Skocz do zawartości

nowy pojazd a termin badania


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie , mianowicie:

Klient kupił nowy samochód ciężarowy z salonu kabina 3 osobowa i rama( 3,5 dmc) potem

pojechał do firmy aby mu przerobiła w/w auto na samochód specjalny ( pomoc drogowa )

i po tym zabiegu pędzi do WK aby wkońcu zarejestrować a tam zonk, pani mówi na SKP i spowrotem do mnie.

Pytanie :

jakie badanie?? jaki termin badania?? /w/w pojazd nie był nigdy rejestrowany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • michal_k

    9

  • Qnick

    7

  • Psuj

    6

Top Posters In This Topic

Zmiany konstrukcyjne, jak specjalny to TNBT - 1 rok.

Dokładnie,

i nieważne, że nierejestrowany, bo od tego jest numer Vin a nie rejestracyjny jak niektórzy sądzą ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany????

 

Zmiany robimy w pojazdach zarejestrowanych.

 

Czerwone i PC z WK, okresowe przed rejestracja i nie ustalamy tnb, bo ta data będzie od daty rejestracji. Ja w uwagach dopisał bym adnotację - "Termin następnego badania zgodnie z art.81 pkt 5-10 Prawa o Ruchu Drogowym "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zmiany!!!

 

Okresowe + DIP!! To jest pojazd wyprodukowany w ilości jednej sztuki rocznie i podlega OBT PRZED pierwszą rejestracją zgodnie z PoRD.

 

Nie widzę potrzeby czerwonych blach tutaj. U nas robi się bez blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę potrzeby czerwonych blach tutaj. U nas robi się bez blach.

Ja też robię bez tablic.

Jesli chodzi o termin BT, to w przypadku pojzadów specjalnych OBT przeprowadza się corocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalne corocznie, ale nigdzie nie jest napisane, że to ma być od daty I rejestracji, więc moim zdaniem od daty badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne badanie liczymy od pierwszej rejestracji. Nie wiemy czy klient zarejestruje po dniu czy po pół roku

 

Są niestety WK, które nie przyjmą zaświadczenia z BT jesli nie jest w nim określony termin NBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie jest w nim określony termin NBT.

 

Jak nie jest, jak jest :D

 

"Termin następnego badania zgodnie z art.81 pkt 5-10 Prawa o Ruchu Drogowym "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne badanie liczymy od pierwszej rejestracji

 

Kolejny bubel prawny. Robimy okresowe badanie i nie wyznaczamy terminu :razz:

 

A z drugiej strony racja TNBT liczy się od daty I rejestracji :razz::razz:

 

I bądż tu mądry człowieku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj napisał/a:

"Termin następnego badania zgodnie z art.81 pkt 5-10 Prawa o Ruchu Drogowym "

Też tak uważam, ale z niektórymi WK trzeba będzie odbyć parę rozmów telefonicznych. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne badanie liczymy od pierwszej rejestracji. Nie wiemy czy klient zarejestruje po dniu czy po pół roku

 

Przy specjalnym nie, przy np. osobowym jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klient pójdzie rejestrować po roku - to też zgodnie z PoRD?

Mam na myśli specjalny.

 

Nawet po 10 latach zgodnie z literą prawa nie masz prawa go wywalić, choć w opisanym przypadku aż się prosi o skierowanie na badanie (nawet, jeśli pojazd faktycznie nie był użytkowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie po roku to już będzie po terminie BT...

 

Różnica jest taka, że przy specjalnym przeprowadza się corocznie (i nie jest sprecyzowane, że to od I rejestracji), natomiast np. przy osobowym jest wyraźny zapis 3 lata od daty I rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie , mianowicie:

Klient kupił nowy samochód ciężarowy z salonu kabina 3 osobowa i rama( 3,5 dmc) potem

pojechał do firmy aby mu przerobiła w/w auto na samochód specjalny ( pomoc drogowa )

i po tym zabiegu pędzi do WK aby wkońcu zarejestrować a tam zonk, pani mówi na SKP i spowrotem do mnie.

Pytanie :

jakie badanie?? jaki termin badania?? /w/w pojazd nie był nigdy rejestrowany/

No i dobrze niech wraca teraz na badanie jeszcze raz (jak zarejestrował w WK) okresowe+dodatkowe+po kolizji (zmiany konstrukcyjne) troche go skasujesz i tyle. Oczywiście na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się rozpedziłem faktycznie (a moze nie). Ale jak ma pojazd zarejestrowany to zmiany konstrukcyjne maję chyba taki zakres badań tech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klient pójdzie rejestrować po roku - to też zgodnie z PoRD?

Mam na myśli specjalny.

 

Nawet po 10 latach zgodnie z literą prawa nie masz prawa go wywalić, choć w opisanym przypadku aż się prosi o skierowanie na badanie (nawet, jeśli pojazd faktycznie nie był użytkowany).

 

Dlatego robię na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - w sumie Michał ma rację. Osobówkę możesz w nieskończoność nie rejestrować i ma ważne badanie. Specjalny - corocznie...

 

Ale - jak to przenieść na grunt tak, że mam auto specjalne z homologacją? No bo przy badaniu ok - corocznie, czyli mam datę początkową - OBT i od tej daty "corocznie". A w fabrycznie nowym corocznie od kiedy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.