Skocz do zawartości

problem z rejestracją hondy trx 350 z USA


manciod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zarejestrowalem się tutaj aby zrozumieć niektóre aspekty związane z rejestracją tzw. quada ps. chyba niezbyt lubianego na stacja kontroli technicznej pojazdów - czemu trudno się w sumie dziwić patrząc na obowiązujące prawo.

 

Jednak przydarzyło mi się zakupić quada hondę trx 350 parę dni temu w salonie w Kielcach quad jest z 2006 r. ale był używany w USA jako demo i ma 80 mil przebiegu, ma też certyfikat (title...coś tam) i mam na niego fakturę vat zakupu, oraz kopie odpraw celnych z Hamburga z marca 2011 r. jakich dokonał imporeter czyli salon z Kielc.

ALe w wydziale komunikacji w Mysłowicach usłyszałem, że muszę dostarczyć kartę pojazdu oraz info o zapłaconej akcyzie czy jest to konieczne skoro pojazd nie był zarejestrowany w USA i był sprowadzony jako używany? bo nie mam takiej karty..

proszę o pomoc

i wszelkie info? Jak sprawnie go zarejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zarejestrowalem się tutaj aby zrozumieć niektóre aspekty związane z rejestracją tzw. quada ps. chyba niezbyt lubianego na stacja kontroli technicznej pojazdów - czemu trudno się w sumie dziwić patrząc na obowiązujące prawo.

 

Jednak przydarzyło mi się zakupić quada hondę trx 350 parę dni temu w salonie w Kielcach quad jest z 2006 r. ale był używany w USA jako demo i ma 80 mil przebiegu, ma też certyfikat (title...coś tam) i mam na niego fakturę vat zakupu, oraz kopie odpraw celnych z Hamburga z marca 2011 r. jakich dokonał imporeter czyli salon z Kielc.

ALe w wydziale komunikacji w Mysłowicach usłyszałem, że muszę dostarczyć kartę pojazdu oraz info o zapłaconej akcyzie czy jest to konieczne skoro pojazd nie był zarejestrowany w USA i był sprowadzony jako używany? bo nie mam takiej karty..

proszę o pomoc

i wszelkie info? Jak sprawnie go zarejestrować?

 

To tak lekko sobie traktujesz te dokumenty...a masz w title zapis "only for parts" albo "not for highway use" lub "for off-highway use only" ?

Bo jeszcze nie masz tłumaczeń?

Jeżeli jest to pojazd który nie był rejestrowany a w dodatku quad to do rejstracji musisz mieć homologację fabryczną producenta z którego wynika że jego moc nie przekracza 15kW i że jest homologowany na rodzaj L7e.

No i tyle chyba na razie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w treści: Certificate of title for an all - Terrain vehicle

 

a tłumaczenie mam właśnie w trakcie u przysięgłego.

 

mam nadzieje że to jest ok bo polski salon przekonuje mnie że to jest właściwy dokument.

 

mam też nadzieję że nie muszę mieć karty pojazdu skoro jest używany ale jako demo w sklepie w USA i nie był eksploatowany w ruchu na drogach publicznych. WK w Katowicach to potwierdza ale w Mysłowicach już się mocno wahają. Pozatym nie wiedzą co z akcyzą salon w Kielcach uważa że nie musieli jej płacić bo jest to pojazd który nie ma obowiązku rejestracji a te są zwolnione ale za to posiada możliwość rejestracji, dzwoniłem na info celne i skarbówki i nie mam jednoznacznej odpowiedzi 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon w Kielcach uważa że nie musieli jej płacić bo jest to pojazd który nie ma obowiązku rejestracji a te są zwolnione

 

A łyżka na to .... ;)

Opłacie akcyzy podlegają samochody osobowe oraz pojazdy kat. L6e i L7e.

A więc ten quad będzie podlegał tej opłacie.

No chyba, że nie spełni kryteriów kat. homologacyjnej L7e bo np. jego moc jest wyższa niż 15 KW to wtedy .......... kup przyczepę bo będzie Ci niezbędna aby go wozić, bo po drogach publicznych to on nie będzie mógł się poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon w Kielcach uważa że nie musieli jej płacić bo jest to pojazd który nie ma obowiązku rejestracji a te są zwolnione

 

A łyżka na to .... ;)

Opłacie akcyzy podlegają samochody osobowe oraz pojazdy kat. L6e i L7e.

A więc ten quad będzie podlegał tej opłacie.

No chyba, że nie spełni kryteriów kat. homologacyjnej L7e bo np. jego moc jest wyższa niż 15 KW to wtedy .......... kup przyczepę bo będzie Ci niezbędna aby go wozić, bo po drogach publicznych to on nie będzie mógł się poruszać.

 

No i to jest rozwój wypadków na który musisz zaczekać, no chyba że już wiesz że moc Twojego quada to więcej niż 15 kW, a wtedy sprawdź czy ten salon przyjmuje zwroty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś wielki Dario już tyle czasu szukam o tej mocy i nic nie znalazłem

 

czyli teraz montaż kierunków, klaksona i na badania techniczne? pytałem się u mnie na małej stacji kontroli to powiedzieli że quady tylko na okręgowej stacji, to chyba niekoniecznie...

potem składam papiery w WK (tłumaczenia odprawy celnej, faktura zakupu na firmę, cetryfikat title... z tłumaczeniem no i mam nadzieję pozytywne badania techniczne i wówczas zobaczę czy w WK zażyczą sobie akcyzę jeśli tak kieruje to na barki salonu z Kielc.

