Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

tomaszmaczo85

badanie przyczepy rolniczej

Polecane posty

tomaszmaczo85

witam mialem przed chwila klienta zakupil w holandi przyczepe ciężarowa rolnicza tylko nie ma do niej dowodu rejestracyjnego jest tylko umowa kupna sprzedazy numery i tabliczka sa. jak to zarejestrowac?

danielg539
jak to zarejestrowac?

Najlepiej skonsultować to z WK. W większości WK procedura jest taka, że trzeba wykonać OBT + DIP i po problemie a inne wydaja skierowania na takie BT.

michal_k
W większości WK procedura jest taka, że trzeba wykonać OBT + DIP i po problemie a inne wydaja skierowania na takie BT.

A jaka jest podstawa prawna skierowania przez WK na OBT :?:

Marek1
]A jaka jest podstawa prawna skierowania przez WK na OBT :?:

Wydadzą mu próbne TR i PC, bo przecież jak ma jechać na ten przegląd :-P

danielg539
A jaka jest podstawa prawna skierowania przez WK na OBT

michal_k, chyba wiesz w jakim kraju żyjemy. Z procedurami to jest różnie, bo znam taki WK co potrafi wstawić pieczatkę do DR z terminem BT jak klient dostarczy zaświadczenie z SKP (zaznaczam, że nie jest to pierwszy wpis w DR), inny WK znów wpisuje w uwagach "UPRZYWILEJOWANY" we wszystkich samochodach Strazy Pożarnej.

W tym konkretnym przypadku to na myśli miałem PC i czerwone TR.

blakop

Skierowanie z WK może dotyczyć ustalenia parametrów. W tym wypadku i tak trzeba zrobić okresowe przed I rejestracją z pełnym DIPem, więc po co to skierowanie to sam nie wiem :?

Natomiast pismo z MI jasno określa, że PC do wykonania okresowego nie jest w takim wypadku potrzebne. Chcesz wymagać PC i blach - prośże bardzo - ale nie dziw się jak klient pójdzie tam, gdzie tego nie zawołają... Wolny rynek rządzi :)

Marek1
W tym wypadku i tak trzeba zrobić okresowe przed I rejestracją z pełnym DIPem, więc po co to skierowanie to sam nie wiem :?

No właśnie, a po co w ogóle to OBT jak to jest pierwsza rejestracja... :cool:

michal_k
Natomiast pismo z MI jasno określa, że PC do wykonania okresowego nie jest w takim wypadku potrzebne.

Nie tylko pismo MI, ale i ustawa - OBT wykonuje się PRZED pierwszą rejestracją ;)

Marek1
Nie tylko pismo MI, ale i ustawa - OBT wykonuje się PRZED pierwszą rejestracją ;)

No fakt. par. 81, ust.2 PoRD

Nieprzeprowadzanie tego BT to są określone wyjątki....

blakop

Marku - klient nic nie napisał o homologacji, więc zakładam, że jej nie ma. A nawet gdyby miał, o nie wiemy z jakiego okresu. Harmonizacja przepisów o homologacji przyczep nastąpiła dopiero całkiem niedawno, więc nawet gdyby miał starszą, to i tak byśmy jej nie uznali...

Marek1
Harmonizacja przepisów o homologacji przyczep nastąpiła dopiero całkiem niedawno, więc nawet gdyby miał starszą, to i tak byśmy jej nie uznali...

Czyli zarejestrowanie tej przyczepy zgodnie z przepisami nie jest możliwe, brak homologacji... 8)

michal_k
Czyli zarejestrowanie tej przyczepy zgodnie z przepisami nie jest możliwe, brak homologacji... 8)

A import jednostkowy? ;)

Marek1

A import jednostkowy? ;)

Jasne... :cool:

blakop

Co innego traktować ją jako nową, co innego używaną...

Nikita_Bennet

a tabliczka jest? może odpadła i nie da sie ustalic roku produkcji a żeby było lepiej w dwujęzycznej u mowie K-S jest wzmianka że pojazd nierejestrowany i bez tablic i DR?

laptop

Temat dość "leciwy" ale bardzo dobrze trafiający w moje pytania.

Przyczepa rolnicza, dwuosiowa, z Holandii. Dokument własności w postaci umowy K-S.

I w zasadzie to tyle. Posiada tabliczkę znamionową z danymi różnej natury m.in.

produkcja 1969 :razz:

ZGD 44

F274

4400

8000

Może któryś z szanownych kolegów mógłby zerknąć w swoje archiwum i oświecić mnie co to za cudo? Nie mam żadnych nazw, producentów... normalnie widmo.

markes30
Może któryś z szanownych kolegów mógłby zerknąć w swoje archiwum i oświecić mnie co to za cudo? Nie mam żadnych nazw, producentów... normalnie widmo.

Skoro nie ma innych dokumentów niż umowa kupna to na początek do WK i rejestracja na PC. Tam marka i model powinien już być. Klient jak zwykle nie wie co kupił ???

laptop
na początek do WK i rejestracja na PC

Nie ukrywam, że delikatnie taki azymut mu zasugerowałem :-D na umowie nie miał marki, modelu. Tylko te magiczne kombinacje liter i cyfr.

nie wie co kupił ???

Coś z Holandii z 1969r... :D

blakop
Tam marka i model powinien już być.

A skąd ta powinność wynika? :)

PC wydane w WK skończy się na tym, że i tak wszystko łącznie z marką i modelem będzie do ustalenia.

I co wtedy? Rzeczoznawca? No chyba nie, bo ten i tak nic nie wie i skieruje do WK... Kwadratura koła. 8)

DARIO64
Kwadratura koła.

Ja widzę dwa rozwiązania dla tego "coś z Holandii" . Segromet lub kwietnik .

markes30
wtedy? Rzeczoznawca?

Szczerze mówiąc jak klient nic nie wie i nie współpracuje to rzeczoznawca jest najlepszym rozwiązaniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.