Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Biker

przyczepa Sanok D 47B

Polecane posty

Biker

Potrzbuję informację czy przyczepa Sanok D 47B jest przyczepą rolniczą oraz masę wł,ładowność i naciski osi.pozdrawiam.

JACEK GUZ

Rolnicz ciężarowa uniwersalna Autosan=Sanok D47B

dmc-6300

m.wł.-1800

dop.ład.-4500

Nacisk osi-33kN

blakop

B to zawsze rolnicza

A ciężarowa

Biker

Dzięki serdeczne , pozdrawiam!

pentagram

A ja znalazłem takie dane :

Marka : SANOK

Model : D47B

Masa własna [kG] : 2040

Max ładowność - konstrukcyjna [kG] : 4000

Dop. ładowność - administracyjna [kG] : 4000

Dop. masa całkowita - administracyjna [kG] : 6040

Max. nacisk osi [kN] : 34

JACEK GUZ

Moje dane są z katalogu ITS więc chyba dobre

IVVO
Rolnicz ciężarowa uniwersalna Autosan=Sanok D47B

Czyli 1 do 1 Obstawiam Jacka a z tym B to bywa różnie

[ Dodano: 31-01-2012, 10:41 ]

Sami wiecie D-47A Też "bywa" rolnicza

Qnick
Sami wiecie D-47A Też "bywa" rolnicza

No z tym to rzeczywiście różnie bywa, ja patrzę tylko i wyłącznie w DR bo niektóre D-47B jeżdżą jako ciężarowe a niektóre jako rolnicze a z D-47A podobnie :razz:

JACEK GUZ

Kiedyś był zamęt w urzędach gminy i innych instytucjach rejestrujących pojazdy

A szczególnie przez zamęt w SKR-ach,PGR-ach itp. itd

Ale zgodnie z prawdą D-47B powinna być rolnicza ciężarowa uniwersalna i nie ma co więcej się nad tym rozwodzić :D

IVVO

I ciężko to odkręcić nawet jak masz fakturę zakupu do producenta. Przeważnie kończy się to całkowicie niepotrzebną przebudową

michal_k
Ale zgodnie z prawdą D-47B powinna być rolnicza ciężarowa uniwersalna i nie ma co więcej się nad tym rozwodzić :D

Skąd wziąłeś to "uniwersalna"?

gacek255

Witam. potrzebuje pomoc w sprawie pierwszej rejestracji przyczepy d47b z 1980r.

przyczepa była użytkowana w zakładzie przemysłowym i nie była nigdy zarejestrowana w wydziale telekomunikacji , przez tyle lat użytkowania papiery zostały gdzieś zapodziane.

przy zakupie dostałem tylko fakturę zakupu od zakładu

Byłem w WT tam powiedzieli mi ze jest potrzebne świadectwo dopuszczalności typu pojazdu.dzwoniłem do firmy ZASŁAW czy mają te papiery, Pani potwierdziła ze są i po opłacie mi przyśle. dostałem papiery od przyczepy d47A i mam problem z rejestracją bo to jest przyczepa d47B .

Olga

A zadzwoniłeś jeszcze raz do tej samej pani i spytałeś dlaczego przysłała Ci dokumenty na taką przyczepę? Może to tylko pomyłka?

michal_k
w wydziale telekomunikacji

Wydział telekomunikacji zajmuje się telefonami, a rejestracją pojazdów - wydział komunikacji ;)

Z tymi "nowymi" starymi pojazdami to co urząd to obyczaj ze względu na bzdurną definicję pojazdu nowego. Niektóre urzędy wymagają homologacji jak dla pojazdu nowego, a w niektórych wystarczy oświadczenie, że pojazd nie był nigdy zarejestrowany i jest pojazdem używanym. W tym drugim przypadku dochodzi badanie techniczne.

Olga

Jak wynika z tego, co napisał gacek - w swoim WK ma uzgodnione, że te dokumenty z firmy ZASŁAW będą o.k. Ja bynajmniej tak to zrozumiałam. Jedynie problem jest z rozbieżnością w typie przyczepy, więc trzeba to wyjaśnić i poprawić.

gacek255

Dzwoniłem do tej pani i nic z tego papierów do D47B niema ,pani twierdzi że zawsze wysyła te same papiery wszystkim osobą ,i nie było nigdy problemu aż do tej pory kiedy Mi przysłała.

[ Dodano: 12-03-2015, 07:53 ]

Firma ZASŁAW przysłała mi jeszcze mi oświadczenie że przyczepa była produkowana jako przyczepa uniwersalna do samochodu i do ciągnika rolniczego .

W świetle obecnie obowiązujących przepisów z uwagi na jedno przewodowy system hamulcowy przyczepa D-47B bez jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych może pracować wyłącznie z ciągnikiem rolniczym .

Nie może być eksplorowana z samochodem więc tym samym stała się przyczepą wyłącznie rolniczą.

Mam też Oświadczenie z zładu przemysłowego że była użytkowana i nie była rejestrowana w WK.

Proszę o podpowiedz co jeszcze mi potrzebne żeby ją zarejestrować

michal_k
Proszę o podpowiedz co jeszcze mi potrzebne żeby ją zarejestrować

Zmiana urzędu albo przejście przez procedurę odmowy rejestracji na piśmie, a później odwołanie do SKO.

Olga

Złóż w swoim WK wniosek o rejestrację wraz z tymi wszystkimi dokumentami i jeśli będzie problem, powiedz, że chcesz odmowę na piśmie. W ciągu 30 dni powinieneś otrzymać odpowiedź. Zobaczymy jaką. :)

Nikita_Bennet

a ja ten temacik chyba na af.pl widziałem ;)

Udało się?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.