Skocz do zawartości

nowy pojazd a termin badania


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • michal_k

    9

  • Qnick

    7

  • JANUSZ60

    6

Aby trochę namieszać dodam swoje 3 grosze.

Miałem taki przypadek. Klient po wykonaniu zabudowy pojazdu w upoważnionym zakładzie

wraz z Oświadczeniem i opisem dokonanej zabudowy trafił do mnie ze skierowaniem WK na .... ustalenie danych niezbędnych do jego rejestracji.

TNB określił WK na 3 lata od pierwszej rejestracji ponieważ był to samochód ciężarowy (3,5t) do przewozu pojazdów.

Pojaz cięzarowy do 3,5T (nie specjalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Przeczytałem ten temat i nie wiem o co chodzi z tym terminem :D . Przed chwilą wyjechał, ford transit, pojazd specjalny, pożarniczy, pierwsze badanie wyznaczone przez WK na trzy lata, kolejne wyznaczone przez diagnostę na dwa lata, od dzisiaj corocznie, a wy się spieracie czy wpisać termin następnego, czy nie. Z powyższego wynika, że lepszym rozwiązaniem jest wpisanie rocznego terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale diagnosta widzi co mu na stację podjeżdża... Że WK dał ciała na 3 lata to jedno, ale jakim cudem SKP potem to jeszcze raz przyklepało dając kolejne 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakim cudem SKP potem to jeszcze raz przyklepało dając kolejne 2

 

A takim że jak miał na 3 lata to następne jest na dwa lata, takie podejście bez zastanowienia diagnosty może rutyna :cool: no ale teraz ma co rok czyli wróciło do normy i już jest dobrze, a ile miejsca w DR się zaoszczędziło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z czego wynika że specjalny na rok bo w PoRD art.81 par.6 nic niema na ten temat, a nie mogę znaleźć.

 

To wynika właśnie z tego, że nie ma w art. 81 ust. 6, więc stosuje się ust. 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepne pod temat.

Klient ma samochód osobowy data pierwszej rejstracji za granicą: 16.08.2011, w kraju 04.11.2011, data nastepnego badania w dowodzie wyznaczona na 14.11.2012r. I teraz na ile dać klientowi badanie.

Strasznie namieszałem ale sam tez zgłupiałem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data pierwszej rejstracji za granicą: 16.08.2011, w kraju 04.11.2011, data nastepnego badania w dowodzie wyznaczona na 14.11.2012r.

 

Nic tu nie pasuje. Skoro zarejestrowany 16.08.2011 za granicą i nie był w Polsce na bad. przed I rej to powinien mieć 16.08.2014, jeszcze jedno jeśli miał robione OBT przed I rej. w PL to powinien dostać na dwa lata.

Dla spokoju Twojego daj mu na rok :lol: najwyżej się pogniewa :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepne pod temat.

Klient ma samochód osobowy data pierwszej rejstracji za granicą: 16.08.2011, w kraju 04.11.2011, data nastepnego badania w dowodzie wyznaczona na 14.11.2012r. I teraz na ile dać klientowi badanie.

Strasznie namieszałem ale sam tez zgłupiałem. :?

 

Z tego zapisu wniosek że błędnie wyznaczono termin badania 4.11.2011.Powinien dostać do 16.08.2013,a nie do 14.11.2012.Klient powinien wyjaśnić w WK.Może jest zasilany LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odeślij gościa do WK,bedzie mniej?nerwów i kombinowania,powinni wytłumaczyć o co w tym chodzi,a jak nie chce to moze jako NTB wpisz do decyzji WK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odeślij gościa do WK,bedzie mniej?nerwów i kombinowania

 

Po co odsyłać nie lepiej samemu zadzwonić, bo klient zawsze Ci powie to co będzie dla niego wygodne :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to przerabiałem.

Podobno pojazdy w zagranicznych wypożyczalniach mają skracane terminy i później wychodzą terminy jak wychodzą.

Pisałem kiedyś na forum o tym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.