Skocz do zawartości

Parking


OLEK
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

czepiali się wymiarów ?tak samo nie jest napisane że stanowisko akustyczne musi być oznakowane jako koperta , ja miałem tylko wymalowane 8.5x12 to kazali domalować przekątne ,bo niby tak jest w przepisach , ale gdzie ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dz.U.02.75.690

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

 

§ 21. 1. Stanowiska postojowe dla samochodów osobowych powinny mieć co najmniej szerokość 2,3 m i długość 5 m, przy czym dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne szerokość stanowiska powinna wynosić co najmniej 3,6 m i długość 5 m, a w przypadku usytuowania wzdłuż jezdni - długość co najmniej 6 m i szerokość co najmniej 3,6 m, z możliwością jej ograniczenia do 2,3 m w przypadku zapewnienia możliwości korzystania z przylegającego dojścia lub ciągu pieszo-jezdnego.

2. Stanowiska postojowe i dojazdy manewrowe dla samochodów osobowych powinny mieć nawierzchnię utwardzoną lub co najmniej gruntową stabilizowaną, ze spadkiem zapewniającym spływ wody.

3. Stanowiska przeznaczone do mycia i niezawodowego przeglądu samochodów w zgrupowaniach miejsc postojowych powinny mieć doprowadzenie wody oraz twardą nawierzchnię ze spadkami zapewniającymi spływ wody do wpustów kanalizacyjnych z osadnikami błota i łapaczami oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jakie wymiary powinny mieć dwa stanowiska parkingowe dla pozostałych pojazdów (w domyśle ciężarowe, autobusy,ciągniki) Stacja Okregowa.

 

[ Dodano: 30-01-2007, 11:22 ]

lub co najmniej gruntową stabilizowaną, ze spadkiem zapewniającym spływ wody.
Czy ktos ma parking gruntowy stabilizowany ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary powinny mieć dwa stanowiska (...)
§ 2. 1. Długość pojazdu nie może przekraczać w przypadku:

3) pojazdu członowego - 16,50 m;

4) zespołu złożonego z pojazdu silnikowego i przyczepy - 18,75 m;

8) zespołu złożonego z autobusu i przyczepy - 18,75 m;

18.75 x 2 = 37.5m

+ troche miejsca między pojazdami = w zaokrągleniu 40m

oznakowany tabliczką "parking dla klientów SKP"

 

[ Dodano: 30-01-2007, 16:33 ]

a jeżeli miałyby parkować obok siebie to 20m x 6m powinno wystarczyć

2. Szerokość pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 3 i 14, § 45 ust. 3 pkt 1, § 54 ust. 3, nie może przekraczać 2,55 m; szerokość ta nie obejmuje lusterek na przegubowych wysięgnikach, świateł umieszczonych na bokach pojazdu oraz elementów elastycznych wykonanych z gumy lub tworzyw sztucznych.

 

3. Szerokość pojazdu ciężarowego z nadwoziem rodzaju furgon może wynosić do 2,60 m, jeżeli jego ściany są zaopatrzone w izolację termiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ciop.pl/14059.html

 

"W przypadku stosowania stanowisk do prowadzenia przeglądów, napraw, czy obsługi pojazdów na zewnątrz pomieszczeń (na wolnym powietrzu) powinno mieć nawierzchnię bitumiczną, betonową, kostkową, klinkierową, z płyt betonowych lub kamienno-betonowych. Wymiary tych stanowisk nie powinny być mniejsze niż:

 

 

* 8,5 m x 10,5 m - dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t,

 

* 8,5 m x 16,5 m - dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t."

 

 

http://www.drogi.com/akty_prawne/du43_430.shtml

 

§ 116. 1. Wymiary stanowisk postojowych, w zależności od ich usytuowania w stosunku do krawędzi jezdni, nie powinny być mniejsze niż określone w tabelach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* 8,5 m x 10,5 m - dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t,

 

* 8,5 m x 16,5 m - dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t."

 

To dotyczy stanowisk naprawczych, a w naszym przypadku stanowisk akustycznych. Miejsca postojowe to raczej tak:

 

Nawierzchnia pod plac wyznaczony na miejsce postojowe lub manewrowe powinna być równa i twarda oraz posiadać odpowiednią nośność dostosowaną do obciążeń wynikających z użytkowania pojazdów ciężarowych. Ustawianie pojazdów na placu postojowym bądź manewrowym powinno być, w zasadzie niezależne, to jest takie, że przemieszczenie jednego pojazdu nie będzie powodowało konieczności przestawiania innego. Pomiędzy ustawionymi pojazdami ciężarowymi powinny być zachowane właściwe odstępy, w szczególności:

 

 

* 0,7 m z boku, z przodu i z tyłu innego pojazdu,

 

* 0,5 m od ściany garażu lub budynku.

 

To też z tej strony co podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.