Skocz do zawartości

Kserokopia DR z potwierdzeniem zgodnosci z oryginałem


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Klient zagubił kartkę z Policji i wydział komunikacji wydał mu kserokopie DR z pieczęcią potwierdzającą zgodność z oryginałem. Jak do tego podejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • marbie

    13

  • JANUSZ60

    9

  • danielg539

    8

  • pentagram

    7

"Naród" kłamie bardzo,też tak miałem,po czasie znalazło się skierowanie a tam litania.Poza tym to jest obowiązek pobrania opłaty za każdą usterkę rownież przy OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" jest obowiązek pobrania opłaty za każdą usterkę rownież przy OBT.

 

Tylko jak litania przekroczy kwotę OBT to właśnie opieramy się o okresowe. Oczywiscie jeżeli nie było usterek zwiazanych z wypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w takich przypadkach wysyłamy do WK po ksero karty informacyjnej (daje taką policja razem z dowodem)

klient może powiedzieć że tylko szyba była, a w pokwitowaniu mogło pisać że wypadek i wtedy co - niewłaściwy rodzaj badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest napisane,że obowiązuje przy badaniu okresowym? Tak.Jeśli policja wpisała 4 usterki to klient płaci 178 zl,jeśli wpisał 5 usterek klient płaci 98 zł?Absurd.PS.Czyli prosić aby wpisał 5 usterek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko za szybę peknietą. Ale okresowe juz nie wazne.

 

W przypadku zagubienia pokwitowania za zatrzymany DR, WK powinien wydać potwierdzenie za jakie usterki DR został zatrzymany. Wtedy masz czarno na białym jaki rodzaj badania wykonać i jaką pobrać opłatę.

 

"Naród" kłamie bardzo,też tak miałem,po czasie znalazło się skierowanie a tam litania

 

Dokładnie, ale żeby uniknąć takich sytuacji wyślij klienta do WK po potwierdzenie zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zagubienia pokwitowania za zatrzymany DR, WK powinien wydać potwierdzenie za jakie usterki DR został zatrzymany.

 

Tylko, że WK może jeszcze tego DR i tym samym kwitka z Policji nie mieć :)

 

Trochę patowa sytuacja, ale zgadzam się, że należy ustalić przyczynę zatrzymania, a tym samym sposób i zakres wymaganego badania.

Już nie wspomnę, że jak nie ma skierowania, to z punktu widzenia procedury administracyjnej w ogóle nie powinno być mowy o jakimkolwiek badaniu dodatkowym w tej sytuacji standardowo przewidzianym :) No nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek.g napisał/a:

98 zł badanie dodatkowe.

 

:shock: :shock: :shock:

 

Patrz cennik, objaśnienia - pkt.4

OPŁATA OBOWIĄZUJE RÓWNIEŻ PRZY BADANIU OKRESOWYM.

Czyli do 3.5t - 98+(ilość ukł, w których stwierdzono usterki)x20 (max 98).

 

[ Dodano: 22-12-2011, 08:52 ]

Tylko, że WK może jeszcze tego DR i tym samym kwitka z Policji nie mieć :)

 

Policja również może wydać kopię pokwitowania, wiem bo nieraz wysyłałem klientów na komendę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja również może wydać kopię pokwitowania, wiem bo nieraz wysyłałem klientów na komendę.

 

I w mojej ocenie (niezależnie od papierów z WK) to jest jedyne prawidłowe wyjście. Bo jeśli nie ma skierowania (fizycznie), to i nie ma dod.badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w takich przypadkach wysyłamy do WK po ksero karty informacyjnej (daje taką policja razem z dowodem)

klient może powiedzieć że tylko szyba była, a w pokwitowaniu mogło pisać że wypadek i wtedy co - niewłaściwy rodzaj badania?

To co najwyzej klient ma problem... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Klient zagubił kartkę z Policji i wydział komunikacji wydał mu kserokopie DR z pieczęcią potwierdzającą zgodność z oryginałem. Jak do tego podejść?

Blakop, wynika z tego, że już miał,

Poza tym policja chętnie skseruje swoją kopie poświadczenia i szybko się dowiesz dlaczego klient zgubił ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym policja chętnie skseruje swoją kopie poświadczenia i szybko się dowiesz dlaczego klient zgubił ,,,

 

może być problem bo DR był zatrzymany we wrześniu, a czy ja wogóle mam obowiażek prowadzenia sledztwa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wogóle mam obowiażek prowadzenia sledztwa

 

Nie, ale klient ma obowiązek przedstawić skierowanie na BD po zatrzymaniu DR, bez tegoż skierowania nie masz podstaw do wykonania takiego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ksero DR WK wystawił załącznik, w którym jest napisan, że " w celu uzyskania DR jest niezbedne:

1. Oryginał umowy .....

2. oryginał umowy ....

3. Oryginał badania technicznego pojazdu

4. Pokwitowanie zatrzymanego dowodu rejestracyjnego wystawione przez policję, w przypadku braku w/w pokwitowania oswiadczenie o jego zagubieniu.

 

Ja też mogę rządać takiego oświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja wogóle mam obowiażek prowadzenia sledztwa

No niestety tak, jesli chcesz wykonac badanie i spać spokojnie ,,,

3. Oryginał badania technicznego pojazdu

I koło się zamyka ,,,

 

[ Dodano: 22-12-2011, 09:24 ]

Ja też mogę rządać takiego oświadczenia?

Możesz, tylko po co, skoro nadal nie wiesz co stwierdził policjant i jakie badanie masz wykonać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.