Skocz do zawartości

Producent nabił błędny VIN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o radę jak wyjść z takiej sytuacji (dot. Iveco Daily):

 

Diagnosta na przeglądzie stwierdził niezgodność nr VIN na ramie z tym na tabliczce znamionowej i w dowodzie rejestracyjnym. Różnią się jedną cyfrą.

 

Producent przysłał oświadczenie, że to błąd w procesie produkcji. Prawidłowy nr to ten na tabliczce i w dokumentach.

Wg producenta rama o takim nr jak mam nabity nie istnieje w ich systemie fabrycznym.

 

Wydział Komunikacji odrzucił wniosek (i odwołanie) o nadanie cech identyfikacyjnych. Argument: brak w ustawie takiego punktu jak błąd producenta.

 

Auto nie przeszło przeglądu, nie może jeździć. Co jeszcze można zrobić?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - tak jak napisał blakop - jest luka w prawie, która nie przewiduje takiego przypadku. Kupując auto, powinno się dokładnie sprawdzić dane identyfikacyjne pojazdu. A teraz problem jest nie do przejścia - chyba, że "uderzyć" do sprzedawcy samochodu z żądaniem unieważnienia umowy kupna z tytułu wady prawnej pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o radę jak wyjść z takiej sytuacji (dot. Iveco Daily):

 

Diagnosta na przeglądzie stwierdził niezgodność nr VIN na ramie z tym na tabliczce znamionowej i w dowodzie rejestracyjnym. Różnią się jedną cyfrą.

 

Producent przysłał oświadczenie, że to błąd w procesie produkcji. Prawidłowy nr to ten na tabliczce i w dokumentach.

Wg producenta rama o takim nr jak mam nabity nie istnieje w ich systemie fabrycznym.

 

Wydział Komunikacji odrzucił wniosek (i odwołanie) o nadanie cech identyfikacyjnych. Argument: brak w ustawie takiego punktu jak błąd producenta.

 

Auto nie przeszło przeglądu, nie może jeździć. Co jeszcze można zrobić?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Mieliśmy też taki przypadek tylko z naczepą KÖGEL (nabili o jedno O za dużo numer ramy tabliczka była OK) sprawy wyszła po roku jak przyjechała na 1 przegląd (była kupiona nówka) wtedy przyjechali z Niemiec z fabyki nabili nowe numery wystawili dokumenty i było OK.

Nikt od samego początku pewnie dokładnie nie sprawdzał numerów fakt było tam chyba z 7 0(zer) z 3 X(iksy) można było się zakręcić.

Ale jak przyjechali z Niemiec to aż się zdziwiłem ponieważ przysłali gościa (było ich 3) a jeden umiał perfekt po Polsku, sami się dziwili że tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się zdziwiłem ponieważ przysłali gościa (było ich 3) a jeden umiał perfekt po Polsku

Wiadomo - jak przebić numer, to Polak jest najlepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - jak przebić numer, to Polak jest najlepszy!

Myślę że nasi wschodni sąsiedzi w tej materii są jednak lepsi :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.