Skocz do zawartości

OBT na pokwitowaniu


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Nie żebym bronił czegokolwiek ale spróbuj jeździć na KP

 

Nie mieszajmy dwóch tematów, do poruszania się po drodze wyłącznie DR lub PC, natomiast KP tylko do ew. badania należy użyć razem z pokwitowaniem z Policji :)

 

Nawet jak wystawisz zaświadczenie z badania, to ono nie upoważnia do poruszania się, stwierdza tylko fakt usunięcia usterek :P

 

Tu wyjątkowo wrocławski WK honoruje przeglądy z terenu innych, nieoświeconych WK, w tym także tych leżących zaraz za Wrocławiem...

 

Toż to jawna dyskryminacja :shock: od obcych można a od swoich nie :razz: , musicie udać się na rozmowę i wyjaśnić co i jak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    26

  • abcs

    13

  • darkdog

    11

  • Regan55

    11

Top Posters In This Topic

Nie mieszajmy dwóch tematów

No właśnie, dokument odpowiadający DR to taki na którym możesz jeżdzić

 

musicie udać się na rozmowę i wyjaśnić co i jak :lol:

Brak słów...urząd wie najlepiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego tam brakuje?

A np:wpisu TAXI,HAK itp....

Wg. mnie KP jest dokumentem odpowiadającym DR i robię wszystkie badania jak nie ma DR na podstawie KP lub dodatkowe na pokwitowanie.

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak miałeś DR to po co zaglądałeś do KP?

Bo gosciu chciał "zgubić"fakt ze pojazd jezdził na "TAXI"....

 

Więc gubi DR i chce żeby zrobić BT na podstawie KP jako odpowiadającym mu dokumencie, a tam nie ma taxi... :x

 

a ja miałem takiego coi nie miał w KP gazu... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc gubi DR i chce żeby zrobić BT na podstawie KP jako odpowiadającym mu dokumencie, a tam nie ma taxi...

Nie pamiętam.. ;) ale chyba tak mu powiedzialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takiego coi nie miał w KP gazu

Pewnie miałeś tez takiego co nie ma GAZ-u w DR.

 

Bo nie zdążył wpisać :)

ale i "lewy' gaz zdarza się wykryć... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w PC to mało błędów, nie wpisują HAKA, pomylone masy itd itp - nic to nie zmienia.

W takim razie KP do czego służy oprócz kasy dla urzędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentuje historję pojazdu - przynajmniej tak było w zamysle.

 

Tylko jak zginie KP to historia idzie od nowa :evil: (modne u taksówkarzy i innych krętaczy :razz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takiego coi nie miał w KP gazu

Pewnie miałeś tez takiego co nie ma GAZ-u w DR.

:ok

 

§ 2. 1. Karta pojazdu, zwana dalej "kartą", jest dokumentem przypisanym do pojazdu, zawierającym w szczególności:

1) dane identyfikacyjne pojazdu,

2) parametry techniczne pojazdu,

3) dane identyfikacyjne właściciela pojazdu,

4) dane potwierdzające rejestrację pojazdu.

2. Wzór karty określa załącznik do rozporządzenia.

 

..............

 

§ 5. W przypadku zmiany stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym organ rejestrujący dokonuje odpowiednich wpisów w karcie w rubryce "Adnotacje urzędowe" lub w rubryce "Zmiany parametrów technicznych pojazdu".

 

Jeśli czegoś w KP brak to jest to rażące zaniedbanie. My mamy porównać stan faktyczny z zapisami w wiarygodnym dokumencie. Jeśli brak jest w KP wpisu np. HAK a pojazd takowy posiada to sprawa do wyjaśnienia. Mamy za to w KP daty, numery, masy dane o silniku i to jest nam potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę, że ten załącznik trochę nas ostudzi - w załączeniu

 

Bez sensu dla mnie, ale jak tak napisali to tak trzeba robić :razz: , no chyba że za parę tygodni wyjdzie inna interpretacja spod tego samego pióra :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że autor nie ma za bardzo pojęcia o tym co pisze, przecież dokumentem dopuszczającym do ruchu jest DR, PC lud odpowiadający mu dokument.

A dla niego PC jest odpowiadającym dokumentem. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów mamy dylemat czy pojazd zarejestrowany, to zarejestrowany czy nie. Czy czasowa rejestracja, to już rejestracja pojazdu, czy jeszcze nie. Bo skoro należy taki pojazd zarejestrować czasowo to znaczy, że brak DR lub PC automatycznie powoduje jego wyrejestrowanie?? No i oczywiście kwestia nieszczęsnego odpowiadającego mu dokumentu, w przypadku którego raz pokwitowanie jest takowym a raz już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia nieszczęsnego odpowiadającego mu dokumentu,

 

Gdzieś czytałem, że dokumentem odpowiadającym DR jest zagraniczny DR, tylko nie mogę namierzyć tego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.