Skocz do zawartości

Dziwny wpis w Dowodzie rejestracyjnym


hamihamond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Czy ktoś z was spotkał się z wpisem w dowodzie rejestracyjnym na stronie Adnotacje Urzędowe : "DECYZJA nr. " Samochód został kupiony w Polsce w salonie około roku temu . Wiecie może co oznacza ten wpis ? Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    12

  • Psuj

    9

  • darkdog

    6

  • michal_k

    6

Top Posters In This Topic

Taki zapis oznacza, że pojazd zarejestrowano na podstawie decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji.

 

 

Samochód został kupiony na promocji " Wyprzedaż Rocznika " dlatego pewnie ten wpis bo świadectwo Homologacji straciło ważność .

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Wyprzedaż Rocznika " dlatego pewnie ten wpis bo świadectwo Homologacji straciło ważność .

Pewnie tak albo chodziło o Euro emisje spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji.

 

Decyzja zwalniająca (na zdjęciu) nr..........i co z tego że jest taki wpis ,jak nie wiadomo o co "biega" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji.

 

Decyzja zwalniająca (na zdjęciu) nr..........i co z tego że jest taki wpis ,jak nie wiadomo o co "biega" :roll:

 

 

Bo niestety nie pamiętam tego numeru ale jest wpis " DECYZJA i krótki numer " i to wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety nie pamiętam tego numeru ale jest wpis " DECYZJA i krótki numer " i to wszystko .

 

Na 99% ten pojazd nie spełniał odpowiedniej normy emisji spalin euro. Dlatego dostał decyzję zwalniającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, żeby nie mylić instytucji DECYZJI o której tu mowa, z ODSTĘPSTWEM o którym pisze darkdog.

 

i co z tego że jest taki wpis ,jak nie wiadomo o co "biega" :roll:

 

Masz nr - to sobie dzwoń do ITS i sprawdzaj jak chcesz 8)

 

A tak swoją drogą - gdyby tego wpisu nie było w DR, czy ten pojazd przeszedłby badanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą - gdyby tego wpisu nie było w DR, czy ten pojazd przeszedłby badanie?

 

Pod warunkiem że znajdziesz :-P co jest nie takie proste :-P Ja osobiście widząć kiedyś taki wpis szukałem podczas badania auta co w nim nie tak że ma decyzję zwalniającą i co i nic nie znalazłem a starałem się szukać dokładnie :D Dopiero potem starszy stażem kolega powiedział o co mogło z tym wpisem chodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie nie jesteście w stanie wyłapać na SKP normy emisji spalin?

 

Pod kątem emisji CO2 (a na tym sa oparte normy EURO) na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby tego wpisu nie było w DR

 

Fiat 500 -czego dotyczy(ł) wpis w DR?

Na pewno nie analizy spalin.

Nie ma możliwości weryfikacji takiego wpisu w DR.

Zadzwonić tak, do ITS-u... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem - pracownicy WK co do zasady również nie analizują tego jaka jest norma emisji spalin na wyciągu....

 

Zatem śmiało mogę powiedzieć, że na dzień dzisiejszy rejestracja i późniejsze użytkowanie (OBT) pojazdu nie spełniającego norm emisji spalin nie jest w zasadzie żadnym problemem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem - pracownicy WK co do zasady również nie analizują tego jaka jest norma emisji spalin na wyciągu....

 

Analizują - dostali informację z MI i sprawdzają czy nowe mają euro 5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie nie jesteście w stanie wyłapać na SKP normy emisji spalin?

 

No właśnie bo to co my mierzymy nie przekłada się na normy Euro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizują - dostali informację z MI i sprawdzają czy nowe mają euro 5 ;)

 

A na jakie grupy pojazdów to sprawdzają? Który dokładnie pkt homo wskazuje na to? :)

 

Owszem - nie twierdz, że ą pracownicy WK, którzy w ramach własnego hobby poznają warunki techniczne i wiedzą czego szukać, ale... ilu ich jest?

Przyznaj sam Michał - powiesz mi tak teraz na pamięć ramy wagowe dla poszczególnych grup odniesienia dla potrzeb normy EURO? Do jakiej wartości masy własnej honorujemy Euro5 (w wariancie podstawowym i rozszerzonym), a od jakiej granicy wymagamy już EEV itd.? :D

 

Prosty przykład - na koniec roku zostaliśmy z kilkoma samochodami (każdy dealer z kilkoma - w skali kraju dziesiątki) na placu z normą E4 - homo ważne do końca roku. Centrala załatwiła dla tych pojazdów decyzję zwalniającą, bo było wiadomo, że będą rejestrowane dopiero na początku bieżącego roku. Ale... decyzję (odpis z decyzji) z centrali mieliśmy wołać dopiero, jak się WK pokapuje,że przedstawione wyciągi są z nieaktualnej homologacji. Efekt? Nie znam przypadku, aby decyzja ta była potrzebna - wszystkie autka ze spokojem przeszły na wyciągach z E4 :) No bo kto to w praktyce sprawdza i porównuje? :) Pracownik WK wklepuje nr homo do bazy, odpowiednia pozycja jest, dane się zgadzają... to czego chcieć więcej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą wyciąg ze świadectwa i pkt 46.1 i 46.2 są podane :toksyczność spalin i emisja CO2

 

Masz wyciąg z homologacji (krajowy), czy CoC? I co jest podane w tych punktach? Wartości liczbowe, czy wpis konkretnej normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakie grupy pojazdów to sprawdzają? Który dokładnie pkt homo wskazuje na to? :)

 

My mamy głównie nowe osobówki. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba pkt 47 (świadectwa zgodności) wskazuje na normę emisji spalin euro. W homologacji widziałem chyba ostatnio wpis w uwagach - euro 5.

 

Fakt - nie wszyscy to sprawdzają ani nie wiedzą gdzie tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyciąg z homologacji (krajowy), czy CoC? I co jest podane w tych punktach? Wartości liczbowe, czy wpis konkretnej normy?

 

Wyciąg ze świadectwa homologacji dla kompletnych pojazdów. Są wartości liczbowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.