Skocz do zawartości

OBT na pokwitowaniu


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

tak to rozumiem,że czynności badania okresowego i własnie chodziło mi

o pełną identyfikcję, a nie mam DR więc nie moge porównać danych

dlatego pytam jak to w przyszłości prawidłowo wykonac dla WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    26

  • abcs

    13

  • darkdog

    11

  • Qnick

    11

Top Posters In This Topic

Ktoś znów wynalazł interpretację po swojemu, jak było z NTB przyczepek lekkich SAM.

Nic tylko zdołować tego petenta, narobić mu kosztów, niech wykorzysta ze 3 dni urlopu..........

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to rozumiem,że czynności badania okresowego i własnie chodziło mi

o pełną identyfikcję, a nie mam DR więc nie moge porównać danych

dlatego pytam jak to w przyszłości prawidłowo wykonac dla WK

 

Prawidłowo to wykonasz na tym dokumencie na którym WK chce.

U nas chcą na PC i robimy na PC po zatrzymaniu DR za brak OBT. :mad:

A ponieważ jak to ktoś tu napisał, wszelka zaraza idzie do was z zachodu /chociaż ja znałem do tej pory zupełnie opaczną wersję tego powiedzenia/

Więc strzeż się.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo to wykonasz na tym dokumencie na którym WK chce.

U nas chcą na PC i robimy na PC po zatrzymaniu DR za brak OBT. :mad:

 

 

Ok po zatrzymaniu DR za brak OBT jest to już "oczywista oczywistość",ale jeśli DR został zatrzymany bo pojazd uczestniczył w kolizji i ma przykładowo skrzywione koło więc podlega

DBT-pokolizyjnemu to w takim wypadku też by musiał przyjechać na PC bo mam wykonać zakres okresowego ?

 

Danielg 539 napisał:

Przy tym BT nie wykonujemu OBT tylko wykonujemy czynności z zakresu tego badania a to róznica.

 

No tak tylko,że "czynności z zakresu ...." musze wykonać wszystkie: tak czy nie ::?

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi tylko o to czy wykonujecie takie badanie mając tylko pokwitowanie z policji czy zażądac ksero DR lub PC ze względu właśnie na zakres okresowego bo rozumiem,że nie wyznaczam terminu NBT,ale pozostałe czynnosci musze wykonac więc potrzebuję jakis dokument. Myślę,ze wystarczyła by karta pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi tylko o to czy wykonujecie takie badanie mając tylko pokwitowanie z policji czy zażądac ksero DR lub PC ze względu właśnie na zakres okresowego bo rozumiem,że nie wyznaczam terminu NBT,ale pozostałe czynnosci musze wykonac więc potrzebuję jakis dokument. Myślę,ze wystarczyła by karta pojazdu

 

Weź przeczytaj wszystkie posty w tym temacie bo oczekujesz odpowiedzi które już tutaj zostały udzielone.

OBT po zabraniu DR to jedno a DBT po zatrzymaniu DR to drugie.

W tym drugim wypadku do DBT wystarczające jest pokwitowanie bedące jednocześnie skierowaniem na to badanie.

I nie możesz "żądać" niczego więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT po zabraniu DR to jedno a DBT po zatrzymaniu DR to drugie.

 

No ja szczerze mówiąc tego nie łapie.

 

Ja też i z tego powodu też nie mogę spać :D

No to chyba też trzeba zacząć czytać posty od początku :lol:

Jest to "co innego" w kontekście robienia OBT na podstawie PC w przypadku gdy DR jest zatrzymany za brak OBT.

Do wykonania DBT po zatrzymaniu DR za np. usterki wystarczy pokwitowanie z policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, skoro w KAŻDYM badaniu jest element identyfikacji, który jest de facto niemożliwy na podst.samego DR?

 

Sorry - nie śledziłem tematu aż tak dokładnie od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, skoro w KAŻDYM badaniu jest element identyfikacji, który jest de facto niemożliwy na podst.samego DR?

 

Sorry - nie śledziłem tematu aż tak dokładnie od początku.

 

I dlatego wskazane by było żeby robic to na podstawie czegoś więcej niż pokwitowania z policji.

Wrocławski WK forsuje wykonywanie OBT na podstawie PC w przypadku zatrzymaniu DR przez policję za brak ważnosci OBT.

