Skocz do zawartości

Pomieszczenie dla sprężarki


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zapytanie - jeśli jest sam budynek SKP czy musi mieć wydzielone osobne pomieszczenie dla sprężarki czy sprężarka może stać gdzieś w na powierzchni pomocniczej na stacji.

Szukam przepisów jak to ma być ale nie zabardzo jest to opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być na stacji

lepiej w oddzielnym pomieszczeniu

bo podczas pracy sporo hałasuje

a odpowiednie przepisy określają dopuszczalne decybele

 

[ Dodano: 22-10-2011, 11:25 ]

Rozporządzenie Ministra Środowiska z 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku – gdzie podane są dopuszczalne poziomy hałasu w zależności od rodzaju terenu;

Dz.U. 2007 nr 120 poz. 826

 

PN-87/B-02151/02 – Akustyka budowlana.

Ochrona przed hałasem pomieszczeń w budynkach – gdzie podane są dopuszczalne wartości poziomu dźwięku w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania ludzi;

 

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 9 stycznia 2002 r. w sprawie wartości progowych poziomów hałasu – gdzie podane są wartości progowe poziomu hałasu;

Dz.U. 2002 nr 8 poz. 81

 

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy – gdzie podane są wartości NDN hałasu na stanowiskach pracy

Dz.U. 2002 nr 217 poz. 1833

zmiany

Dz.U. 2005 nr 212 poz. 1769 2005.11.12

Dz.U. 2007 nr 161 poz. 1142 2007.09.21

Dz.U. 2009 nr 105 poz. 873 2009.07.17

Dz.U. 2010 nr 141 poz. 950 2010.08.21

hałas jako jeden z parametrółw urządzeń sprężarkowych.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się że powinna być w oddzielnym pomieszczeniu i nie tylko o hałas chodzi ale i o bezpieczeństwo w razie choćby rozerwania zbiornika(wiem że to prawie niemożliwe ale zawsze zdarzyć się może) a ponadto wez i pracuj przy włączonej sprężarce :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem na stacjach w których sprężarka była na hali ze stanowiskiem kontrolnym, od dwóch miesięcy pracuję na stacji gdzie sprężarka jest w osobnym pomieszczeniu. Bezcenne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years later...

Witam

Podepnę się pod temat. U nas padła sprężarka (nie opłaca się naprawiać) szefostwo chce zakupić jakąś małą tylko na SKP (niestety będzie stała na stanowisku ). Teraz mam pytanie Jaka powinna być duża - stacja podstawowa , sprężarka do pompowania opon i szarpaka . Chodzi mi o pojemność . Może macie jakieś doświadczenie w tych sprawach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytać specjalistów od szarpaków, no żeby z szarpnięciami wydoliła. Ja bym wstawił ciut większą od najtańszej na świecie, żeby trzymała ciśnienie, a nie non-stop hałas robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariuszd napisał:

Chodzi mi o pojemność

Dobrze policzcie ciśnienie do pojemności aby nie wpaść pod dozór - bo dojdzie następne pod dozorowe urządzenie na SKP. Ogólnie mały kompresor na SKP do kół  a duży gdzieś na zewnątrz  do szarpaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.