Skocz do zawartości

Kserokopia DR z potwierdzeniem zgodnosci z oryginałem


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • marbie

    13

  • JANUSZ60

    9

  • danielg539

    8

  • pentagram

    7

Ciekawe tylko , kto o to wnioskował , starosta czy tdt ???

Dwa znane mi przypadki miały swój początek w niedbalstwie klienta. Zapomniał i nie wpisał gazu. Potem zapomniał i nie wykonał OBT w terminie, za co Policjant zabrał mu DR. Następnie diagnosta wykonał OBT bez DR i wpisał, gaz na zaświadczeniu. W WK była niezgodność między zaświadczeniem a DR. Klient wszczął awanturę - poszło wszystko na dziennik podawczy i dalej już zgodnie z procedurą - kontrola na stacji potwierdzająca nieprawidłowe badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek.g napisał/a:

98 zł badanie dodatkowe.

 

:shock: :shock: :shock:

 

Patrz cennik, objaśnienia - pkt.4

OPŁATA OBOWIĄZUJE RÓWNIEŻ PRZY BADANIU OKRESOWYM.

Czyli do 3.5t - 98+(ilość ukł, w których stwierdzono usterki)x20 (max 98).

 

[ Dodano: 22-12-2011, 08:52 ]

Tylko, że WK może jeszcze tego DR i tym samym kwitka z Policji nie mieć :)

 

Policja również może wydać kopię pokwitowania, wiem bo nieraz wysyłałem klientów na komendę.

 

Hmm

U mnie stwierdzono, że nie należy pobierać dodatkowo opłat za usterki wyróżnione w skierowaniu chyba, że nie wchodzą one w zakres badania okresowego to wtedy tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie o niezgodność.

To powinien być zakwestionowany dokument na podstawie którego wykonano BT, czyż nie? Skoro WK zauważył, że brak jest adnotacji to powinien poprosić o uzupełnienie dokumentów w celu dokonania stosownych wpisów a nie powiesić cygana za przewinienia kowala. Jak sądzę w dalszym ciągu tenże urząd nie ma sprecyzowanego na piśmie "odpowiadającego mu dokumentu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiesić cygana za przewinienia kowala

adam1501, to nie do końca tak, bo jakim cudem pojazd może być dopuszczony do ruchu z wynikiem P skoro:

Dz U 104 poz 607

§ 10. Pojazd zasilany gazem może być używany po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym przewidzianej odrębnymi przepisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, to nie do końca tak, bo jakim cudem pojazd może być dopuszczony do ruchu z wynikiem P

Ano takim, że przepisy są na tyle nie spójne, że nie wiadomo kiedy jaki dokument jest odpowiedni. Zamiast wszystkie organy z tym związane stanąć okoniem i domagać się zmiany przepisu lub doprowadzić do jasnego określenia co jest co, to każdy ma na to w#$%ne mówiąc dzisiejszym slangiem. CO w konsekwencji prowadzi do tego, że ognia dostał najmniej zainteresowany, a wykonał to za zgodą WK. Jestem o tym przekonany na 100%, bo do tej feralnej zadymy urząd przyjmował zaświadczenia z BO na podstawie pokwitowania sierżanta bez mrugnięcia okiem (gdyby na tym terenie było inaczej diagnosta nie wystawiłby takiego dokumentu bo miałby świadomość, że urząd go nie przyjmie), a jak się zrobiło krucho to najlepiej wiadomo komu przytrąbić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonał to za zgodą WK. Jestem o tym przekonany na 100%,

Dokładnie,,,

Dlatego, zapytałem kto wystąpił z wnioskiem, gdyż sam często w takich przypadkach dzwonię do WK po info co jest w DR zapisane ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek z dnia dzisiejszego. Przyjeżdża klient z pokwitowaniem od Policji za zatrzymany DR gdzie jest napisana przyczyna zatrzymania dowodu: brak okresowych badań technicznych i brak naklejki kontrolnej na szybie. Naklejki nie ma bo WK powiedział, że wyda naklejkę jak będzie miał ważne badanie techniczne. Dzwonię do WK. Mówią, że żadnej czasówki nie będą robić, że mam zrobić badanie na tym co jest, klient przyjdzie do nich z moim zaświadczeniem (pozytywnym) dostanie dowód i naklejkę i do mnie przyjedzie po pieczątkę. Co wy na to? Ja nie mam pomysłu jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki nie ma bo WK powiedział, że wyda naklejkę jak będzie miał ważne badanie techniczne

Z tego co pamiętam to do wydania naklejki kontrolnej ważne BT nie jest potrzebne, ale trzeba by się spytać tych co w urzędzie pracują

W tym przypadku czerwone tablice są chyba najlepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak okresowych badań technicznych i brak naklejki kontrolnej na szybie.

