Skocz do zawartości
wolciodd

czy ciągnik rolniczy musi mieć kabinę?

Rekomendowane odpowiedzi

wolciodd

czy ciągnik rolniczy musi mieć kabinę proszę o odpowiedz i uzasadnienie?

Był gość na badaniu okresowym ciągnikiem bez kabiny i mu nie zrobiłem badania gość przyjechał dzień póżniej że zrobił badanie bez kabiny u konkurencji bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog

Dz.U 32 Rozdział 2

Rozdział 2

 

 

Wyposażenie

 

 

§ 46. 1. Pojazd silnikowy, o którym mowa w § 44:

1) wyposaża się w:

a) kabinę lub ramę ochronną; przepis stosuje się do zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

b) wycieraczkę przedniej szyby, zapewniającą dostateczne pole widzenia kierowcy; przepis stosuje się do pojazdu wyposażonego w przednią szybę o takich wymiarach i kształcie, że kierowca może obserwować drogę tylko przez tę szybę bez zmiany normalnej pozycji,

c) prędkościomierz lub inne urządzenia umożliwiające odczyt prędkości jazdy co najmniej na najwyższym biegu; przepis stosuje się do zarejestrowanego po dniu 30 września 1993 r. ciągnika rolniczego, którego konstrukcja umożliwia przekroczenie prędkości 25 km/h,

d) co najmniej dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej, a drugie po prawej stronie pojazdu, zapewniające strefę widoczności drogi do tyłu co najmniej:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiki

Nawet w czasie wolnym na stanowisku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
czy ciągnik rolniczy musi mieć kabinę proszę o odpowiedz i uzasadnienie?

Był gość na badaniu okresowym ciągnikiem bez kabiny i mu nie zrobiłem badania gość przyjechał dzień póżniej że zrobił badanie bez kabiny u konkurencji bez problemu .

 

Zgodnie z przepisem cytowanym przez Darkdoga:

-zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

 

ale o wiele ciekawszym jest to że już bez wzgledu na datę I-rej, i to czy ma kabinę czy nie, to musi mieć LUSTERKA !

 

a generalnie, w takich wypadkach to polecam dawanie negatywa a nie odsyłanie klienta, bo kończy się tak jak widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolciodd

wiem koledzy ale wolałem mówiąc brzydko" gówna nie ruszać"

dlatego pytam bo nie byłem pewien

ciągnik był z 1981 roku

lusterka na podstawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
wiem koledzy ale wolałem mówiąc brzydko" gówna nie ruszać"

Czyli, krotko mówiąc dałeś ciała, bo Dz U 32, 262 mamy na stacjach wszyscy ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolciodd

może i tak

wolałem odpuścić niż potem żałować (rada starszych stażem diagnostów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog
(rada starszych stażem diagnostów )

Bezcenna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
może i tak

wolałem odpuścić niż potem żałować (rada starszych stażem diagnostów )

 

Umiesz liczyć, licz na siebie!

 

 

 

(rada starszych stażem diagnostów )

Bezcenna :P

 

no nie wiem jak to jest, bo wielu z nas tutaj, wcale nie jest młodych... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog
może i tak

wolałem odpuścić niż potem żałować (rada starszych stażem diagnostów )

 

Umiesz liczyć, licz na siebie!

 

 

 

(rada starszych stażem diagnostów )

Bezcenna :P

 

no nie wiem jak to jest, bo wielu z nas tutaj, wcale nie jest młodych... :lol:

Ale duszą są :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
a) kabinę lub ramę ochronną; przepis stosuje się do zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

 

A jak jest ciągnik o masie własnej powyżej 800 kg i zarejestrowany przed 31.12.1993 r. to co też ma mieć kabinę :razz: bo już sam nie wiem jak to interpretować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
a) kabinę lub ramę ochronną; przepis stosuje się do zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyżej 800 kg,

 

A jak jest ciągnik o masie własnej powyżej 800 kg i zarejestrowany przed 31.12.1993 r. to co też ma mieć kabinę :razz: bo już sam nie wiem jak to interpretować :lol:

 

Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

no chyba że "starzy diagności" mają inne zdanie nt. temat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog
Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

No też ja tak to rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

no chyba że "starzy diagności" mają inne zdanie nt. temat

Na pewno się tacy znajdą, ale tu masz rację ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

no chyba że "starzy diagności" mają inne zdanie nt. temat

Na pewno się tacy znajdą, ale tu masz rację ,,,

 

Chodziło mi o tych którzy już poradzili Wolcioddowi - cyt. "rada od starszych diagnostów":)

a do młodych to i ja nie należę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

No też ja tak to rozumiem

 

No to nie jest ze mną jeszcze tak źle, umiem czytać ze zrozumieniem ;D prawie wszystko ::D bo niektórych zagadnień się po prostu nie da zrozumieć ot tak trzeba głebszego zastanowienia a nawet opinii :mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog
Powyżej 800 kg i przed 31.12.1993 może nie mieć kabiny,

No też ja tak to rozumiem

 

No to nie jest ze mną jeszcze tak źle, umiem czytać ze zrozumieniem ;D prawie wszystko ::D bo niektórych zagadnień się po prostu nie da zrozumieć ot tak trzeba głebszego zastanowienia a nawet opinii :mrgreen::mrgreen:

Ah te opinie Sam wiesz jak znimi jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doli

Po 31.12.1993r. ale poniżej 800 kg to też może nie mieć kabiny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.