Skocz do zawartości

Rejestracja wyrejestrowanego pojazdu


lemur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam nie zbyt jasną sytuacje parę dni temu znajomy oddał mi swojego mercedesa 124 300d z 93r za darmo auto to stało w garażu 1,5 roku mówił mi że auto zostało wyrejestrowane nie dopytałem się go czy tymczasowo(dowód rejestracyjny nie jest z uciętym rogiem). Jutro będę z nim rozmawiał jak wygląda sytuacja z tym wyrejestrowaniem. Spisaliśmy umowę na kwotę 500zł tyle chciał tylko za opony bo były nowe jaki mam czas na zarejestrowanie go on twierdzi że jak sobie go naprawie i porobię koło niego to dopiero idę go rejestrować że nie muszę w ciągu 30 dni rejestrować go. Czy muszę odprowadzić jakiś podatek? Bardzo bym prosił o jakieś informacje żebym się nie wpakował w jakieś problemy.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zainwestujesz jakiekolwiek pieniądze w auto odwiedź najpierw WK i zapytaj się czy auto było wyrejestrowane , jeżeli tak czy ponownie zarejestrują ,bo może być problem

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży;

2) zabytkowego;

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub

mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;

5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pojazd jest wyrejestrowany to dowód przecinają?

 

Nie zajmuj się dowodem, bo to jest największy pierdół, tylko ustal stan faktyczny z tym wyrejestrowaniem tak jak DARIO64 Ci pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pojazd jest wyrejestrowany to dowód przecinają?

Obcinali bodajże prawy dolny róg ,ale tym bym się nie sugerował. Tylko WK udzieli Ci informacji czy będziesz mógł jeszcze tym autem pojeździć czy tylko kupiłeś opony za pięć stówek a reszta na złom(przy dzisiejszych stawkach wyjdzie że jeszcze na tym zarobiłeś :D ).

Dalej to już można tylko sobie gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pofatyguj się może do US, bo może się okazać że oni mają inny taryfikator na taki pojazd?!

 

Dokładnie. Może nawet nie tyle US, co sprawdź tak rzetelnie - np. u ubezpieczyciela, czy e pojazdy faktycznie mają wartość rynkową tak niską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem do urzędu taka praca ale znajomy zadzwonił do znajomej co pracuje w WK i powiedziała że nie ma czegoś takiego jak wyrejestrowanie pojazdu jest jedynie złomowanie i wtedy zabierają blachy i dowód tną a ja na samochodzie mam stare czarne blachy oraz cały dowód. Jutro były właściciel ma niby przynieść mi papier odnośnie wyrejestrowania wszystko się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa sytuacja będzie z tym autem coś tak czuje.

Ale załóżmy że auto wyrejestrował i ja z dniem podpisania umowy kupna tego auta jestem zobowiązany do ubezpieczenia tego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale załóżmy że auto wyrejestrował i ja z dniem podpisania umowy kupna tego auta jestem zobowiązany do ubezpieczenia tego pojazdu?

 

Jeśli faktycznie wyrejestrowany to musisz wykupić OC najpóźniej w dniu ponownej rejestracji.

 

Ale nie ma co dyskutować dopóki nie widzimy dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem! Jeszcze papieru nie przyniósł mi, jak tylko mi przyniesie to napisze.

 

[ Dodano: 04-04-2012, 07:51 ]

Żona Kolesia jeszcze nie znalazła tego świstka, ale powiedział mi że wyrejestrował po to żeby nie płacić OC.

 

[ Dodano: 04-04-2012, 21:33 ]

Dowiedziałem się w urzędzie że auto jest w ewidencji pojazdów i nie jest wyrejestrowane. I jak wygląda teraz sprawa ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.