Skocz do zawartości

Zbiornik LPG - ponowny montaż


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Na przykład. Ale jest i więcej elementów niż tylko przewody - prawda? Przepis mówi wprost - o "instalacjach" a nie jej elementach, które i tak podlegają osobnemu dozorowi.

No juz bez przesady, nie zaklinajmy słów... :shock:

Chyba nie potrzeba jakiejś specjalnej wyobraźni żeby wiedzieć co to znaczy:

"Wykaz przedmiotów i części wymontowanych z pojazdów których ponowne użycie zagraża BRD lub negatywnie wpływa na śroowisko....

 

Jednak jak sądzę, Blakop i to na swoją stronę przeinaczy.... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożenie zbiornika LPG jest nie do stwierdzenia

 

michal_k napisał/a:

Podczas BT klient przedstawia tylko dokumenty na zbiornik.

 

tylko to mnie interesuje

 

Mnie też -i żadne homo na instalacje

 

 

I to jest finał :x ....a może nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 - TDT daje mi papier, że mój zbiornik jest OK na kolejne 10 lat, a Ty twierdzisz, że jego ponowne użycie zagraża BRD lub negatywnie wpływa na środowisko.... ?? Kwestionujesz protokół TDT??

 

trzeba sprawdzić czy homologacja wielozaworu zgadza się z homologacją

 

Co proszę? Na OBT z homologacją?? :shock: Nie mam - wyrzuciłem. A może nawet nie dostałem od poprzedniego właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 - TDT daje mi papier, że mój zbiornik jest OK na kolejne 10 lat, a Ty twierdzisz, że jego ponowne użycie zagraża BRD lub negatywnie wpływa na środowisko.... ?? Kwestionujesz protokół TDT??

 

Niekoniecznie, oczywiście uznajemy że Twój zbiornik jest OK, tyle że w świetle tego - swoją drogą poronionego i powszechnie lekceważonego rozporządzenia - nie możesz go ponownie zamontować w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 - TDT daje mi papier, że mój zbiornik jest OK na kolejne 10 lat

I to jest O.K.

Twój zbiornik z Twojego auta jest o.k. po ponownym badaniu TDT, ale to nie to samo co ze zbiornikiem z pojazdu np. poddanego kasacji, który ma jeszcze ważny pierwotny dozór na zbiornik....

W końcu zbiornik pojazdu po wypadku też ma ważny pierwotny dozór TDT a jednak, zgodnie z przepisami ma być poddany doraźnemu dozorowi.

W przypadku zbiornika z demontażu z pojazdu po kasacji nie wiadomo jaka była jego przeszłość, a może on pochodzić z pojazdu po całkowicie destrukcyjnym uszkodzeniu pojazdu w którym był zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - pochodzi ze sprawnego pojazdu. Co dalej? :)

No właśnie chodzi o to że nie wiadomo z jakiego pojazdu pochodzi.

Od zbiornika pojazdu który miał wypadek żąda się badania doraźnego tego zbiornika.

Zbiornik z pojazdu który został poddany kasacji nie wiadomo jak jest jego przeszłość tak samo jak innych elementów tego pojazdu, stąd zakaz powtórnego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik z pojazdu który został poddany kasacji nie wiadomo jak jest jego przeszłość

 

Przepraszam bardzo - a co to za argument? A z używanego pojazdu to niby wiesz jaką ma przeszłość?? może 10 stłuczek rocznie?? A Ty co - poddajesz go dozorowi i PONOWNIE zamontujesz w tym samym pojeździe? Brak konsekwencji tu widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik z pojazdu który został poddany kasacji nie wiadomo jak jest jego przeszłość

 

Przepraszam bardzo - a co to za argument? A z używanego pojazdu to niby wiesz jaką ma przeszłość?? może 10 stłuczek rocznie?? A Ty co - poddajesz go dozorowi i PONOWNIE zamontujesz w tym samym pojeździe? Brak konsekwencji tu widzę :)

