Skocz do zawartości

brak tabliczki znamionowej


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie-klient naprawiał auto i została usunięta tabliczka znamionowa. Przegląd ma jeszcze ważny. By nie mieć problemów na następnym przeglądzie chce wyrobić ją. Jaka jest procedura??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej odnaleść starą

a gdy się nie uda to do WK

 

Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 186 poz. 1322

 

§ 29. 1. Organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje, w drodze decyzji, zgodę na wykonanie i umieszczenie tabliczki znamionowej zastępczej, zwanej dalej "tabliczką zastępczą", w przypadku:

1) braku, utraty lub zniszczenia tabliczki znamionowej;

2) utraty aktualności treści tabliczki znamionowej w zakresie określenia cech identyfikacyjnych pojazdu.

2. W przypadkach określonych w ust. 1 stacja kontroli pojazdów wydaje zaświadczenie potwierdzające wykonanie i umieszczenie tabliczki zastępczej.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie-klient naprawiał auto i została usunięta tabliczka znamionowa. Przegląd ma jeszcze ważny. By nie mieć problemów na następnym przeglądzie chce wyrobić ją. Jaka jest procedura??

 

Zgłosić się do producenta, wyda mu taką jak oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas oczekiwania ok. trzech tygodni

 

Czas oczekiwania na orginalną TZ Opla (wiem bo sie do tego przyczyniłem) był.. coś około roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania na orginalną TZ Opla (wiem bo sie do tego przyczyniłem) był.. coś około roku

 

Kolego... Ale myślę, że Ty mówisz o nieco innym przypadku - kiedy to nowa tabliczka miała też mieć nowe parametry :) Znamy znamy sprawę, pamiętamy :)

 

Koszt tabliczki zależy od rodzaju pojazdu i marki. W ciężarówkach to już często kilkaset złotych... Wtedy lepiej zastępczą brać z WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt tabliczki zależy od rodzaju pojazdu i marki. W ciężarówkach to już często kilkaset złotych... Wtedy lepiej zastępczą brać z WK...

 

W osobówkach jest gratis (chcą pieniądze za montaż), czas oczekiwania bardzo różny, pojazd musi mieć ważne BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W osobówkach jest gratis (chcą pieniądze za montaż), czas oczekiwania bardzo różny, pojazd musi mieć ważne BT

 

Witam No własnie a jesli BT nieważne to jaka procedura. U mnie klient miał tabliczke,ale z nie nie można juz nic odczytac, a BT już po terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam No własnie a jesli BT nieważne to jaka procedura. U mnie klient miał tabliczke,ale z nie nie można juz nic odczytac, a BT już po terminie.

 

Wtedy lepiej zastępczą brać z WK...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Trochę odświeżę temat...

Pojazd zarejestrowany, badanie jeszcze sporo czasu ważne natomiast tabliczkę rdza zjadła i jest nieczytelna i chcę na swój wniosek wyrobić nową zastępczą

Jak z WK otrzymam decyzję o nadaniu tabliczki zastępczej to mogę ją wyrobić w dowolnej stacji kontrolo pojazdów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko OSKP.

 

Dlaczego?

 

ak z WK otrzymam decyzję o nadaniu tabliczki zastępczej to mogę ją wyrobić w dowolnej stacji kontrolo pojazdów ?

 

Większość WK w decyzji wskazuje, która stacja ma wykonać tabliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Błąd w "praniu".

Chciałem napisać , że w stacji posiadającej uprawnienia.

Dalej, to jak pisze Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazuje stację odnośnie nabicia numeru ale nie tabliczki zastępczej

 

Niektóre WK wskazują stację również przy tabliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre WK wskazują stację również przy tabliczce.
Miałem tak z WK z Rzeszowa, ale to klient prosił żeby mu wypisali na naszą SKP, bo samochód stał niedaleko. Nie wiem czy jest to ich zwyczaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre WK wskazują stację również przy tabliczce

Nie wiem czy pracujecie na tym samym wzorze Decyzji - ale tam za bardzo nie ma miejsca na określenie konkretnej SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to ich zwyczaj.

 

Rozporządzenie można różnie interpretować i dlatego niektóre WK uważają, że musi być wskazana stacja.

 

Nie wiem czy pracujecie na tym samym wzorze Decyzji

 

Mamy własny wzór (dawniej nie było ujednoliconego wzoru dla WK). Od jakiegoś czasu nie wskazujemy stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Cepem była rejonizacja

 

Wiele WK uważa, że teraz też jest "rejonizacja", ale nie ma to żadnej podstawy prawnej. Ujednolicony wzór (w programie do rejestracji pojazdów) pojawił się kilka miesięcy temu, ale pewnie nie każdy WK z niego korzysta.

 

Chciałem napisać , że w stacji posiadającej uprawnienia.

 

Literalnie to każda stacja ma uprawnienia do tabliczki, bo:

 

7. Starosta może wyrazić zgodę na umieszczanie nadanych cech identyfikacyjnych pojazdu przez stację kontroli pojazdów.

 

Dotyczy to umieszczania nadanych cech, a nie wykonywania tabliczek zastępczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujednolicony wzór (w programie do rejestracji pojazdów) pojawił się kilka miesięcy temu

 

Brawo!! Po niemal 15 latach funkcjonowania systemu... Można powiedzieć, że program rozwija się w zaskakującym tempie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że program rozwija się w zaskakującym tempie

 

Ale oczywiście zaraz po wprowadzeniu w 2016 r. pojawił się problem, bo program numerował od "zera", a przecież ileś tam numerów było już nadanych wcześniej od początku roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre WK wskazują stację również przy tabliczce.
podają na osobnym wydruku wykaz stacji uprawnionych do wykonania ZTZ - przynajmniej w moim WK tak postępują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podają na osobnym wydruku wykaz stacji uprawnionych do wykonania ZTZ

 

A jak już wyżej wskazałem - literalnie uprawniona jest każda stacja, nie tylko ta uprawniona do nabijania numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.