Natomiast nie wymaga takiej procedury w przypadku DBT po zatrzymania DR za usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, skoro w KAŻDYM badaniu jest element identyfikacji, który jest de facto niemożliwy na podst.samego DR?

 

Sorry - nie śledziłem tematu aż tak dokładnie od początku.

 

I dlatego wskazane by było żeby robic to na podstawie czegoś więcej niż pokwitowania z policji.

Wrocławski WK forsuje wykonywanie OBT na podstawie PC w przypadku zatrzymaniu DR przez policję za brak ważnosci OBT.

Natomiast nie wymaga takiej procedury w przypadku DBT po zatrzymania DR za usterki.

 

Witajcie koledzy i tu wszystko by się zgadzało tylko cały czas odchodzimy od sedna tematu,bo to ma być DBT za usterki,ale dodatkowo "pokolizyjne" więc zakres jest już trochę inny.Pewno też różnie to traktuja WK w poszczególnych miastach.

Ja dopisuje w uwagach,że identyfikacji dokonano z kartą pojazdu.

I pytam tylko jak do tego podchodzicie

Miłego dnia ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytam tylko jak do tego podchodzicie

Dz U 155

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 1-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;

 

Z zapisu jasno wynika, że nie ma potrzeby robienia całego zakresu OBT. Sprawa się robi trochę problematyczna jak w skierowaniu nie ma wymienionych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski WK forsuje wykonywanie OBT na podstawie PC w przypadku zatrzymaniu DR przez policję za brak ważnosci OBT.

 

Ale sam wcześniej pisałeś że stacje z poza rejonu tego WK mają dyspensę na taką interpretacje i że od tych stacji są przyjmowane badania okresowe wykonane na podstawie samego pokwitowania a to już dla mnie jakieś jaja jedni mogą robić z pokwitowania a inni nie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski WK forsuje wykonywanie OBT na podstawie PC w przypadku zatrzymaniu DR przez policję za brak ważnosci OBT.

 

Ale sam wcześniej pisałeś że stacje z poza rejonu tego WK mają dyspensę na taką interpretacje i że od tych stacji są przyjmowane badania okresowe wykonane na podstawie samego pokwitowania a to już dla mnie jakieś jaja jedni mogą robić z pokwitowania a inni nie :razz:

 

Póki co maja tę "dyspensę" :x

Jednak w obliczu pisma z min. potwierdzającego słuszność takiej interpretacji wroclawskiego WK, bądź pewny ,że zaczną kwestionować prawidłowość inaczej wykonanych OBT a to już na pewno przy jakichkolwiek brakach danych w zaświadczeniu z tego badania:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co maja tę "dyspensę"

 

Powinno być szlus i już koniec dla wszystkich a nie dla wybranych :razz: a nie są równi i rowniejsi.

 

Jak ma być ch...wo to niech będzie jednakowo ale dla wszystkich :razz:

 

Pozdrawiam świątecznie ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w obliczu pisma z min. potwierdzającego słuszność takiej interpretacji wroclawskiego WK

Marku. Mam prośbę. Pozostańmy przy stwierdzeniu, że pismo stwierdza iż Ministerstwo stoi na takim samym stanowisku jak wydział komunikacji z Wrocławia. Nie mówmy o potwierdzeniu słuszności. Bardzo Cię proszę. Idą święta więc nie kłóćmy się. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytam tylko jak do tego podchodzicie

Dz U 155

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 1-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;

 

Z zapisu jasno wynika, że nie ma potrzeby robienia całego zakresu OBT. Sprawa się robi trochę problematyczna jak w skierowaniu nie ma wymienionych usterek.

 

:ok no jasne to przecież,zasugerowałem sie postami gdzieś wczesniej o OBT razem z DBT pokolizyjnym i troche namieszałem Sorry :sad:

 

:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku. Mam prośbę. Pozostańmy przy stwierdzeniu, że pismo stwierdza iż Ministerstwo stoi na takim samym stanowisku jak wydział komunikacji z Wrocławia. Nie mówmy o potwierdzeniu słuszności. Bardzo Cię proszę. Idą święta więc nie kłóćmy się.

 

Tu się nikt nie kłóci, wymieniamy tylko poglądy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nikt nie kłóci, wymieniamy tylko poglądy
I niech tak zostanie. Z całym szacunkiem dla współforumowiczów

I wzajemnie cieszmy się bo jutro przyjdzie Mikołaj ::claus i dla niegrzecznych przyniesie różge :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.