Aś się czepił tego "ponownie" :)

No jak co to za argument, :shock:

Jak jest to zbiornik z pojazdu do którego jest przypisany to wiadomo, że jeśli ten pojazd miał wypadek, to zbiornik musi być poddany doraźnemu dozorowi. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak jest to zbiornik z pojazdu do którego jest przypisany

 

 

Uuuu - same nowości :) Możesz mi powiedzieć który to dokument "przypisuje" zbiornik do pojazdu i na jakich zasadach??? (nie mówimy o homo, bo już wiemy, że ten dokument najczęściej kolejnym właścicielom nie jest przekazywany i de facto po dokonaniu wpisu do DR jego wymagalność przed jakimkolwiek organem literalnie nie istnieje).

 

jeśli ten pojazd miał wypadek, to zbiornik musi być poddany doraźnemu dozorowi

 

No OK - ale skąd niby masz czerpać wiedzę, czy pojazd miał wypadek, czy nie? Każdy samochód pomiędzy jednym zwykłym OBT a drugim (to w końcu rok czasu) może miec i pięć wypadków. Profilaktycznie wymagasz takiego badania do każdego OBT na stacji, bo nie wiadomo jaka jest jego przeszłość? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak jest to zbiornik z pojazdu do którego jest przypisany

 

de facto po dokonaniu wpisu do DR jego wymagalność przed jakimkolwiek organem literalnie nie istnieje

Tak jest, ale to jednak zastanawiający fakt, .... 8/

 

No OK - ale skąd niby masz czerpać wiedzę, czy pojazd miał wypadek, czy nie? Każdy samochód pomiędzy jednym zwykłym OBT a drugim (to w końcu rok czasu) może miec i pięć wypadków. Profilaktycznie wymagasz takiego badania do każdego OBT na stacji, bo nie wiadomo jaka jest jego przeszłość? 8)

Bo a przypadku wypadku ma zatrzymany DR.... a żeby go odzyskać musi przejść DBT powypadkowe a jeśli ma inst. gazową to i zbiornik musi zostać poddany dodatkowemu badaniu :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo a przypadku wypadku ma zatrzymany DR.... a żeby go odzyskać musi przejść DBT powypadkowe a jeśli ma inst. gazową to i zbiornik musi zostać poddany dodatkowemu badaniu :-P

 

A jeśli do wypadku nie była wzywana policja tylko dogadali się między sobą? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo a przypadku wypadku ma zatrzymany DR.... a żeby go odzyskać musi przejść DBT powypadkowe a jeśli ma inst. gazową to i zbiornik musi zostać poddany dodatkowemu badaniu

Marek1, -niestety przepisy sobie a zycie sobie.Ilu tak naprawde ząda tego dodatkowego badania i czy wogóle zada... :razz: Lepiej nie pisze juz nic wiecej bo moge napisać za duzo i.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wezwanie Policji nie jest zawsze równoważne z zatrzymaniem DR - nie mówiąc już o tym, że nie do każdego wypadku (kolizji, zdarzenia, czy jak tam zwał) Policja jest w ogóle wzywana.

 

Sprawa druga - Ty na OBT nie wiesz, czy przez ten rok pojazd miał takie wypadki, czy dowody były zatrzymywane, na jakich zasadach były odbierane (może bez badania, tylko na oświadczenie), więc nadal nie rozumiem na czym opierasz tą tezę.

 

Ten z kasacji może w takim razie tez miał wypadek ale miał po nim badanie - skąd wiesz, że nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, -niestety przepisy sobie a zycie sobie.

Jak to u nas :lol:

Lepiej nie pisze juz nic wiecej bo moge napisać za duzo i.....

i raczej nie byłoby to coś czego byśmy już nie wiedzieli :cool:

 

[ Dodano: 26-03-2012, 15:12 ]

skąd wiesz, że nie??

Widzisz Blak jaka ta robota, pośród samych niewiadomych... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.