Skocz do zawartości

"N" oceną pracy stacji?


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się kontrola TDT i jak co roku zastanawiam się czy mam dostateczną ilość negatów w porównaniu do badań. Czy wyznacznikiem pracy stacji ma być ilość zatrzymanych dowodów?Sami dobrze wiecie że reputacje stacji można zepsuć można zepsuć w parę tygodni bo konkurencja " nie zabiera" tylko daje karteczki. Najlepiej było by 70/30 kiedyś usłyszałem taką odpowiedz od TDT-owców. Czy to realne w naszej rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by 70/30 kiedyś usłyszałem taką odpowiedz od TDT-owców. Czy to realne w naszej rzeczywistości?

70 - N i 30 - P jak najbardziej realne, nawet obowiązkowe... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego obowiązkowe?

 

Sytuacja analogiczna do egzaminu na studiach - było powiedziane, że 30% nie zda. A powinny być określone kryteria (dla pojazdów warunki techniczne), których spełnienie powoduje zaliczenie - więc teoretycznie może być nawet 100% P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by 70/30 kiedyś usłyszałem taką odpowiedz od TDT-owców. Czy to realne w naszej rzeczywistości?

Jak to osiągnąć np. na SKP w delerowskim serwisie.

Głównie OBT pojazdów pierwsze po trzech latach, pojazdów serwisowanych, pojazdów flot gdzie przyjecie na serwis rozpoczyna się od sprawdzenia usterek ale w trybie przeglądu serwisowego a OBT dopiero po naprawie.

Naprawdę trzeba się starać żeby komuś ten negatyw wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz. Terz mam kolegę na stacji przy serwisie. W ciągu roku mają dosłownie parę N. I jak tu się tłumaczyć przy TDT - przecież teoretycznie nie można na stacji sprawdzić pojazd legalnie przed OTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu się tłumaczyć przy TDT

Ja też nie mam dużo N na rok i nie uważam że należy się z tego tłumaczyć.

Jesli TDT uważa inaczej to niech podważy wyniki dokonanych badań.

Jak sie pracuje na kilkuletniej SKP powiązanej z serwisem, majacej juz swoich klientów, którym już z rocznym wyprzedzeniem mówisz co miałby poddać wymianie/naprawie, klienci którzy przyjeżdżaja przed OBT żeby wiedzieć co ew. maja do naprawy to na pewno nie osiągniesz jakiegoś tam wskaźnika negatywów.

Generalnie to zmienna losowa a jakiś "wskaźnik" na poziomie 30% to mógł dotyczyć pojazdów z lat 80-90 tych.

W tych po 2000 roku, przy normalnej eksploatacji i nawet umiarkowanym serwisowaniu nie dzieje się wiele.

 

przecież teoretycznie nie można na stacji sprawdzić pojazd legalnie przed OTB

Praktycznie jednak jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie połowa podjeżdża wcześniej a mamy około 7000 przeglądów tak że zadyma jest cały czas ale to mi wcale nie przeszkadza a nawet przyzwyczaja klienta do stacji

 

[ Dodano: 17-04-2012, 10:01 ]

Jest to leprze od gratisów i reklam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja ostatnio miałem kontrol TDT niedajcie się zwarjować :D powiem krótko bardzo wporządku Goście nikt się nieczepiał ilości BT P ani N i nawet nikt się niezapytał o zabrane DR .Panowie rócie na kontroli co dowas należy zgodnie z DZ.U. a będzie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.