Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Polecane posty

Irenty

Potrzebuje pomocy :) przyjechał Nissan Cabstar 35.10 podnośnik koszowy, potrzebuje m.wł. może ktoś ma w katalogach bo u mnie nie ma. Wysłałem go na wagę i waży ok. 3450kg ( z kierowcą i jakimiś tam kluczami itp.), a D.M.C w/g tabliczki 3500kg. Znalazłem w inter co prawda m.wł 3300 kg, ład. 200kg, ale znowu on ma 3 miejsca, to znowu za mało 200kg :(. To z Włoch i ma napisane w papierach, że przeznaczony na 2 miejsca.

drogba

jak to jest specjalny , to przecież może mieć taką m.wł. bo i tak nie ma jakotakiej ładowności

Irenty
jak to jest specjalny , to przecież może mieć taką m.wł. bo i tak nie ma jakotakiej ładowności

tak to wiem, że specjalny i może mieć taka masę ale chciałem o potwierdzenie tej masy z katalogu.

Marek1

tak to wiem, że specjalny i może mieć taka masę ale chciałem o potwierdzenie tej masy z katalogu.

Jak ma dwa miejsca w dok. to te 200 kg wystarczy.

Jak chcesz zmienić na 3 miejsca to musisz mieć 211 kg / 75kg+68kg x 2=211kg /

Więc szukaj niższej MW... :lol:

mirek.g
/ 75kg+68kg x 2=211kg /

Tak się zastanawiam,ta zależność dotyczy również osobowych,tylko chyba nigdzie to nie jest napisane,prawda?Ps. Chodzi mi o te 75 kg kierowca i 68 kg pasażer.

Marek1
/ 75kg+68kg x 2=211kg /

Tak się zastanawiam,ta zależność dotyczy również osobowych,tylko chyba nigdzie to nie jest napisane,prawda?Ps. Chodzi mi o te 75 kg kierowca i 68 kg pasażer.

DzU 155 z 2009

Dział II

Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

§ 5. 1. Liczbę miejsc w pojeździe ustala się tak, aby:

1) łączna masa osób znajdujących się w pojeździe nie powodowała przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej; masę pierwszej osoby przyjmuje się w wysokości 75 kg, a kolejnych w wysokości 68 kg, z zachowaniem warunków § 17 ust. 2 rozporządzenia o warunkach technicznych

Jest ogólne, w pojeździe, bez rozróżniania co to za pojazd.

Irenty
/ 75kg+68kg x 2=211kg /

DzU 155 z 2009

Dział II

Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

§ 5. 1. Liczbę miejsc w pojeździe ustala się tak, aby:

1) łączna masa osób znajdujących się w pojeździe nie powodowała przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej; masę pierwszej osoby przyjmuje się w wysokości 75 kg, a kolejnych w wysokości 68 kg, z zachowaniem warunków § 17 ust. 2 rozporządzenia o warunkach technicznych

Jest ogólne, w pojeździe, bez rozróżniania co to za pojazd.

Dzięki....

mirek.g

Dzięki,wszystko jasne ,pozdro.

Marek1
Dzięki,wszystko jasne ,pozdro.

Nie ma sprawy, jeszcze po piwku i do domku... :lol:

Psuj
Wysłałem go na wagę i waży ok. 3450kg ( z kierowcą i jakimiś tam kluczami itp.), a D.M.C w/g tabliczki 3500kg.

To co? zignorujesz wagę i dobierzesz sobie coś z katalogu bo tak wygodnie klientowi? Nie przesadzasz czasem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.