Skocz do zawartości

Uprawnienie diagnosty samochodowego


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów diagnostów!

Mam pytanie jak długo czekaliście w swoim starostwie na Uprawnienie Diagnosty.

Mnie 23 grudnia udało się w końcu złożyć wszystkie wymagane dokumenty(za trzecim podejściem) i jak na razie cisza.

Jak było w waszym przypadku? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W terminie do 30 dni od złożenia kompletnego wniosku wydawana jest decyzja potwierdzająca uprawnienia diagnosty do wykonywania badań technicznych pojazdów."

A czemu za trzecim podejściem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin ustawowy niezwłocznie do 30 dni w sprawach skomplikowanych do 2 miesięcy.

 

Standardowo przy komplecie dokumentów w zależności od ilości spraw i czynności kontrolnych 1-2 dni góra.

 

Proponuję zadzwonić do Urzędu i spytać czy coś słychać z moim uprawnieniem diagnosty. Urzędnik z pewnością udzieli informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to kwestia kilku dni,albo wniosek sie gdzies zapodział albo cos brakuje i przyjdzie powiadomienie poczta aby ew. uzupełnic do 30 dni własnie.Ja bym tak długo nie czekał ,zadzwoniłbym juz wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.U mnie podobno jest problem ze sprawdzeniem pracodawcy.Przez 10 lat pracowałem w jednym zakładzie pracy(spółka)ale 3 razy zmieniała się nazwa pracodawcy.Uprzedzali że to trochę potrwa ale może tylko łódzkie WK jest taki skrupulatny.Poczekam jeszcze troszkę.Dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A z innej beczki, ale dotyczące uprawnień:

uprawnienia dostałem w maju 2004(stary numer) i jak wiadomo w listopadzie rozporządzenia nakazały te numery zmienić. W grudniu 2004 WK przysłało informację o tej zmianie, ale nie na mój adres domowy, tylko na miejsce pracy(tzn. zamiana musiała nastąpić u znajomego listonosza (wiadomo jak to jest w małych mieścinkach), jeśli było na mnie, a tak twierdzi WK). Ówczesny kierownik mojej PSKP posiał to pismo, a ja chcąc (w momencie odchodzenia z ówczesnego miejsca pracy) uzyskać kopię pisma potwierdzającego nadanie nowego numeru uprawnień zostałem odprawiony z WK z kwitkiem. Tylko sobie znanymi kanałami uzyskałem kopię(niepoświadczoną, bo osoba "załatwiającea" mi tę kopię zrobiła to "nielegalnie").

Pani dyrektor WK twierdziła, że nie może wydać ani kopii ani nowego pisma, ani żadnego innego potwierdzającego nadanie nowego numeru bo pracownik wystawiający to pismo już nie pracuje w WK!

Pół biedy że nowy pracodawca potrzebuje mieć u siebie kopię, a nie oryginał.

Nie chcę ( z wiadomych powodów :) występować do starosty o wyjaśnienie tej sprawy i tym sposobem mam "legalne" uprawnienia z "nielegalnym" numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo skomplikowane.

Wdaje mi się, że urząd jest jak d..a do sr....a, żeby wydać kopię uprawnień diagnosty na jego oficjalny wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko jak to zrobić bez narażania się "swojej" Pani dyrektor WK??? Odpowiedź że się "nie da skopiować ani wydać duplikatu" o dziwo padła z jej ust...

Z mojej strony nie jest możliwe narażanie się jej, bo nie chcę kłopotów przy kontrolach(u nas min. 2 razy w roku).

Tu następne pytanie:

numer uprawnień nadał Starosta (tamte sprzed listopada 2004), a zmianę na nową postać wymusiły rozporządzenia. W związku z tym dlaczego nie dostałem nowego zaświadczenia o nadaniu uprawnień z nowym numerem, tylko jakiś świstunek o zmianie numeru? Jak było w Waszym przypadku(chodzi mi w jakiej formie macie nowe numery uprawnień)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko jak to zrobić bez narażania się "swojej" Pani dyrektor WK???

