Skocz do zawartości

Pytanie o ADR


BarAnt

Rekomendowane odpowiedzi

BarAnt, darkdog, No zgadza sie . Jest to jeden z dokumentow prawnych ktory musi byc na OSKP a wiec i na egzaminie bo tez jest to czesc 9 z ktorej sie zdaje teorie. zdawalem praktyczny raz i go zaliczylem -ALE na nim miałem badanie powypadkowe cysterny ADR - PRAKTYCZNIE nie wyobrazam sobie aby czasie jego trwania przeglądac lub czytac lub szukac w czesci 9 czegos to mowienia przed egzaminatorem. No bo jak sie zacznie cos mowic to nie mozna przerwac aby zajrzec do cz.9 i dalej cos tam egzaminatorowi mowic.

Po drugie jak ja zdawalem to pytania z gory a priori - z TDT były imiennie przypisame do zdajacej osoby. Czyli usłyszałem pytanie na temat ADR jaki ktos z Warszawy z TDT dla mnie ułożył. i po chwili zastanowienia 1 lub 2 minuty chwili zacząłem te badanie cysterny powypadkowe opowiadac a trwalo to około 55 minut. Więc nie wierze w korzystanie z 9 czesci w czasie ustnego egzaminu praktycznego.

pozdrawiam obu kolegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doli, Ty mnie wogole nie zrozumiales. Przeciez ja wlasnie pisałem ze niemozliwe jest zdawanie praktycznego bo na to nie ma czasu. przeczytaj mnie jeszcze raz. Ale kolega dardok twierdzi ze mozna korzystac - pytaj go o jego opinie nie mnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze skomentuje ten moj egzamin praktyczny z badania powypadkowego ADR.

To było jak bitwa Waterlo. ja odpowiedz a gzaminator indywidualne pytanie , ja znowu odpowiedz a on znowu inne indywidualane pytanie. Ia tak w te i we w te. I chcial mnie zlamac jak nie wiem co. Tylko ze trafiła Kosa na Kamien. Ja juz wczesnie byłem Doradca d/s ADR i znalem nie tylko czesc 9n ale wszystkie pozostale przepisy. Wiec .... dzis to ja juz mam to z glowy. Rada dla innych - trzeba wiedzxiec wiecej niz egzamiantor. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Panów. Jest późno,ale jedno z pytań egzaminacyjnych na diagnostę nie daje mi spokoju. Źródła - w tym najnowsze vademecum- podaje na poniższe pytanie...

 

Silniki wysokoprężne wymagane są w pojazdach:

a) wyłącznie EX/III

b) wyłącznie EX/II i EX/III

c) EX/II, EX/III i FL

 

...odpowiedź "b".

 

Ale-czy to jest poprawna odpowiedź?- w kontekście pkt.9.2.4.4. gdzie napisane jest:

 

silnik napedzajacy pojazd powinien być tak wyposazony i umieszczony, aby nie narażac ladunku na nagrzanie lub zapalenie. Wpojazdach EX/II i EX/III powinny byc stosowane wyłącznie silniki wysokoprężne

 

według mnie powinno być "C"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odpowiedź "B" reszta to gra słów w testach jest wiele takich pytań

 

Silniki wysokoprężne wymagane są w pojazdach:

 

a) wyłącznie w pojazdach EX III ? tylko on - a może jeszcze inny, a EXII?

b) wyłącznie w pojazdach EXII , EXIII,

c) pojazd EXII , EXIII, FL - FL moze przecież mieć silnik OZI czyli OZS nie jest wymagany.

MEMU nigdzie nie wymieniono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memu ma spełniać wszystko to co EXIII więc wyłącznie EXII i EXIII czy wyłącznie EXII, EXII i MEMU? Chyba że MEMU nie istnieje?

Ogólnie to trzeba odpowiedzieć na konkretne pytanie i wskazać odpowiedź z tych które wystepują. Z racji że w odpowiedziach nie ma wymienionego MEMU to nie możesz uznać że wszystkie odpowiedzi są błędne. Trzeba wskazać poprawną (najbardziej prawdopodobną) i nie ma dyskusji. I dlatego jest B.

