Skocz do zawartości

Kontrola TDT


silent_rob25

Rekomendowane odpowiedzi

pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczep lub nic nie pisać. (...) Prawie godzinę ten temat wałkowaliśmy z inspektorem.

No to długo cię przekonywał do zapisów niezgodnych z obowiązującymi nas przepisami.

 

Załącznik nr 8 do rozporządzenia z DzU 996

1. Załącznik określa zakres wymaganych danych zamieszczanych w rejestrze.

pkt 13)

dodatkowe informacje, np. wyposażenie w hak, urządzenia podlegające dozorowi technicznemu, instalację do zasilania gazem,

 

Inspektor powiedział też ,że jeszcze w tym roku zostanie poprawione rozporządzenie dotyczące badań.

Czyli to ten załącznik ma zostać zmieniony?

Tylko po co :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    15

  • danielg539

    14

  • eborg

    13

  • silent_rob25

    9

Inspektor powiedział też ,że jeszcze w tym roku zostanie poprawione rozporządzenie dotyczące badań.

to gdy rzeczywiście zmienią i DzU wejdzie w życie to się WTEDY dostosujemy ...

... nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to długo cię przekonywał do zapisów niezgodnych z obowiązującymi nas przepisami.

Cały czas tu powtarzam, że zalecenia kontroli TDT-u nie mogą być dla nas wiążące, dopóki panowie ci stosują różne, często niezgodne z przepisami własne interpretacje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecenia kontroli TDT-u nie mogą być dla nas wiążące, dopóki panowie ci stosują różne, często niezgodne z przepisami własne interpretacje ,,,

że doprecyzuję:

z kontroli z udziałem TDT i zalecenia nie dotyczące wyposażenia i warunków lokalowych.

Dlatego napisałem:

...z obowiązującymi nas przepisami

Bo przepisy o sposobie przeprowadzania badań dotyczą nas a nie TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przepisy o sposobie przeprowadzania badań dotyczą nas a nie TDT

Ale zalecenia pokontrolne sugerowane przez TDT dla większości WK są święte,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zalecenia pokontrolne sugerowane przez TDT dla większości WK są święte,,,

Wątpię, żeby takie jw. uwagi znalazły się w protokole pokontrolnym.

A jeśli już to łatwo by było z nimi polemizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już to łatwo by było z nimi polemizować.

Niesmak zawsze pozostaje, nie powinieneś być mądrzejszy od kontrolującego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinieneś być mądrzejszy od kontrolującego ,,,

 

A to nadal obowiązuje?

"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego"

 

przecież to powiedzenie jeszcze z czasów cara Piotra I... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nadal obowiązuje?

Zdziwiłbyś jak często trzeba być delikatnym i nieśmiałym w ujawnianiu swej mądrości,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś jak często trzeba być delikatnym i nieśmiałym w ujawnianiu swej mądrości,,,

Najczęściej do przemądrzałych klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspektor podczas kontroli wytknął nam jeszcze błąd jaki robiliśmy w DIP dokładnie ujmując program był nie dopracowany.

 

W dipie pkt. 4 który brzmi

4. Numer identyfikacyjny (VIN) lub nadwozia (podwozia/ramy)*

 

oraz pkt.39

39. Miejsce wybicia numeru VIN lub nadwozia (podwozia/ramy)*

 

* Niepotrzebne skreślić.

NASZ program w pkt. 39 skreślał np słowo (podwozie/ ramy) a w pkt. 4 tego nie robił.

 

Pan inspektor mówił że to jest częsty błąd. My mamy program PISKP ale rozmawiałem z kolegą i PATRONAT też robi ten błąd. Proszę sobie Sprawdzić DIPy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PATRONAT też robi ten błąd

Z tego co pamietam, to moj Patronat wykreśla w obu przypadkach a na 100% poprawnie wykreślał jak obowiązywał Dz U 155.

Jutro sprawdzą dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan inspektor mówił że to jest częsty błąd. My mamy program PISKP ale rozmawiałem z kolegą i PATRONAT też robi ten błąd. Proszę sobie Sprawdzić DIPy

 

Z tego co pamietam, to moj Patronat wykreśla w obu przypadkach a na 100% poprawnie wykreślał jak obowiązywał Dz U 155.

 

PATRONAT też nie skreśla, ale wg. mnie kontrolujący czepia się pierdół, które nie mają większego znaczenia :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolujący czepia się pierdół, które nie mają większego znaczenia

Żadnego znaczenia, wszyscy wiemy czym różni się nr Vin od tego drugiego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PATRONAT też nie skreśla,

pentagram, nie wiem jakaą masz wersje Patronatu ale ja mam 7.75 i skresla niepotrzebne wyrażenia i to zarówno w poz 4 jaki w poz 39 i z tego co pamietam, to zawze była dostepna opcja skreslania.

pentagram napisał/a:

kontrolujący czepia się pierdół, które nie mają większego znaczenia

 

Żadnego znaczenia, wszyscy wiemy czym różni się nr Vin od tego drugiego ,,,

Faktycznie żadnego praktycznego znaczenia to nie ma czy skresli się część wyrażenia czy nie ale znaczenie formalne to ma, bo kontrolujacy dążą do tego aby dokumenty były wypełniane zgodnie z instrukcja zawartą w rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dipie pkt. 4 który brzmi

4. Numer identyfikacyjny (VIN) lub nadwozia (podwozia/ramy)*

 

oraz pkt.39

39. Miejsce wybicia numeru VIN lub nadwozia (podwozia/ramy)*

 

* Niepotrzebne skreślić.

 

Stacja (paradox) skreśla poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentagram, nie wiem jakaą masz wersje Patronatu ale ja mam 7.75 i skresla niepotrzebne wyrażenia

 

Mam 7.78, ale zaraz sprawdzę ustawienia - może mam coś skopane :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: kompletna bzdura, ale..........jak popatrzeć na to z innej strony - to lepiej jak panowie z TDT znajdują takie rzeczy, niżby mieli..............doszukać się większych "kwiatków" :D

 

jeżeli pan inspektor się postara - a w cale nie musi mocno - każdemu udowodni nieprawidłowości oraz to że źle wykonał badanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pan inspektor się postara - a w cale nie musi mocno - każdemu udowodni nieprawidłowości oraz to że źle wykonał badanie :D

 

Nie przeceniaj TDT.

Ich wiedza jest bardziej teoretyczna niż praktyczna.

Przeprowadzanie badania to nie egzamin z praktycznego.

Więc, musiałby sie mocno starać, a właściwie to nad wyraz starać.

Chyba, że ktoś nie potrafi prawidłowo, zgodnie z procedurą przeprowadzić badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tutaj chodzi właśnie o teorię - wystarczy popatrzeć np na temat poruszany na forum badania pokolizyjnego, a takich kwiatków tej branży jest sporo :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś nie potrafi prawidłowo, zgodnie z procedurą przeprowadzić badania.

Bez żadnych złośliwości - Ty potrafisz? - Bo ja nie :oops: (a przynajmniej nie wszystkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie nie powinno w ogóle TDT kontrolować sposobu badania - tak jak nikt nie kontroluje lekarza

Tylko, że lekarzowi płacą za efekty a nam najchetnioej zapłacili by za bezproblemowość :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.