Macie jakieś porady co do uzbrojenia pojazdu w kierunki i klakson>? a może jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś wielki Dario

Ah ten Dario jesteś naprawde Wielki :D

 

[ Dodano: 08-10-2011, 20:00 ]

A jeszcze zapomniałem o PSUJU :P .A tak poważnie Panowie wielkie Szacum dla wspaniałych ludzi którzy tworzą TO Forum czy w żartach czy w źarku goryczy zawsze można liczyć na pomoc z Waszej strony i ja to Bardzo cenie choć niewiele pomagam :( ale w miare możliwości dorzuce swoje 5-ć groszy :x .Do Vipa dalega droga :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś wielki Dario już tyle czasu szukam o tej mocy i nic nie znalazłem

 

czyli teraz montaż kierunków, klaksona i na badania techniczne? pytałem się u mnie na małej stacji kontroli to powiedzieli że quady tylko na okręgowej stacji, to chyba niekoniecznie...

potem składam papiery w WK (tłumaczenia odprawy celnej, faktura zakupu na firmę, cetryfikat title... z tłumaczeniem no i mam nadzieję pozytywne badania techniczne i wówczas zobaczę czy w WK zażyczą sobie akcyzę jeśli tak kieruje to na barki salonu z Kielc.

Macie jakieś porady co do uzbrojenia pojazdu w kierunki i klakson>? a może jeszcze coś?

 

Dario jest wielki to fakt.

Materiał jaki wrzucił jest bardzo pomocny.

Jednak to nie jest wszystko.

Z tego co piszesz wynikałoby że nie masz dokumentów które potwierdzają że ten quad spełnia wymóg mocy nie wyższej niż 15 kW.

Są wytyczne Min Infr. które mówią że potwierdzenie tego parametru ma wynikać z zapisu w fabrycznej homologacji pojazdu.

Pojazd ten ma rzecz jasna VIN więc również powinien posiadać homologację o odpis której powinieneś wystąpić do producenta pojazdu, najlepiej za pośrednictwem dealera tej marki.

Nie zamierzam Ci psuć niedzieli ale ten zapis "all terain", brak kierunkowskazów i innego wyposażenia może świadczyć o tym że ten quad nie był homologowany na drogi publiczne.

Ostatecznie wyjaśni sie to z zapisów w homologacji.

Pamiętaj także o tym zeby na czas zgłosić fakt nabycia pojazdu w Urzędzie Celnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można wystąpić za pośrednictwem salonu honda o odpis z homologacji czy pisać do hondy polska (oczywiście vin posiadam), ps czy ja mam obowiązek zgłaszać w urzędzie celnym zakup? skoro to salon sprowadził quada i clił go w Hamburgu? czy nie na nim spocznie obowiązek uregulowania również akcyzy jako podmiotu, który wprowadził produkt na obszar RP. Sporo mam tych niewiadomych i nie oczekuję jednoznacznych odp. ale stawiam je sam sobie do przemyślenia i dowiedznenia się. A apropos akcyzy to w piątek dzwonilem na infolinie celną i skarbową i tam powiedzieli mi niejednoznacznie czy należy opłacić akcyzę, czy też jest zwolniony, ale z info wynikało że to salon powinien ewentualnie opłacić akcyzę bo ja mogę mieć kłopot z jej opłaceniem nawet jesli sam zechce zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można wystąpić za pośrednictwem salonu honda o odpis z homologacji czy pisać do hondy polska (oczywiście vin posiadam), ps czy ja mam obowiązek zgłaszać w urzędzie celnym zakup? skoro to salon sprowadził quada i clił go w Hamburgu? czy nie na nim spocznie obowiązek uregulowania również akcyzy jako podmiotu, który wprowadził produkt na obszar RP. Sporo mam tych niewiadomych i nie oczekuję jednoznacznych odp. ale stawiam je sam sobie do przemyślenia i dowiedznenia się. A apropos akcyzy to w piątek dzwonilem na infolinie celną i skarbową i tam powiedzieli mi niejednoznacznie czy należy opłacić akcyzę, czy też jest zwolniony, ale z info wynikało że to salon powinien ewentualnie opłacić akcyzę bo ja mogę mieć kłopot z jej opłaceniem nawet jesli sam zechce zapłacić.

 

Co do homo to mozesz i tak i tak.

Jednak wydanie tego homo pewnie ileś tam kosztuje.

Jeśli to salon cię na tego konia posadził to może poprtycypować w tych kosztach bo w końcu to oni spredali ci nierejestrowany pojazd i bez homo, a bez tego nie zarejstrujesz.

 

Co do urzędu celnego to nie wiem jak jest z pojazdami z poza Unii.

Cło, o.k. jest zapłcone ale obowiązek opłaty akcyzy powstanie wtedy kiedy się okaże że to pojazd rodzaju L7e czego na razie, bez homo - nie wiadomo.

Nie wiem kiedy urząd celny uzna że taki obowiązek powstał a przekroczenie terminu powoduje karę.

Masz na pojazd fakture zakupu pewnie z miejscem jej wystawienia w Polsce.

Obowiązek powstaje w momencie kiedy sie taki pojazd na terenie Polski znajdzie i jest na to zgłoszenie pięć dni.

Czy urząd celny uzna za datę sprowadzenia do kraju datę na tej fakturze czy datę którą podasz jako datę faktycznego, fizycznego sprowadzenia pojazdu do Polski to już sprawa tego co, jak i kiedy bedziesz zgłaszał w UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a tak z innej beczki wiem że mają się od lutego 2012 r. zmienić odnosnie rejestracji quadów przepisy czy ta zmiana nie uprości sprawy zarejestrowania w WK, a co do akcyzy to jtro sam zgłosze do celnego i nie bede czekał na nic 3,1 % wolę zapłacić sam i próbować podziału kosztów w salonie.

 

[ Dodano: 10-10-2011, 21:06 ]

niestety nie mogę opłącić akcyzy może to zrobić tylko importer więc o to ładnie poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.