Skocz do zawartości

Badanie dodatkowe - wykonanie tabliczki znamionowej


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Mowa o badaniu co do zgodności z warunkami a nie badaniu technicznym

 

Hehe - to co to jest? Badanie USG?? I do przychodni mam na nie jechać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kto nie jest zgodny z Moderatorem, ten przeciwko Niemu. Rozumiem. Najwyraźniej nie przekonasz się, a ja dalej przy haku będę zapisywać nr protokołu TDT zbiornika :) (bo niestety wg ustawy, jest to jednoznaczne, jak to napisałeś z "przepisaniem z DR" parametru LPG - sprawdzam LPG - zapisuję nr protokołu badania)

Jeśli czynność nazwana "przeprowadzenie badania technicznego" jest umieszczona w dziala "dopuszczanie do ruchu" , to już w tym momencie przestała ona być badaniem technicznym, OK. A kto ma przeprowadzić to badanie wspomniane w pkt. 4 ustawy i w 7 rozporządzenia?

Urzędasek czy urzędniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie przekonasz się,

Podobnie jak Ty ,,,

a ja dalej przy haku będęzapisywać nr protokołu TDT zbiornika :)

Choćby nazłość pozostałym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na moje pytania stawiając zarzuty? Ja wstawiam lpg do haka juz dawno, więc nie zrobię tego komukolwiek na złość. Ja potrafię uzasadnić swoją decyzję, a Ty?

I proszę się nie obrazić, lubicie rozmawiać między sobą, popierać się wzajemnie i nie lubicie kiedy inni sie wypowiadają, sory ale to moje obserwacje od dawna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kto nie jest zgodny z Moderatorem, ten przeciwko Niemu.

 

Nie rozumiem dlaczego mi ubliżasz za to, że bronię swojego zdania i co ma do tego status moderatora? Blokuję twoje posty? Nie pozwalam na swobodne wypowiedzi?

 

a ja dalej przy haku będę zapisywać nr protokołu TDT zbiornika :)

 

Wykonasz kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty i na pewno nikt ci za to głowy nie urwie. Dobrze, że dbasz o swoje cztery litery. Ja twierdzę, że to nie potrzebne.

 

lubicie rozmawiać między sobą, popierać się wzajemnie i nie lubicie kiedy inni sie wypowiadają, sory ale to moje obserwacje od dawna

I znowu chcesz kogoś obrazić. Jakoś nie używasz tych słów wobec blakopa który od dawna rozmawia z nami i czasem nawet się zgadza. Czyżby dlatego, że ma takie zdanie jak ty?

Proszę cię wymieniamy argumenty na pewnym poziomie i nie schodź poniżej niego bo np takie teksty

Badanie USG?? I do przychodni mam na nie jechać? ;)

nie twoje oczywiście, z miejsca kwalifikują się do wywalenia, ale nie są usuwane , bo mamy duży próg tolerancji na buractwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy duży próg tolerancji na buractwo.

 

To naturalne. W końcu codziennie musisz patrzeć w lustro 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na moje pytania

Ponieważ dyskusja nasza zmieni się w bicie piany, obaj wiemy, że prawo u nas jest tak zapisane, by można było każdemu z nas udowodnić, iż postępuje niewłaściwie.

Ja wstawiam lpg do haka juz dawno

Czyli co ?, róbmy tak, bo dziadkowie nasi tak robili ???w końcu Dz.U. 155 oraz nowy cennik też ktoś po coś stworzył i powinien nas obowiązywać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obaj wiemy, że prawo u nas jest tak zapisane, by można było każdemu z nas udowodnić, iż postępuje niewłaściwie.

 

Czyli inaczej mówiąc - przepisy są napisane tak, że można je w wielu miejscach naprawdę zinterpretować różnorako, nie będąc jednoznacznie wskazać która z tych interpretacji jest prawidłowa (a jakiegoś znaczącego wyroku organów orzekających w tej kwestii nikt tu nie przytoczył), więc po co Twój przytyk, że:

 

Choćby nazłość pozostałym ???

 

skoro autor jasno wykazał dlaczego tak robi??

