Skocz do zawartości

Przyczepa SAM


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Klient bedzie chciał sobie zrobić przyczepę SAM, tylko jeszcze nie wiem jaką, pytanie brzmi:

do 1,5 t nie musi mieć hamulca? lecz postojowy tak?

czy są jakies konkrety, które zadecydują o tym czy moze ona być rolnicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakies konkrety,

tak

wniosek klienta

 

do 1,5 t nie musi mieć hamulca?

rolnicza do 1,5t DMC może być bez hamulca,

ale samochodowa bez hamulca tylko do 750 kg DMC

i oba rodzaje muszą mieć dodatkowe połączenie z pojazdem ciągnącym

 

[ Dodano: 21-10-2011, 15:43 ]

a jeżeli jesteś UDS to powinneś znać rozporządzenie o warunkach tech. pojazdów

o hamulcach jest w § 14 i § 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ Dodano: 21-10-2011, 15:43 ]

a jeżeli jesteś UDS to powinneś znać rozporządzenie o warunkach tech. pojazdów

o hamulcach jest w § 14 i § 48.

 

A to skonsultować się to grzech? Chyba lepsze to niż popełnic gafe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to skonsultować się to grzech?

konsultacja została przeprowadzona :D

dostałeś odpowiedź w "prostych" słowach oraz namiary na §§

::hey

Oj tam zaraz takie stresy :D

Opcja szukaj też pomoże ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dziś miałem zapytanie klienta odnośnie tego co potrzeba do badania SAM-a,chodzi o przyczepę dwuosiową o DMC około 2000 kg .Między innymi wskazałem że ja wymagam opinii rzeczoznawcy w celu ustalenia parametrów mas ,bo z kosmosu ich nie zamierzam ustalać.Wydaje mi się,że klient był zdziwiony ,bo na innej stacji nic nie wymagają, opinia wiadomo kosztuje ,każda stacja niejako walczy o klienta ,ale czy można takie parametry jak DMC przy takim tonażu tak sobie wpisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że klient był zdziwiony ,bo na innej stacji nic nie wymagają,

 

To niech do nich jedzie Ty będziesz miał spokój a klient będzie miał taniej :razz: a jak się dyszel urwie i kogoś zabije to Ty dalej będziesz miał spokój a oni nie będą mieli nic na swoją obronę.

W tym zawodzie czasem lepiej nie zarobić i spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że opinia rzeczoznawcy jest tylko opinią ,z którą mogę albo i nie się zgodzić, że to ja biorę odpowiedzialność za dopuszczenie pojazdu do ruchu.

Dziękuję za podpowiedź,rzeczywiście na bezsenne noce lepiej zostawić sobie sprawy nieumyślne, a gdyby coś ,to nikt mi nie zarzuci ,że nie dołożyłem wszelkich starań w swoim działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moderator czujny jest właśnie o tym myślałem, a czy ktoś wie jak ta sprawa potoczyła się dalej

Nie wiem czy akurat o tym mówił mecenas Szczerbicki , dokładnie nie pamiętam ale chyba się oparło o Sąd Najwyższy który cofnął to na "dół" .

Jak ktoś lepiej pamięta z Leszczynka ,niech poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zapytać w poprzednim temacie który założyłem ale w tym chyba będzie bardziej na miejscu. Pytanie teoretyczne.

Czy są jakieś przeciwskazania do rejestracji przyczepy m-ki SAM o DMC np. 1000 kg. jako ciężarowa rolnicza (wniosek klienta), zakładając, że, to jest spełnione,

rolnicza do 1,5t DMC może być bez hamulca,

ale samochodowa bez hamulca tylko do 750 kg DMC

i oba rodzaje muszą mieć dodatkowe połączenie z pojazdem ciągnącym

oświetlenie ok. opinia rzeczoznawcy, posiada z tyłu trójkątną tablicę wyróżniającą , z wyglądu niewiele większa od typowej lekkiej samochodowej -wys. burt ok.50cm., ale jest na kołach i oponach samochodowych (np. 16 C z dostawczego), zaczep jest kulowy ISO 50, z tyłu brak zaczepu i gniazda elektrycznego do podłączenia drugiej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie jak ta sprawa potoczyła się dalej
Sąd jednak nie uznał tego wszystkiego za istotne i skazał mnie na 2 i 1/2 roku w pasiaki

mirwu Ostatnia wizyta: 04-08-2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.