 

To jak już mocną chcą top okresowe z Karty Pojazdu jak ma i N za brak naklejki na szybie i ciekawe co zrobi urząd bo jak mu nie dadzą naklejki to koło się zamknie :evil::evil::evil::evil: i chyba tylko szrot pozostanie :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko szrot pozostanie

No tak. Tylko co zrobić z klientem? Jemu Wydział Komunikacji powiedział jak to należy zrobić, i on już wie jaka jest procedura a ja się nie znam i nie mogę pojąć, że jedyne co do mnie należy to wykonanie badania i wystawienie zaświadczenia... Oj! Trzeba mieć cierpliwość do takich jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Nie mam dużego doświadczenia ale ja wykonałbym okresowe badanie techniczne z wynikiem N.W uwagach wpisałbym:

identyfikacji dokonano na podstawie pokwitowania

Wynik badania N:

brak dowodu rejestracyjnego(nie można w pełni dokonać identyfikacji pojazdu)

brak naklejki na szybie.

Jak ma np.hak to bym to odnotował,jeśli gaz to także po uprzednim pokazaniu decyzji TDT

Jeśli wszystko jest ok to napisałbym że oprócz wymienionych usterek auto sprawne technicznie.

Teraz czekałbym na decyzję WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekałbym na decyzję WK

Oby to nie był wniosek o cofnięcie uprawnień ,,,

A jak powinno się postąpić w tym przypadku?Albo jak Kolega postępuje.Uwagi Kolegi będą cenne w przyszłej mojej pracy.Nie chciałbym tak szybko stracić uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak powinno się postąpić w tym przypadku?

Tu nie ma cennych uwag, czytając przepisy uzgadniasz ze swoim WK, a i tak nie jesteś pewien czy robisz dobrze ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z WK. Pani mi powiedziała, że jeśli jest zatrzymany dowód rejestracyjny to system blokuje dokonywanie wszelkich czynności związanych z danym pojazdem (m.in. wydanie naklejki kontrolnej), czyli problem nie jest w przepisach tylko w informatyce. Wytargowałem, że klient dostanie naklejkę bez potwierdzania tego w WK, przyjedzie na badanie a odbierając dowód potwierdzi odbiór naklejki. Badanie oczywiście na pokwitowanie i KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytargowałem, że klient dostanie naklejkę bez potwierdzania tego w WK, przyjedzie na badanie a odbierając dowód potwierdzi odbiór naklejki. Badanie oczywiście na pokwitowanie i KP.

A wystarczyłoby jakby przyjechał z PC i tablicami tymczasowymi.

Bo czy bez naklejki może sie ten pojazd poruszać po drogach, a jeśli tak to czy bez tablicy rejestracyjnej też może :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest zatrzymany dowód rejestracyjny to system blokuje dokonywanie wszelkich czynności związanych z danym pojazdem

 

Czy wszystkie WK mają ten sam system czy tak jak my jedni mają lepszy i drudzy gorszy. Pytam bo u mnie jak ktoś dostanie N za brak naklejki to przyjeżdża z nową na poprawkę i nie ma problemu z wydaniem owej w WK, ale może w moich WK jest inny system :D:evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie WK mają ten sam system czy tak jak my jedni mają lepszy i drudzy gorszy. Pytam bo u mnie jak ktoś dostanie N za brak naklejki to przyjeżdża z nową na poprawkę i nie ma problemu z wydaniem owej w WK, ale może w moich WK jest inny system :D:evil::evil:

 

U mnie też po N za brak klient pojawia się po jakimś czasie z wydaną nową.

Wiem że różnią się o tyle że jedna mają drukarkę do nalepek i dostaje je się od razu a inne muszą zamawiać tę nalepkę i wtedy trwa to jakiś czas.

Prawdopodobnie te które zamawiają muszą skompletować jakąś dokumentację której częścią jest informacja o terminie ważności OBT i stąd może być ta różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.