Skocz do zawartości

Zbiornik IRENE


power

Rekomendowane odpowiedzi

tematem jest :

Cytat:

Zbiornik IRENE

 

Czy klient dostał pozytywny wynik bt 8):P z takim poswiadczeniem?

 

Uważam że nie.Brak pieczęci inspektora TDT z jego wyróżnikiem zgodnym z odbiciem na zbiorniku.

Z drugiej strony kiedy te przepychanki pomiędzy firmą Irene a TDT się skończą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    24

  • Psuj

    22

  • praktyk

    22

  • Qnick

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oj tam... Jacek.

 

oj tam..........ale ktoś(diagnosta) klientowi "klepnął" pozytywa na ten kwit :(

 

Samokształcenie diagnostów "kuleje" ,a to poważny problem w naszej branży.

kiedyś dawno temu...stare dobre czasy :-D;) kursy doszkalające co dwa lata były obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematem jest :

Cytat:

Zbiornik IRENE

 

Czy klient dostał pozytywny wynik bt 8):P z takim poswiadczeniem?

Dla mnie to zadna nowina.Trochę tego papieru juz widziałem....a więcej nie mogę pisac... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... Jacek.

 

oj tam..........ale ktoś(diagnosta) klientowi "klepnął" pozytywa na ten kwit :(

 

Samokształcenie diagnostów "kuleje" ,a to poważny problem w naszej branży.

kiedyś dawno temu...stare dobre czasy :-D;) kursy doszkalające co dwa lata były obowiązkowe.

Miałem ten sam problem - ja odmówiłem wykonania OBT na takich kwitach , na sąsiedniej SKP ktoś klepnął. Klient po OBT skontaktował się z TDT i wydali mu prawidłowy protokół gratis , a ja straciłem 162 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam Was przekonać?

 

Wystarczy że napiszesz że nic za to nie zapłacił :) bo dla mnie to jest dziwne, zawsze chcą jakieś pieniądze za wystawienie papierka czy duplikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ,że chcą

 

uiszczenia opłaty w wysokości 52,50 zł na konto Transportowego Dozoru Technicznego Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Warszawie nr 70 1130 1017 0020 1237 5820 0003 , z informacją " opłata dotyczy wydania duplikatów dokumentów zbiornika LPG nr fabr...",
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uote]

Miałem ten sam problem - ja odmówiłem wykonania OBT na takich kwitach , na sąsiedniej SKP ktoś klepnął. Klient po OBT skontaktował się z TDT i wydali mu prawidłowy protokół gratis , a ja straciłem 162 zł.

 

Z tym gratisem może jest jak piszesz.Jednak TDT ,to nie instytucja charytatywna i trudno w to uwierzyć.

Co do klepnięcia bez prawidłowego protokółu TDT. Jak wiadomo, zgodnie z rozporządzeniem diagnosta ma obowiązek wpisywania nr decyzji dopuszczenia urządzenia przez dozór.Podczas kontroli SKP, panowie z TDT, mają możliwość sprawdzić w swojej bazie danych, czy dany zbiornik przeszedł bad.dopuszczające. Nie trudno się domyśleć ,jak tego zbiornika tam niema.Sądzę ,że nie skończyło by się to pogrożeniem palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo, zgodnie z rozporządzeniem diagnosta ma obowiązek wpisywania nr decyzji dopuszczenia urządzenia przez dozór.

Chyba, że numer nie został nadany :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............ja kiedyś zrobiłem podobną "skuchę" - pech chciał, że panowie podczas kontroli to złapali, sprawa miała dalszy ciąg w WK - odmowa rejestracji auta (sprowadzone z zagranicy), całe szczęście że handlarz był "normalny" - wymienił zbiornik na nowy, auto przyjechało jeszcze raz - ja zrobiłem korektę i jakoś to przeszło,

 

dzisiaj miałem badanie z "duplikatem poświadczenia" dokument z tego roku z TDT i owszem decyzja jest, ale słowa "protokół" ze świecą szukać, TDT dalej wg mnie dalej wystawia dokumenty nie do końca OK, ale........................ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

http://archiwum.pb.pl/3126055,8131,zbiorniki-irene-dozwolone

 

[ Dodano: 17-05-2013, 20:12 ]

panowie z TDT, mają możliwość sprawdzić w swojej bazie danych, czy dany zbiornik przeszedł bad.dopuszczające

panowie z TDT w przypadku wystąpienia o duplikat występują do producenta o potwierdzenie wykonania badania, nie mają swojej bazy danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zbiorników irene jeżeli nie ma się pewności co do ważności protokołu ,

wystarczy zadzwonić do TDT w Gdańsku i uzyskać informację czy zbiornik o danym numerze został odebrany przez tutejszy TDT . Jedynym problemem mogą być godziny

funkcjonowania oddziału TDT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z TDT w przypadku wystąpienia o duplikat występują do producenta o potwierdzenie wykonania badania, nie mają swojej bazy danych

 

Tu się mylisz kolego, wykaz zbiorników jest w bazie oddziału wykonującego badanie odbiorcze. Podając producenta, nr zbiornika oraz rok prod. telefonicznie można sprawdzić, czy dany zbiornik został dopuszczony do użytku. Niestety, aby otrzymać DUPLIKAT należy wysłać wniosek pisemny oraz uiścić kwotę 52,50 na konto TDT.

LPG - DUPLIKAT.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Artykuł jest w strefie płatnej.

 

A tak w ogóle to krzykliwy tytuł, ale treść trochę inna... Sąd nie zezwolił na dopuszczenie zbiorników, tylko "...uchylił decyzję ze względów procesowych. Nie ustosunkował się do zarzutów merytorycznych - podkreślił sędzia Piotr Borowiecki."

 

Ale tytuł - miodzio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł jest w strefie płatnej.

niestety nie mam dostępu do strefy płatnej

 

[ Dodano: 18-05-2013, 11:19 ]

Tu się mylisz kolego, wykaz zbiorników jest w bazie oddziału wykonującego badanie odbiorcze

może i wykaz zbiorników jest, ale dlaczego TDT występuje do producenta o potwierdzenie wykonania badania, czy to nie jest tak jak z SAM że cała dokumentacja pojazdu jest u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.