszej sędzia zwrócił uwagę na to że liczba wydanych kart do głosowania powinna równać się tym wyjętym z urny, chyba że ktoś wyniesie kartę z lokalu no to wtedy nie ma takiej możliwości, druga część była poświęcona wypełniani protokołów i tu mi się podobało najbardziej, tym razem Pani sędzia doszła do liczenia kart i opisania tego w protokole, w objaśnieniach jest napisane że suma z pozycji "x" powinna równać się sumie z pozycji "y", i tu pada stwierdzenie że z ust tej uroczej pani że te liczby muszą być równe, mała konsternacja ze strony drugiego sędziego który stwierdza że w sytuacji którą on opisł tj. wyniesienie kart poza lokal ta suma nie może być równa, szybkie przyznanie racji i dalej objaśnienia następny punkt i tam zapis że suma "x" musi być równa sumie "y", tu już została zwrócona uwaga że musi to znaczy musi i basta

cóż dwóch sędziów i jak różna interpretacja słowa

 

a tak na marginesie też fajne stwierdzenie od sędziego, w styczniu akty prawne zostały zebrane w Kodeks Wyborczy i jak zwykle w polskie prawodawstwie przepisy nie są spójne a wręcz jedne wykluczają drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zawsze tak było i jest, każdy interpretuje prawo tak jak jemu to pasuje, dlatego losy tego kraju są jakie są, a będzie jeszcze weselej, bo w zmianę mentalności nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny punkt i tam zapis że suma "x" musi być równa sumie "y", tu już została zwrócona uwaga że musi to znaczy musi i basta

Tym oto sposobem wystarczyło dwoje sędziów, aby zmusić komisję wyborczą do poświadczenia nieprawdy w przypadku, gdy ktoś jednak karty wyniesie z lokalu ,,,oto Polska właśnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy ktoś jednak karty wyniesie z lokalu ,,,oto Polska właśnie ,,,

a potem zeskanuje i powieli , da następnemu do wrzucenia

i dopiero wtedy będzie problem, gdy wyjętych z urny będzie więcej niż wydano :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często na forum są dyskusje czy powinno i musi to to samo

 

[ Dodano: 05-10-2011, 20:19 ]

często na forum są dyskusje czy powinno i musi to to samo

 

O koledzy kiedys przed egzaminem w TDT były to dla mnie dwa rozne znaczenia i inne interpretacje. Nauczył mnie kiedys kolega "Psuj" ze jest innaczej i ze to są tozsame słowa i mają prawne jedne znaczenie I tylko w diagnostyce. Czy w innych dziedzinach tego nie wiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często na forum są dyskusje czy powinno i musi to to samo

prawie ale robi wielką różnice i poto jest TO Forum żeby podyskutować i wymienić poglądy które czasami są bardzo cenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkdog, Ten cytat - nie ja wymyslem tylko zamiescił kolega max 72.

 

a z resztą sie zgadzam . kiedys szedłem w "zaparte" ze to jest bardzo wielka roznica . Dzis wiem ze nie mialem racji. Jak pisałe znalazł sie ktos ko mi to dobrze wytłumaczył

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że to jest moje zdanie na ten temat, chodziło mi raczej zwrócenie uwagi na śmieszność całej sytuacji (dwoje poważnych prawników a jakże odmienne zdanie, chociaż naprawione, pytanie czy zwrócona uwaga przez "szarego" człowieczka też miałaby taki efekt)

chociaż tu raczej należałoby płakać a nie się śmiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkdog, Ten cytat - nie ja wymyslem tylko zamiescił kolega max 72.

wiem ŻE To niety :)

Jak pisałe znalazł sie ktos ko mi to dobrze wytłumaczył

Ja też go bardzo cenie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.