Skocz do zawartości

Kolor CHROM a BTP ...


Norbert Jezierski

Wynik BTP (okresowe lub okresowe przed)  

36 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

musiałbym takie auto widzieć, czy na pewno lśni tak , by aż oślepiać

 

Ale kogo oślepiać? Ciebie? Czy tak w ogóle?? B o może Ciebie oślepi, a ja będę stał obok i nie tak bardzo... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kogo oślepiać? Ciebie? Czy tak w ogóle??

Musiałoby właśnie tak w ogóle innych uczestników ruchu ,by się móc przyczepić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym takie auto widzieć, czy na pewno lśni tak , by aż oślepiać

 

Ale kogo oślepiać? Ciebie? Czy tak w ogóle?? B o może Ciebie oślepi, a ja będę stał obok i nie tak bardzo... 8)

 

Nie przesadzajmy znowu z tą"demokracją" Jesli policjant na drodze uzna,że pojazd(szyby)oślepia to tez powinien pytac innnych uczestników ruchu czy sam zdecydowac?

Podobnie tu,chociaz troche inaczej :razz: A moze jednak przydałyby sie te 'specjalne" stacje, ktore by o takich szczegolnych przypadkach decydowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 21-02-2012, 10:46 ]

Zatem : nie znajduję przesłanek prawnych na N, wobec tego- P.

 

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie

naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

:-D

 

A to Twoim zdaniem nie wystarczy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak długo trzeba czekac na wynik.... :razz:

Zmieniłem. Zostało 10 godzin ankiety. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem. Zostało 10 godzin ankiety. :)

 

Hmmm - a czy będzie rozlosowana jakaś nagroda wśród głosujących? Pod jaki nr mam wysłać stosownego SMS'a w tej sprawie? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - a czy będzie rozlosowana jakaś nagroda wśród głosujących?

Powiem tak - jeśli spodoba mi się (niestety, ten subiektywizm :P ) jakaś wypowiedź, to coś wymyślę i nagroda będzie. Może nie tam zaraz za kilkaset złotych, ale coś wymyślę. :D:D

 

Dawno konkursów nie było, prawda ? Aż łza się woku kręci ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - a czy będzie rozlosowana jakaś nagroda wśród głosujących?

Powiem tak - jeśli spodoba mi się (niestety, ten subiektywizm :P ) jakaś wypowiedź, to coś wymyślę i nagroda będzie. Może nie tam zaraz za kilkaset złotych, ale coś wymyślę.

Ja nie głosowałam, więc mogę pomóc wybrać zwycięzcę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wolno poruszać się w Polsce samochodem w kolorze chromu (prawie jak lustro)?

 

W obecnych uregulowaniach prawnych związanych z ruchem pojazdów na drodze brak jest odniesienia do kryteriów jakim powinien odpowiadać kolor nadwozia pojazdu samochodowego z wyjątkiem określonych specyficznych grup pojazdów ( niektóre pojazdy uprzywilejowane, pojazdy pomocy drogowej itp.).

Należy jednak podkreślić, że art. 66 ust. 1 pkt.1 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108 poz. 908) nakazuje, aby pojazd uczestniczący w ruchu był tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu zarówno osób nim jadących, jak i innych uczestników ruchu. Wygląd nadwozia pojazdu na załączonym zdjęciu, nasuwa uzasadnione przypuszczenie, iż odbijające się promienie światła mogą oślepiać innych użytkowników ruchu stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

http://www.policja.pl/portal/pol/167/4373/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wolno poruszać się w Polsce samochodem w kolorze chromu (prawie jak lustro)?

 

W obecnych uregulowaniach prawnych związanych z ruchem pojazdów na drodze brak jest odniesienia do kryteriów jakim powinien odpowiadać kolor nadwozia pojazdu samochodowego z wyjątkiem określonych specyficznych grup pojazdów ( niektóre pojazdy uprzywilejowane, pojazdy pomocy drogowej itp.).

Należy jednak podkreślić, że art. 66 ust. 1 pkt.1 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108 poz. 908) nakazuje, aby pojazd uczestniczący w ruchu był tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu zarówno osób nim jadących, jak i innych uczestników ruchu. Wygląd nadwozia pojazdu na załączonym zdjęciu, nasuwa uzasadnione przypuszczenie, iż odbijające się promienie światła mogą oślepiać innych użytkowników ruchu stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

http://www.policja.pl/portal/pol/167/4373/

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd nadwozia pojazdu na załączonym zdjęciu, nasuwa uzasadnione przypuszczenie, iż odbijające się promienie światła mogą oślepiać innych użytkowników ruchu stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

i takie powinniśmy mieć podejście do sprawy , a nie takie że wydano na to homologacje i umywacie się i dajecie "P"

 

moim zdaniem jak najbardziej taki pojad będzie stwarzał zagrożenie oślepieniem i dlatego wszelkimi siłami starałbym się go nie dopuścić do ruchu

 

jest tylko jeden zawsze problem SZEJK MA ZAWSZE RACJE W JAKIM KRAJU BY NIE BYŁ kasa i układy rządzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pare motocykli w tym kolorze.............. też trzeba zabronić?

Urząd ds lotnictwa też powinien się w to włączyć ze względu na możliwość oślepiania pilotów.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo przyjaciół zwierząt również - auto z pewnością może oślepić jeże spacerujące przy drodze. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo przyjaciół zwierząt również - auto z pewnością może oślepić jeże spacerujące przy drodze. 8)

Wiadomo, oślepiony jeż wpada w szał... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą "SKP POZNAŃ".Badanie techniczne wynik N.

Szejk naftowy tym cackiem może jeździć po swoim polu naftowym a nie po drodze publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z motocyklami "ociekającymi" chromem? Zabieramy masowo dowody? One też oślepiają, a i wzrok przyciągają. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że N, w związku z art. 66 PORD. Zwolennicy P, odnoszący "oślepianie" jedynie do szyb dopuszczają sytuację - dwie identyczne wizualnie Corsy, osobowa ma oklejoną srebrną folię szybę, druga to VAN z zaspawanymi oknami i tak samo oklejona, jest już OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z motocyklami "ociekającymi" chromem? Zabieramy masowo dowody? One też oślepiają, a i wzrok przyciągają. :?:

Jestem za :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.