 

w końcu Dz.U. 155 oraz nowy cennik też ktoś po coś stworzył

 

Owszem - ale akt ten nie może stać wyżej niż ustawa, a jego postanowienia mają jedynie regulować sposób wykonywania praw i obowiązków określonych w ustawie, a nie je likwidować, czy dodawać nowe...

 

Myślę, że w tej sprawie każdy będzie robił jak uważa, ale chyba warto jeszcze to skonfrontować ze stanowiskiem swojego WK, bo iść na wojenkę między sobą o taką bzdurę trochę głupio, a w 100% bym się nie zakładał, że organy odwoławcze jednak nie poprą takiego stanowiska, które zaprezentował MichalK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ?, róbmy tak, bo dziadkowie nasi tak robili ???w końcu Dz.U. 155 oraz nowy cennik też ktoś po coś stworzył i powinien nas obowiązywać ,,,

 

Nie, róbmy tak, bo to zgodne z prawem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pobierasz za czynności dodatkowe jakąś opłatę prócz 35,00 zł? Bo jak nie to robisz klientowi gratis a to już niezdrowa konkurencja bo klient później mówi że jedzie gdzie indziej bo tam robili badanie z gazem o 63,00 zł taniej... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie LPG(zresztą połaczone obligatoryjnie z okresówką) a sprawdzenie protokołu TDT to zupełnie co innego chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie LPG(zresztą połaczone obligatoryjnie z okresówką) a sprawdzenie protokołu TDT to zupełnie co innego chyba?

 

Otóż to - pisałem to już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

A co z opłatą ewidencyjną przy wykonywaniu tabliczki znamionowej zastępczej? Pobieracie czy nie?

 

Edytowane przez maro290476
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - każda czynność związana z wpisem do rejestru powinna zawierać OE - ale każdy programista systemu SKP podchodzi do tego tematu inaczej  - w Norcomie "z urzędu" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maro290476 napisał:

A co z opłatą ewidencyjną przy wykonywaniu tabliczki znamionowej zastępczej

Ja robię jako inną czynność, nie pobieram

Ale jak wyżej zaznaczono, zależy od programu na jakim się pracuje

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwestia nie uregulowana prawnie. Nadal państwo bezprawia i zależy jak ktoś interpretuje przepisy dot. OE. Podatnik ma "g" do gadania jak się woła 36 zł lub 37 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maro290476 napisał:

Czyli kwestia nie uregulowana prawnie.

Nie wiem jakie są szczegółowe uregulowania prawne, ale zmiennik podczas wykonywania "innych czynności - hak" pobrał OE, zadzwoniła Pani z księgowości KPRM z interwencją żeby nie doliczać 1 zł i przy następnej wpłacie tę złotówkę koniecznie odliczyć. Tak więc jakaś kontrola jednak jest. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cezary napisał:

Tak więc jakaś kontrola jednak jest

Nie wiem na jakim systemie pracujesz ale ogólnie badanie HAK nie idzie do CEP - jeśli poszło to taka interwencja jest możliwa - ja pobieram i wysyłam w sprawozdaniu - nikt jeszcze nie dzwonił

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, maro290476 napisał:

Czyli kwestia nie uregulowana prawnie.

OE się pobiera za BT i odczyt licznika. Za całą resztę się nie pobiera, co tu jeszcze regulować?

15 minut temu, cezary napisał:

zmiennik podczas wykonywania "innych czynności - hak" pobrał OE, zadzwoniła Pani z księgowości KPRM z interwencją żeby nie doliczać 1 zł i przy następnej wpłacie tę złotówkę koniecznie odliczyć.

Ja w jednej z firm od ponad 1,5 roku za HAK (inne czynności - bo apka) pobieram OE, bo księgowa nie rozumie dlaczego nie ma OE jak jest wpis do rejestru i nikt nie dzwoni. Księgową wyprostowała resortówka, że nie zapłacą OE bo ich nie dotyczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na apce i dlatego to już całkiem zdziwiony byłem skąd ich  wiedza skoro "badanie " w trybie awaryjnym, chyba że po wpisie dokonanym przez WK jakoś to się łączy. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grzegorz70 napisał:

Idzie.

Może idzie to wykonane jako badanie dodatkowe, Czynność inna, pokazuje jako po za systemem CEPiK, wiec nie pójdzie. Tak jak pojazdy służb

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.