 

Nie bardzo rozumiem czemu masz się narażać? To nie starostwo zatrudnia diagnostów.

Piszesz wniosek o wydanie uprawnień diagnosty na obowiązującym wzorze i czekasz. Nie mogą Cię olać i musza coś odpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko jak to zrobić bez narażania się "swojej" Pani dyrektor WK??? Odpowiedź że się "nie da skopiować ani wydać duplikatu" o dziwo padła z jej ust...

 

Ja mam wydany duplikat.

Oryginał przesiali mi na jednej ze stacji.

Pani też miała opory co do wydania tego duplikatu twierdząc, że tego się nie praktykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Psuj, najgorzej, że znam ludzi ze starostwa i w zasadzie wiem, co mi odpiszą:potwierdzenie nadania nowego numeru otrzymał pan pocztą listem poleconym itp...ale spróbować nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, co mi odpiszą:potwierdzenie nadania nowego numeru otrzymał pan pocztą listem poleconym itp.

 

W grudniu 2004 WK przysłało informację o tej zmianie, ale nie na mój adres domowy, tylko na miejsce pracy

 

Korespondencję przesyła się do zainteresowanego na adres zamieszkania, a nie zatrudnienia. De facto nie dostałeś nic. Na taką odpowiedź to ja bym napisał, że nic nie dostałem i proszę o ponowne wysłanie na adres XXX i tu bym podał zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Psuj napisał.

Bo nawet jeżeli mają potwierdzenie odbioru, to nie przez Ciebie podpisane.

Poza tym w 2004r, byli zobowiązani wydać zaświadczenia imienne dla każdego czynnego diagnosty. To nie papierek informujący o zmianie, tylko dość ważne pismo urzędowe zatytułowane:

UPRAWNIENIA DIAGNOSTY ( podany nr).

U nas trzeba było odebrać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał przesiali mi na jednej ze stacji.

A niby po co im dawałeś.... :?:

Korespondencję przesyła się do zainteresowanego na adres zamieszkania,
:ok:ok:ok Tam wlaśnie miałem sprawę załatwiona.Wystarczył telefon do Starostwa i w ciągu paru dni mi wszystko przesłali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak. Pisma doręcza się stronom także w ich miejscu pracy - kpa daje taką możliwość na równi z doręczaniem w miejscu zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ktoś robi komuś łaskę za wydanie duplikatu. To tak jakbym ja robił łaskę wydając duplikat zaświadczenia z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ktoś robi komuś łaskę za wydanie duplikatu. To tak jakbym ja robił łaskę wydając duplikat zaświadczenia z badania.

Przez chwilę zaniemówiłem bo mi nie wyświetliło polskich znaków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w miejscu pracy odebrać musi niekonieczni osoba zainteresowana. Podobnie jak w domu może odebrać nie strona, tylko domownik...

 

ale w domu zawsze ktos spokrewniony. a W miejscu pracy nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w 2004r, byli zobowiązani wydać zaświadczenia imienne dla każdego czynnego diagnosty. To nie papierek informujący o zmianie, tylko dość ważne pismo urzędowe zatytułowane:

UPRAWNIENIA DIAGNOSTY ( podany nr).

niestety w starostwie w Białymstoku NIE WYDAWALI nowych zaświadczeń, tylko pismo zmieniające numer uprawnień (wyjaśniałem telefonicznie z WK).

Pytanie co odpowiedzą na moje pismo, że "zgubiłem" pismo o nadaniu uprawnień ?

W ogóle dziwnie się rozmawia z tymi paniami(pani dyrektor i kierowniczka WK-dawniej asystentka p. dyrektor) i jestem w kropce.

W sumie uprawnienia mam, ksero zmiany mam i de facto potrzebne to jest tylko pracodawcy (który w dokumentach będzie mieć ksero, a że zrobione z ksera to będziemy wiedzieć tylko my dwaj ;).

Chyba niepotrzebnie biorę do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.