Skocz do zawartości

Fotoradar - Anomalia pogodowe Fotorapida


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Wykryli poważną wadę. Tak oszukują nowe fotoradary

(przypis: poniżej tylko kilka wypowiedzi-pełen tekst oraz 2 filmy w linku na dole)

 

Jeździsz prawidłowo a mimo to dostajesz mandat za prędkość. Jakim cudem? Okazuje się, że fotoradary, które polują w Polsce na kierowców mają istotną wadę...

 

Niedawno prezentowaliśmy film, który pokazywał jak rodzimej produkcji fotoradar, najczęściej spotykany na naszych drogach, fotorapid CM błędnie mierzy prędkość tira.

 

Na naszą skrzynkę wpadł kolejny link do nowego filmu, który demaskuje kolejne dziwne parametry tego urządzenia.

 

Fotorapid CM używa do robienia zdjęć wykroczeń aparatu fotograficznego nikon D300s (swoją drogą aż dziw, że jeszcze nikt nie okradł żadnego fotoradaru z tak cennej zawartości). Zgodnie z parametrami zawartymi w instrukcji użytkownika aparat ten powinien pracować w temperaturze od 0°C do 40°C. Jednak fotoradar w danych technicznych ma podany zakres -10 do +60°C.

 

Wyobraźmy sobie, że ta zwłoka nie będzie duża - choćby jednosekundowa. W tym czasie pirat drogowy, który zamiast 70 km/h jechał 100 km/h pokonał prawie 28 m - na pewno jego pojazd będzie już poza kadrem fotoradaru. Miał szczęście, można pomyśleć.

Ale co jeśli na innym pasie jezdni albo za nim jechał inny kierowca, z przepisową prędkością? Wtedy na zdjęciu będzie prędkość pierwszego a obraz drugiego pojazdu. Taki kierowca nie ma praktycznie żadnych szans obrony bo kto mu uwierzy, że jechał przepisowo? „Wszyscy tak się tłumaczą!”

 

Przypominamy, że GITD doprowadziło do zmiany rozporządzenia zgodnie z którym nie mają obowiązku udostępniania zdjęcia z fotoradaru prędzej niż na sali sądowej. (Dz. U. Nr 187, poz 1116 z dnia 7 września 2011r) Kiedyś w Polsce się śmiano, że w Korei Północnej zmieniono w trybie pilnym wiek kandydata na przywódcę państwa gdyż jedyny kandydat był zbyt młody...

 

Szczegóły omówione są artykule zamieszczonym w poniższym linku:

 

źródło: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/374487,szokujace-odkrycie-tak-oszukuja-nowe-fotoradary.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikon D300s ... ... powinien pracować w temperaturze od 0°C do 40°C

 

Bzdura, spokojnie pracuje do -20°C. Tak samo jak mój D90 i poprzedni D60

 

 

swoją drogą aż dziw, że jeszcze nikt nie okradł żadnego fotoradaru z tak cennej zawartości

 

Muszę pomyśleć... :D

 

 

Podsumowując - kolejna dziennikarska kaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

no ale mnie spotkało to nieszczęście ,że wczoraj dostałem takie ładne zdjęcie mojego samochodu z tyłu .I na 50 miałem 75 - 200 ni moje .Najgorsze jest w tym ,że to jakiś fotoradar straży gminnej -czyli do zarabiania pieniędzy .Niech się wezmą za porządki , pijaków przeganiają -tam ich nie ma -najłatwiej postawić coś takiego i mieć na premie dla siebie -bo na nic innego to nie idzie w tym chorym policyjnym kraju gdzie zaraz babcia klozetowa postawi sobie taki aparacik i będzie biła kasę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale mnie spotkało to nieszczęście ,że wczoraj dostałem takie ładne zdjęcie mojego samochodu z tyłu

Oj Jacku pięknego Fiata niemartw się nie Ty jeden :-D a tak przy okazji czy takie fotoradary przenośne niepowinny być oznakowane zgodnie z ustawą o fotoradarach :!:

 

[ Dodano: 29-06-2012, 18:57 ]

Ale czemy tego nikt nieprzestrzega zwłaszcza straż gminna :razz:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/581435,fotoradary_nie_moga_stac_byle_gdzie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale mnie spotkało to nieszczęście ,że wczoraj dostałem takie ładne zdjęcie mojego samochodu z tyłu

 

A nie pożyczałeś w tym dniu samochodu Iwanowi z głębi Rosji? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - możesz:

1. Podać, że kierującym pojazdem w dniu zdarzenia był Twój przyjaciel - obywatel Mongoli Samshdfh Ghjlkjhfj :)

2. Unikać odbioru korespondencji - Straż ma 30 dni na wymierzenie sprawiedliwości - potem musieliby przekazać sprawę do sądu (a nie wszystkim strażom się chce)

 

Ja mam inne pytanie.

Wczoraj w nocy pod Olsztynem fotoradar błysnął mi znacząco w oczy. Był to klasyczny fotoradar stacjonarny - ten szary, kanciaty. Moje pytanie - czy one nie powinny być oznakowane teraz inaczej??? Czy taki mandat będzie ważny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy pod Olsztynem fotoradar błysnął mi znacząco w oczy. Był to klasyczny fotoradar stacjonarny - ten szary, kanciaty. Moje pytanie - czy one nie powinny być oznakowane teraz inaczej???

Są oznakowane tylko trzeba patrzeć na znaki poprzedzające Fotoradary Blakopie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oznakowane tylko trzeba patrzeć na znaki poprzedzające Fotoradary Blakopie :-D

 

Chodzi mi o sam sposób oznakowania masztu fotoradaru jak i samego urządzenia, a nie ustawienia znaku informacyjnego D51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/akty_prawne/transport_drogowy/rozporzadzenia/2011.06.22_rozp_mi_zm_rozp_spr_szcz_war_tech_zn_syg_dr_urz_bez_ruch_war_um_dr/px_d2011133077201.pdf

 

Znak D-51 umieszcza się przed stacjonarnym

urządzeniem rejestrującym w odległości:

— od 100 m do 200 m — na drogach o dopuszczalnej

prędkości do 60 km/h,

— od 200 m do 500 m — na drogach o dopuszczalnej

prędkości powyżej 60 km/h, z wyjątkiem

dróg ekspresowych i autostrad,

— od 500 m do 700 m — na drogach ekspresowych

i autostradach.

 

§ 2. Stacjonarne urządzenia rejestrujące i ich obudowy,

zainstalowane w pasie drogowym przed wejściem

w życie niniejszego rozporządzenia, które nie

spełniają określonych w nim wymagań, mogą być wykorzystywane

przez okres 36 miesięcy od dnia jego

wejścia w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. A mój teściu to ostatnio dostał kwity od takiego dziwoląga jak straż międzygminna. Ja tam na jego miejscu bym nie zapłacił, ale to nie moje auto było na zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.