Skocz do zawartości

Kserokopia DR z potwierdzeniem zgodnosci z oryginałem


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • marbie

    13

  • JANUSZ60

    9

  • danielg539

    8

  • pentagram

    7

To chyba mam wszystko???

 

Jak zwykle "na gębę".

 

A jak klient napisze to oswiadczenie i podpisze sie pod tym, że właśnie za pęknietą szybę zatrzymano DR? To będzie ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klient napisze to oswiadczenie i podpisze sie pod tym, że właśnie za pęknietą szybę zatrzymano DR? To będzie ok??

W takim przypadu trzeba by jeszcze w uwagach zasiadczenia napisać: Wymieniono szybę czołową, bo pisanie tylko stwierdzenia że została usunięta przyczyna zatrzymania DR może być ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadu trzeba by jeszcze w uwagach zasiadczenia napisać: Wymieniono szybę czołową, bo pisanie tylko stwierdzenia że została usunięta przyczyna zatrzymania DR może być ryzykowne.

 

Napiszę napewno. Ale czy to nie absurd skoro OBT wiąże sie takze z tym :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zrobić notatkę z rozmowy i ustaleń zrobionych z WK przez tel. Ja tam wolę już w takich sytuacjach maila - zawsze to jakiś mocniejszy "dowód".

 

Natomiast odbieranie oświadczeń od właściciela na SKP nie należy na pewno do Twoich kompetencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to nie absurd skoro OBT wiąże sie takze z tym

Może tak to wygląda, ale formalnie tak powinno sie robić. Teoretycznie to wykonanie OBT powinno skutkować anulowaniem skierowania pojazdu na DBT za usterki, ale puki co to rozporządzenie stanowi tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, ponieważ musisz wykonać OBT+BD, dla osobowego 98+20=118 PLN.

 

Absurd i ździerstwo, ale jestem świadomy, że tak trzeba. Dzięki.

 

[ Dodano: 22-12-2011, 10:20 ]

Własnie pani kierownik z WK przefaxowala mi potwierdzenie w wersji dla wydziałów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadu trzeba by jeszcze w uwagach zasiadczenia napisać: Wymieniono szybę czołową, bo pisanie tylko stwierdzenia że została usunięta przyczyna zatrzymania DR może być ryzykowne.

Przecież nikt Ci tego nie zabroni,,,

Jak wy już ludziom z WK nie wierzycie na gębę to z kim Wy chcecie współpracować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy już ludziom z WK nie wierzycie na gębę to z kim Wy chcecie współpracować ???

To niech oni na gebe uwierzą, ze auto jest sprawne.

Oni zawsze potrzebuja pokładki na papierze a muy w czym jesteśmy gorsi (może lepsi) aby tego nie wymagać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak wy już ludziom z WK nie wierzycie na gębę to z kim Wy chcecie współpracować ???

 

Wykonaj takie badanie bez skierowania w czasie kontroli TDT-u :evil:, to masz już ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy już ludziom z WK nie wierzycie na gębę to z kim Wy chcecie współpracować ???

 

Janusz - ale jaka wiara?? Przecież tu nie o to chodzi... Ta praca wymaga jakiegoś udokumentowania i dowiedzenia pewnych faktów i utrwalenia ich - to wszystko. Moja nawet przyjaźń z kimś nie ma tu nic do rzeczy.

To co - jak jesteśmy kumplami to możemy badanie na gębę też zrobić? :)

 

Jeszcze pół biedy, jak doskonale znasz osobę z drugiej strony słuchawki - znasz jej system pracy i profesjonalizm zawodowy.A skąd wiesz, czy w WK ktoś zwyczajnie się nie pomylił? A może odebrał stażysta, który nawet nie bardzo wie o czym i z kim rozmawiał? :) A uwierz mi, że to naprawdę nie są jakieś wydumane przykłady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteśmy kumplami to możemy badanie na gębę też zrobić?

Do tego z pominięciem kasy i może też bez wpisania do rejestru.

blakop, przyjedż do mnie ja Ci takie zrobię ale jak by co to nigdy Cię u mnie nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj takie badanie bez skierowania w czasie kontroli TDT-u

Nawet bez TDT-u takiego badania jeszcze nie zrobiłem, mówię o współpracy w sensie brakujących na pokwitowaniu danych itp,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do WK i podali mi, że DR zatrzymany został za pęknieta szybe :D To chyba mam wszystko???

Ja też zadzwoniłem przy klientce, otrzymałem ustną informację za co został zabrany DR a następnie klientka pojechała do WK i wróciła z kserokopią pokwitowania i niezbędnymi danymi jak VIN, nr DR, gaz itp. ( na pokwitowaniu było słabo czytelne).

Tak, że u nas takie sytuacje rozwiązywane są w miarę możliwości szybko i jasno zarówno dla mnie jak i WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego typu informacji nie powinieneś wziąć z natury?

Natura zginęła smiercia naturalna w dniu 22,09,2009r.Nalezy porównac dane pojazdu z dokumentem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy porównac dane pojazdu z dokumentem ...

Właśnie o to chodzi, porównać to co na pokwitowaniu (nawet lekko nieczytelnym) z tym co na samochodzie. Z drugiej strony rzecz biorąc, nie widziałem jeszcze na pokwitowaniu wpisu odnośnie gazu czy haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego typu informacji nie powinieneś wziąć z natury?

To, że ma gaz i hak to widzę ale czy ma te informacje zawarte w dowodzie, tego nie jestem w stanie sprawdzić i dlatego miła pani z WK na ksero zaświadczenia od policji umieściła stosowne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ma gaz i hak to widzę ale czy ma te informacje zawarte w dowodzie, tego nie jestem w stanie sprawdzić i dlatego miła pani z WK na ksero zaświadczenia od policji umieściła stosowne informacje.

Wyposażenie dodatkowe (hak, gaz) spisuje z natury, jeżeli nie ma w DR, bo klient nie zgłosił to ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie dodatkowe (hak, gaz) spisuje z natury, jeżeli nie ma w DR, bo klient nie zgłosił to ma problem.

W łódzkim WK już 2 diagnostom za takie podejście zabrali uprawnienia. Musisz badać z DR lub PC jeśli badasz z KP masz klienta w rejestrze to też niewiele ryzykujesz. Reszta kończy się j/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie dodatkowe (hak, gaz) spisuje z natury, jeżeli nie ma w DR, bo klient nie zgłosił to ma problem.

markes30, niewątpliwie ma tu racje. Wieksze problemy niż klient niewątpliwie może mieć diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.