Skocz do zawartości

okresowe badania przed pierwszą rej . w kraju


benz13
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Ma być ważny w dniu badania.

 

:ok , zawsze informuję właściciela, że powinien wymienić lub poddać ponownemu dozorowi zbiornik, w którym kończy się ważność, a co zrobi klient :?: , przeważnie jeździ do NBT bez ważnego DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na wszelki wypadek wpisyję jeszcze w uwagach o tacho, UDT, TDT

W uwagach do rejestru rzecz jasna... 8)

 

DzU 155 2009 1232

Par. 6 pkt 6. W przypadku badania technicznego pojazdu

z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym

mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta

w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu

urządzenia technicznego do eksploatacji, podając

numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji

dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej

przez właściwy organ dozoru technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz że nie w zaświadczeniu? O tym co w nim zamieścić mówi załącznik nr 2.

 

Należy wpisywać (...) informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego

oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na wszelki wypadek wpisyję jeszcze w uwagach o tacho, UDT, TDT

W uwagach do rejestru rzecz jasna... 8)

 

DzU 155 2009 1232

Par. 6 pkt 6. W przypadku badania technicznego pojazdu

z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym

mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta

w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu

urządzenia technicznego do eksploatacji, podając

numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji

dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej

przez właściwy organ dozoru technicznego.

 

To że trzeba wpisać to wiadomo ale dodaję formułką" Poinformowano klienta o koniecznosci ......."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis musi być i w rejestrze i w zaświadczeniu. Przed 2009 rokiem faktycznie wystarczyło formalnie tylko w rejestrze. Teraz wszystkie dane z numerami poświadczeń itd, lecą i do rejestru i do zaświadczenia.

 

dodaję formułką" Poinformowano klienta o koniecznosci ......."

 

No i IMHO nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

:ok bo jeśli klient zagubi DR i będzie chciał duplikat z przeprowadzonego BT, to na zaświadczeniu będą zawarte wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

:ok bo jeśli klient zagubi DR i będzie chciał duplikat z przeprowadzonego BT, to na zaświadczeniu będą zawarte wszystkie informacje.

 

To sobie przepiszę z rejestru jak będę wystawiał zaświadczenie ale póki go nie wystawiam to po co? :shock:

No i jeszcze może jakąś podstawę prawną bo tą na "wpis w uwagach rejestru" to pamiętam a innej jakoś nie kojarzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze może jakąś podstawę prawną bo tą na "wpis w uwagach rejestru" to pamiętam a innej jakoś nie kojarzę :(

 

winerek Ci dał. Patrz zał. nr 2 do 155 - w opisie do zaświadczenia masz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze może jakąś podstawę prawną bo tą na "wpis w uwagach rejestru" to pamiętam a innej jakoś nie kojarzę :(

 

winerek Ci dał. Patrz zał. nr 2 do 155 - w opisie do zaświadczenia masz wszystko.

 

To poczytam sobie jak będę je wystawiał ale póki co to jest OBT do DR a nie na zaświadczenie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Mam jeszcze pytanko jak protokół na butle ważny jeszcze tylko tydzień to co w tedy ?

Zaraz,zaraz nierozumiem.Auto przyjechało z Holandii z gazem na pierwszy przegląd a protokół na butlę ważny tylko tydzień?Jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Mam jeszcze pytanko jak protokół na butle ważny jeszcze tylko tydzień to co w tedy ?

Zaraz,zaraz nierozumiem.Auto przyjechało z Holandii z gazem na pierwszy przegląd a protokół na butlę ważny tylko tydzień?Jakim cudem?

 

Z tym jest jeszcze ciekawiej:

Butla wymieniona na nową protokół TDT ok.quote] :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Mam jeszcze pytanko jak protokół na butle ważny jeszcze tylko tydzień to co w tedy ?

Zaraz,zaraz nierozumiem.Auto przyjechało z Holandii z gazem na pierwszy przegląd a protokół na butlę ważny tylko tydzień?Jakim cudem?

 

Z tym jest jeszcze ciekawiej:

Butla wymieniona na nową protokół TDT ok.quote] :lol:

O to właśnie mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz,zaraz nierozumiem.Auto przyjechało z Holandii z gazem na pierwszy przegląd a protokół na butlę ważny tylko tydzień?Jakim cudem?

bo pytanie o tygodniowy termin pojawiło się "przy okazji"

Mam jeszcze pytanko ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

A jak to jest jak klient sprowadził auto z zagranicy, w Polsce założył gaz i przyjechał na badanie, Ja bym zrobił okresowe po raz pierwszy z gazem i skasował 98+63, czy dobrze zrobię?, ale na nową instalcję nie potrzeba robić badania z gazem bo nowy gaz wbija WK, ale przecież nie mogę udać, że nie widzę założonej instalcji i skasować 98 skoro daty na dokumentach mówią wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.