Skocz do zawartości

Rusza CEPiK ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    14

  • berecik

    8

  • danz

    6

  • Psuj

    4

cyt. ze strony CEPiK

"Każda przesyłka z danymi o badaniach będzie podpisana elektronicznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa procesu i niezaprzeczalności danych. Dlatego stacje będą zobowiązane do zaopatrzenia się w czytniki kart kryptograficznych i karty kryptograficzne (specyfikacja techniczna kart i czytników podana będzie w późniejszym terminie), oraz do wystąpienia do CEPiK o wystawienie certyfikatu."

 

...i znowu szukają (znaleźli) sposób żeby zarobić - ktoś zarobił, no i pewnie jeszcze opłata miesięczna za korzystanie z czytników dojdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co ja wiem - czytnik na poziomie 150,- , karta (a najlepiej zrobic 2 - w tym jedna bedzie zapasowa) - 100,-

Nie jest najgorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Norberta:

Czy NORCOM bedzie miał w swojej ofercie takowe karty i czytniki ?

Ależ oczywiście :D

I na pewno w konkurencyjnej cenie ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie,

 

Byłem w normalnym kraju 2 dni i to jest czyste ku...o zeby wymagać jakichkolwiek czytników, a nie słyszeli o podpisie elektronicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie,

 

Byłem w normalnym kraju 2 dni i to jest czyste ku...o zeby wymagać jakichkolwiek czytników, a nie słyszeli o podpisie elektronicznym?

 

Podpis będzie przechowywany na czytniku dla bezpieczeństwa.To dzięki podpisowi informacje są szyfrowane.Tam jest zawarty klucz. Większość płyt jest przygotowana do współpracy z takimi czytnikami, na allegro cena takich czytników to koszt około 60 PLN. Najprostrzy podpis na rok to około 50 PLN (np z Signetu). Trudno natomiast określić jakie będą chcieli.Co do reszty to zawsze było wiadomo , że chodzi o kase. Jeśli my jako SKP wysyłający pewne informacje będziemy mogli bezpłatnie skorzystać z bazy tej firmy to jestem ZA. Jeśli tylko będą zbierali i nic nie dostaniemy z tego to jestem PRZECIW :(

Chętnych odsyłam pod adres: http://podpis.onet.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno natomiast określić jakie będą chcieli

Będą wymagali jeden najdroższy model, sprzedawany przez firmę syna, brata ,wujka ministra.

Jeśli my jako SKP wysyłający pewne informacje będziemy mogli bezpłatnie skorzystać z bazy tej firmy

Komunikacja z cepikiem na pewno będzie tylko jednokierunkowa. Dla mnie to jest oczywiste. Tylko niektóre służby będą mogły "brać" a cała reszta będzie "dawać"

to jestem PRZECIW

Jedno rozporządzenie i nie mamy nic do gadania - niestety :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie CEPiKu nie ma informacji że za certyfikat trzeba płacić, więc będzie dla wszystkich ZA DARMO! Co do reszty do nie chodzi o kasę, bo nigdzie nie jest napisane że stacje mają płacić za możliwość korzystania z aplikacji pieniądze do CEPiK. Stacja kupuje czytnik gdzie i za ile chce, kartę gdzie chce i za ile chce.

Berecik napisał "Jeśli my jako SKP wysyłający pewne informacje będziemy mogli bezpłatnie skorzystać z bazy tej firmy to jestem ZA. Jeśli tylko będą zbierali i nic nie dostaniemy z tego to jestem PRZECIW". Ustawa o ruchu drogowym nie wymienia SKP wśród podmiotów kórym udostępnia się dane zgromadzone w CEP :(

ps. jest pewna mało różnica między certyfikatem o podpisem elektronicznym- kwalifikowanym, nie do końca też mogę się zgodzić że podpis jest przechowywany na czytniku ;)

 

[ Dodano: 07-10-2005, 09:14 ]

Będą wymagali jeden najdroższy model, sprzedawany przez firmę syna, brata ,wujka ministra.

Psuj, rozumiem że z tą informację podzieliłeś się także z prokuraturą i policją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, rozumiem że z tą informację podzieliłeś się także z prokuraturą i policją.

Oczywiście, ale syn , brata ,wujka ministra ma tam też znajomości i mnie olali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem:

* Softbank będzie pilotował zakupy, ale będzie można kupić alternatywne czytniki

* czynione są prace nad DWUKIERUNKOWĄ łącznością z CEPiK-iem (o zakresie nic mi na razie nie wiadomo)

 

Nie przejmujcie się na zapas pewnymi sprawami, bo to nie ma sensu. Czas pokaże i podpowie pewne rozwiązania. Jesteście wszyscy pracownikami lub właścicielami firm, które działają w warunkach rynkowych - i zarabiacie na BTP niemałe pieniądze. Przypominam - opóźnieniomierze kosztują (lub kosztowały - nie znam obecnych cen) na poziomie 5.000 zł- i każdy to kupował ... Ile razy tego używaliście ? A sprawa rozpędzarek ? Mierników przeźroczystości szyb ? Przykłady można mnożyć ...

 

CEPiK może być - i będzie - czymś zdecydowanie bardziej potrzebnym - i w moim odczuciu jednorazowy wydatek na poziomie 500,- jest do zaakceptowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro czytnik kart i karta sa w cenie 60 zl (30zl czytnik, 30zl karta), z tego co sie orientuje to najbardziej znana mi firma czytnikow/kart to gemplus, wiem ze jakis bank wlasnie uzywa tego cudenka do logowania (chyba wbk24)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

CEPiK może być - i będzie - czymś zdecydowanie bardziej potrzebnym - i w moim odczuciu jednorazowy wydatek na poziomie 500,- jest do zaakceptowania ...

 

To i tak taniej niż wożenie dyskietek 2 razy w tygodniu. Zwrot w pierwszym miesiącu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro czytnik kart i karta sa w cenie 60 zl (30zl czytnik, 30zl karta),

My na pewno Allegro nie przebijemy - ale alternatywe już macie :D

O co było tyle krzyku ?

 

[ Dodano: 07-10-2005, 10:22 ]

czekam na prezentację kaktusa , http://www.cepik.gov.pl/portal/witryny/witryna_28/ - "....Certyfikat jest wystawiany bezpłatnie."

Ja też !!!!

No, berecik, aleś chłopie wdepnął :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.