Skocz do zawartości

Droższy zwycięża ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła przetarg na holowanie i parkowanie pojazdów, które muszą być poddane badaniom do potrzeb procesowych. Są to samochody odnalezione po kradzieży czy uczestniczące w wypadkach.

 

Drozszy_zwycieza_791549.jpg

 

Większość z nich zalega na parkingach miesiącami. Przetarg dotyczył wszystkich wielkopolskich powiatów. Wartość przetargu to 130 tys. euro. Kryteriami wyboru były: cena - 70 proc. punktów, ocena stanu technicznego wyposażenia - 27 proc., odległość między parkingiem a Komendą Policji - 3 proc.

 

- Na wszystkie holowania dałem cenę 29 złotych i 28 groszy, a oferta, która wygrała, w niektórych pozycjach była wielokrotnie droższa - mówi Piotr Wróblewski, właściciel firmy Transport Usługi Powypadkowe. W policyjnych przetargach startuje sześć lat i twierdzi, że zyskane doświadczenie pozwoliło mu skonstruować konkurencyjną ofertę - pisze „Gazeta Poznańska”.

 

Odrzucając tę ofertę policjanci napisali, że ceny „nie zostały skalkulowane w oparciu o rzeczywiste koszty usługi, a w oparciu o osiągany zysk przez wskazaną firmę, przy czym koszty holowania pojazdów(...) zostały przerzucone i wliczone w koszty innych klientów wymienionej firmy i w tym zakresie zawyżone”.

 

- Skąd oni wiedzą, co mi się opłaca, a co nie? Policję powinno interesować to, żeby mniej ją to kosztowało, a o mnie niech się nie martwią - mówi Wróblewski.

 

Oprócz oferty firmy Wróblewskiego, który postanowił posiłkować się podwykonawcami, z powiatu poznańskiego i Poznania oferty złożyły trzy typowe pomoce drogowe.

 

Komisja przetargowa już przed przystąpieniem do rozpatrywania ofert wykluczyła z przetargu ofertę firmy Polhol. Powodem miało być niewypłacone wadium. - Wadium wpłaciłem - zapewnia Andrzej Mocydlarz, właściciel Polholu. Policja znalazła potwierdzenie wpłaty i przywróciła firmę do przetargu, po czym ogłosiła ją zwycięzcą. Wtedy czwarty z oferentów, Marian Chara, który zresztą świadczył tę usługę przez ostatnie dwa lata, złożył protest - jego cena też była niższa od tej w zwycięskiej ofercie.

 

Jak zapewniają policjanci, przetarg będzie wznowiony i rozstrzygnięty do końca tygodnia.

 

( PAP, źródło: www.interia.pl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.