Skocz do zawartości

Zaświadczenie od importera pojazdu


Tomasz56

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.Czy zaświadczenie od importera pojazdu mówiące o podrodzaju pojazdu że jest BB-vanem jest dokumentem wiarygodnym co do spełnionego warunku odnośnie DB -vat.

Przyjechał klient VW Transporterem rok prod.2004,chcąc wykonać DB vat-1.Na moje pytanie o homologację przedstawił zaświadczenie od importera.Badanie się nie odbyło brak homologacji.Jednak mam wątpliwości czy słusznie odmówiłem.Klient zapłacił za ten papier 200zł.Co do pojazdu to orginalny van .Jeden rząd siedzeń,orginalna przegroda przestrzeni pasażerskiej.

Jestem ciekawy z czego importer uzyskał wiedzę że w/w pojazd ma nadwozie o podrodzaju BB.Musiał korzystać z homologacj.To dla czego nie sporządził wyciągu i nie wydał klientowi,pisząc tylko zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy zaświadczenie od importera pojazdu mówiące o podrodzaju pojazdu że jest BB-vanem jest dokumentem wiarygodnym co do spełnionego warunku odnośnie DB -vat.

Przyjechał klient VW Transporterem rok prod.2004,chcąc wykonać DB vat-1.Na moje pytanie o homologację przedstawił zaświadczenie od importera.Badanie się nie odbyło brak homologacji.Jednak mam wątpliwości czy słusznie odmówiłem.Klient zapłacił za ten papier 200zł.Co do pojazdu to orginalny van .Jeden rząd siedzeń,orginalna przegroda przestrzeni pasażerskiej.

Jestem ciekawy z czego importer uzyskał wiedzę że w/w pojazd ma nadwozie o podrodzaju BB.Musiał korzystać z homologacj.To dla czego nie sporządził wyciągu i nie wydał klientowi,pisząc tylko zaświadczenie.

 

To zależy kogo rozumiesz pod pojęciem "importer".

Wyciąg z homo może wystawić tylko producent danej marki.

Importer a właściwie dealer marki może tylko wydać to homo klientowi .

Potwierdzenie przez dealera jakichś właściwości pojazdu nie ma takiej wagi jak dokument homo.

Dlatego klient powinien żądać wyciągu z homologacji lub co najmniej wypisu z homo w którym producent potwierdza dane które są w oryginalnej homologacji.

Np. wielu jest dealerów Opla ale wyciąg z homologacji wydaje General Motors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Importerem VW na Polskę jest firma z Poznania.

Co ciekawe w zaświadczeniu stwierdza się że pojazd o tym numerze nadwozia jest klasyfikowany jako BB.Nie powołują się na żaden nr homologacji.Ciekawe skąd pracownik importera posiadł wiedzę że ten pojazd jest podrodzaju van.Uważam że wystawianie takich zaświadczeń i kasowanie pieniędzy to najzwyklejsze ździerstwo.Z tego co wiem to klient prosił o ŚH lub wyciąg ŚH na konkretny pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to klient prosił o ŚH lub wyciąg ŚH na konkretny pojazd.

I to właśnie a nie nic innego powinien otrzymać.

Jeśli byłoby już to w postaci poświadczenia pismem to powinno się ono odwoływać do jego homologacji a nie do nr VIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecierz w tych oświadczeniach powołują się na świadectwo typu pojazdu nr ..... z dnia ..... stawiają pieczątkę , podpisują się więc o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecierz w tych oświadczeniach powołują się na świadectwo typu pojazdu

nr ..... z dnia ..... stawiają pieczątkę , podpisują się więc o co kaman

Gdyby w tym zaświadczeniu były takie zapisy o których piszesz to można by było to rozpatrzyć.Jednak niestety brakowało takich stwierdzeń.Klient ściąga z Niemiec ŚH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.