Jasne jest to że MEMU ma spełniać wymagania jak EX i to też nie tak do końca wszystko. Są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każde pytanie jest tak napisane że można nad nim dyskutować ,ale jakąś odpowiedź trzeba zaznaczyć wiec zakreśla się tą najbardziej bliską prawdy :) ,tak było jak ja zdawałem i widzę że nic sie nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pochodzi z Vademecum tylko z którego wydania, na egzaminie raczej się takie nie pojawi chyba że odpowiedź B będzie brzmiała: EXII i EXIII bez wyłącznie i wtedy wszystko OK.

A panowie wydający Vademecum powinni zrobić renamęt w zestawie pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie powinno być "C"...

Dlaczego, tak skoro sam piszesz

Wpojazdach EX/II i EX/III powinny byc stosowane wyłącznie silniki wysokoprężne

 

Panowie!

 

Jaką odpowiedź należy zakreślić to inna bajka! Wiadomo że "b" (gdyby takie pyt.padło-i ktoś by zapamiętał tą odpowiedź...)

Przewrotność pytania polega na sformułowaniu "wyłącznie" ale ustawionym raz tu raz tam:

W 9.2.4.4 jest napisane ze:W pojazdach EX/II i EX/III powinny byc stosowane wyłącznie silniki wysokoprężne co oznacza że wyłącznie silnik o ZS może napędzać pojazd podany w 9.2.4.4

 

natomiast w odpowiedzi testowej sformułowanie "wyłącznie" stoi tu:

 

Silniki wysokoprężne wymagane są w pojazdach:

a) wyłącznie EX/III

b) wyłącznie EX/II i EX/III

c) EX/II, EX/III i FL

 

co oznacza w mojej ocenie że wyłącznie pojazd EX/II, EX/III powinien posiadać silnik o ZS. A tak nie jest- bo w tabeli w rubryce 9.2.4.4 są cztery pola zaznaczone-także na pojazdy FL i OX, więc w nich także musi być silnik o ZS, więc nie można powiedzieć że wyłącznie [w pojazdach]EX/II i EX/III ma być ten silnik ,więc ...nie może być odp b. Jako że w odp. c są wypisane pojazdy EX/II, EX/III i FL to przychylam się do tego ze ta odpowiedź jest prawidłowa. Brakuje tam słowa wyłącznie i zawarte są w tej odpowiedzi trzy z czterech pojzdów które powinny być wyposażone w silnik ZS.

 

Wyprowadź który z błędu jeśli się mylę...

pzdr

 

[ Dodano: 26-10-2011, 23:41 ]

.....chyba że cztery krzyżyki w tabeli 9.2.4.4 nie oznaczają wyposażania tych pojazdów w silnik o ZS a oznaczają konieczność spełnienia warunku:

silnik napedzajacy pojazd powinien być tak wyposazony i umieszczony, aby nie narażac ladunku na nagrzanie lub zapalenie

(...)

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cześci B umowy ADR w treści pod pkt.9.2.4.4 jest napisane że wyłącznie silniki wysokoprężne w EXII i EXIII. Natomiast w tabeli są jeszcze zaznaczone FL i OX. To dlatego że chodzi tu o to że silniki w tych czterech pojazdach muszą być tak wyposażone i umieszczone aby nie narażać na nagrzewanie lub zapalenie ładunku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cześci B umowy ADR w treści pod pkt.9.2.4.4 jest napisane że wyłącznie silniki wysokoprężne w EXII i EXIII. Natomiast w tabeli są jeszcze zaznaczone FL i OX. To dlatego że chodzi tu o to że silniki w tych czterech pojazdach muszą być tak wyposażone i umieszczone aby nie narażać na nagrzewanie lub zapalenie ładunku. :D

 

 

zaczaiłem to wczoraj - przed północą, po tym jak sam napisałem swoje wypociny :D

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.