Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Tomasz56

Dodatkowy hak holowniczy w pojeździe ciężarowym

Polecane posty

Tomasz56

Wracając z pracy jechałem za ciężarówką na pewno powyżej 3,5 t .W/w pojazd posiadał urządzenie sprzęgowo-zaczepowe a poniżej zaczep kulowy na przyczepy z głowicami zaczepowymi.Mam pytanie czy takie wyposażenie pojazdu do ciągnięcia przyczep jest prawidłowe i jak to jest zapisane w dowodzie rejestracyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qnick
powyżej 3,5 t
i jak to jest zapisane w dowodzie rejestracyjnym

 

Powyżej 3,5 t nie obowiązku adnotacji w DR odnośnie haka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

PoRD Art. 71

 

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po

uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz56

Koledzy to że nie ma zapisu w dowodzie to jest sprawa jasna.Tylko nurtuje mnie pytanie w jaki sposób jest to urzędowo legalizowane?Jakie wartości masy przyczep może ciągnąć tak wyposażony pojazd?Czy są producenci takich zaczepów kulowych do poj.ciężarowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Koledzy to że nie ma zapisu w dowodzie to

Oznacza, że diagnosta nie będzie odpowiadał za producenta ni użytkownika ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Jakie wartości masy przyczep może ciągnąć tak wyposażony pojazd

 

No jak to takie jak ma zapisane w DR urzędowo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz56

Np Star model 8.147LC wartość na tabliczce znamionowej wartość DMC zestawu 14T.Przy DMC pojazdu 8,4T wiadomo jaka przyczepa na urządzeniu sprzęgającym może być zahaczona.Teraz przy dołożonym haku kulowym z niewiadomego żródła bo raczej trudno spodziewać się homologacji na taki hak.No może sama kula przykręcona do elementu nośnego ma homologację.To jaką przyczepę może ciągnąć.I jak to się ma podczas okresowego bad .technicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
To jaką przyczepę może ciągnąć.

"ucho" może być (i bywa) przy mniejszych,

ale przyczepy pow 3,5t DMC raczej nie mają zaczepu na kulę, co nie oznacza że takie "wynalazki" nie mogą jeźdźić po drogach

różne fotki przyczep i innych do wyboru w podfolderach

 

I jak to się ma podczas okresowego bad .technicznego.

jakaś pomroczność, czy jak to zwą ... :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.