Skocz do zawartości

VW T5 1,9 105 KM jaka MMC -Przyczepy z ham.


KOTLET

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanowne grono- możecie mi podać jaka taka T5 -ka rzocznik 2005-2007 wersja osobowa może mieć MMC-przy. z hamulcem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mam innych danych . Zastanawiam sie nad kupnem auta typu T5 lub np. VITO . mały dostawczak z racji że jeżdżę z przyczepą ciekawi mnie jaka jest mniej więcej MMC-przyczepy . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie: kolega posiada vw t4, dmc przyczepy z hamulcem ma 2000 kg, posiada do tego lawete o dmc 2500. Moze ciągnąć tym pojazdem tę lawete?

Kolega twierdzi, że tak jesli bedzie wkladal na nią male autka to moze ciągnąć. Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze zdanie jest takie :D :

Art. 62. 1. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:

1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie moŜe przekraczać rzeczywistej masy

całkowitej pojazdu ciągnącego;

2) samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - nie może

przekraczać rzeczywistej masy całkowitej tego samochodu powiększonej o 40 %;

3) motocykl lub motorower - nie może przekraczać masy własnej motocykla lub

motoroweru, jednak nie może przekraczać 100 kg.

2. Przepis ust. 1 nie dotyczy naczep.

PoRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że moze ciagnac te lawete jesli rzeczywista masa lawety nie przekracza rzeczywistej masy pojazdu. Tak?

 

Tylko jakie auto on wlozy na lawete jesli laweta wazy 560 kg + masa pojazdu, ktory zaladuje na lawecie to praktycznie zawsze przekracza rzeczywista mase tego t4 poniewaz MW t4 to 1520?

 

Np. Na lawete zaladuje golfa IV ktorego MW wynosi 1300, czyli mamy juz 560 + 1300= 1860 to juz przekracza rzeczywista mase calkowita t4 ktora wynosi 1520kg. Ale nie przekracza DMC ciagnietej przyczepy z hamulcem dla t4 ktora wynosi 2000kg. A Dmc lawety to 2500kg.

 

Moze mi ktos wyjasnic o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) motocykl lub motorower - nie może przekraczać masy własnej motocykla lub

motoroweru, jednak nie może przekraczać 100 kg.

Motocykle, motorowery i pojazdy czterokołowe mogą ciągnąć przyczepę o masie określonej przez producenta ale nie przekraczającej 50% masy pojazdu nieobciążonego. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 62. 1. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:

1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie moŜe przekraczać rzeczywistej masy

całkowitej pojazdu ciągnącego;

Chcesz jeszcze coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że więcej mu się przyda, bo jest jeszcze np. kwestia uprawnień.

 

3) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t,

z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

b) pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa

całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

 

I tutaj już jest mowa o wartościach administracyjnych, nie rzeczywistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o żadne uprawnienia tylko o ten konkretny przykład czyli:

 

Pytanie: kolega posiada vw t4, dmc przyczepy z hamulcem ma 2000 kg, posiada do tego lawete o dmc 2500. Moze ciągnąć tym pojazdem tę lawete? czy nie??

 

Oczywiście znam Art. 62 PoRD

 

przykład:

Np. Na lawete zaladuje golfa IV ktorego MW wynosi 1300, czyli mamy juz 560 + 1300= 1860 to juz przekracza rzeczywista mase calkowita t4 ktora wynosi 1520kg. Ale nie przekracza DMC ciagnietej przyczepy z hamulcem dla t4 ktora wynosi 2000kg. A Dmc lawety to 2500kg.

 

Może ciągnąć tak lawete czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic o co tu chodzi?

Dla tego T4: MMC p-py=2000kg

DMC p-py<1520kg

 

Tak wiem o tym. Może ciągnąć takim autem tę lawetę czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega posiada vw t4, dmc przyczepy z hamulcem ma 2000 kg,

Po pierwsze nie Dmc tylko Mmc 2000kg

Może ciągnąć tak lawete czy nie??

Nie może ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: kolega posiada vw t4, dmc przyczepy z hamulcem ma 2000 kg, posiada do tego lawete o dmc 2500. Moze ciągnąć tym pojazdem tę lawete?

Kolega twierdzi, że tak jesli bedzie wkladal na nią male autka to moze ciągnąć. Jakie jest wasze zdanie?

 

Jak dla mnie to zadałeś pytanie nie na tym forum. Wydaje mi się (być może się mylę), że powinieneś zapytać się ekspertów od RUCHU DROGOWEGO a nie warunków technicznych pojazdów, bo jedno ma niewiele do drugiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK sorki, myślałem, że ktoś bedzie znał odpowiedz na pytanie. Może, ktoś jeszcze bedzie widział jakie auto najlepsze do lawety 2500 DMC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ktoś jeszcze bedzie widział jakie auto najlepsze do lawety 2500 DMC??

Zgodnie z prawem to raczej żadnym samochodem osobowym takiej przyczepy nie będziesz mógł ciągnąć :( . Zakładająć, że przyczepa ta ma hamulce najazdowe , to DMC pojazdu ciągnącego powinno wynosić przynajmniej 3325 kg a zatem odpowiednim pojazdem będzie bus o DMC 3,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło. Dość długo sprzeczałem się z kolegą na ten temat i moje zdanie też było takie żą T4 nie może ciągnąć lawety o DMC 2500kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielki więc taka T5 może mieć w granicach 2100-2500 kg . pewnie zależy od mocy silnika hmm nie ukrywam że mi chodzi o ten najbardziej ekonomiczny. Żeby nie zakładać drugiego, panowie jak to jest ze światłem cofania w przyczepce . Laweta nowa -za3 lata przegląd -hak i gniazdo oryginalne a przy kontroli drogowej wyszło brak światła cofania . brak nawet żarówek w lampach ( obawiam się że brak połączenia wtyczka-lampa) . Oczywiście obyło się bez żadnych konsekwencji .policjant ze zdziwienia zrobił tak :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co i jak dalej nie wiem ? "dopuszcza się " powinno być " czy MUSI BYĆ . przyczepa DMC 2000 KG " Boro " wtyk na 7 pinów .Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.