Skocz do zawartości
S.K.P-POZNAŃ

legalizacje tablic rejestracyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

S.K.P-POZNAŃ

Pod pozycją 481 zostało ogłoszone rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 kwietnia 2012r. w sprawie trybu legalizacji tablic rejestracyjnych oraz warunków technicznych i wzorów znaku legalizacyjnego.

data wejscia w zycie-7 czerwca 2012r

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120000481

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga

Warto zwrócić uwagę na § 4 ust. 5. tego rozporządzenia :)

 

Organ rejestrujący potwierdza legalizację tablic (tablicy) rejestracyjnych pojazdu zarejestrowanego, z zastrzeżeniem § 8, wpisując w rubryce "ADNOTACJE URZĘDOWE" dowodu rejestracyjnego dotychczasowy indywidualny numer znaku legalizacyjnego, w przypadku:

1) wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego;

 

2) wydania nowego dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na kolejne wpisy terminu badania technicznego pojazdu;

 

3) wydania nowego dowodu rejestracyjnego w związku z zawiadomieniem o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym, o którym mowa w art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy, bez zmiany właściwości miejscowej organu rejestrującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
3) wydania nowego dowodu rejestracyjnego w związku z zawiadomieniem o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym, o którym mowa w art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy, bez zmiany właściwości miejscowej organu rejestrującego.

 

Już powstało pytanie - czy zmiana właściciela bez zmiany właściwości miejscowej organu też jest taką zmianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga

Według mnie nie. Wyraźnie napisano, że chodzi tylko o zmiany z art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy, o punkcie 1 nie wspomniano :)

 

Art. 78 ust. 2 Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

 

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

 

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Czyli jak rozumiem, gdy skończą sie rubryki w DR i zostanie wydany nowy DR to nie będzie juz konieczne okazywanie do wgladu tablic rejestracyjnych w WK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Dokładnie

Niewatpliwie jest to duże ułatwienie zwłaszcza dla tych posiadaczy pojazdów, którzy mieli przynitowane TR :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darkdog
którzy mieli przynitowane TR

I wtedy przynośli cale zderzaki do WK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga
Dokładnie

Niewatpliwie jest to duże ułatwienie zwłaszcza dla tych posiadaczy pojazdów, którzy mieli przynitowane TR :ok

Jest to duże ułatwienie nie tylko dla właścicieli pojazdów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
max72

rozporządzenie wchodzi już jutro, a tak na prawdę pojutrze

A swoją drogą czy ja coś przeoczyłem czy zmienił się sposób numeracji DZ. U. a raczej jego brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kowal
13.01.2012: Dziennik Ustaw tylko w wersji elektronicznej i bez podziału na numery od 2012

 

Zawodowo i hobbystycznie ;-) od paru lat śledzę wydawane w Polsce Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie. Nietrudno było mi więc zauważyć pewną zmianę w tych publikacjach, jaka nastąpiła od 2 stycznia 2012 r. Otóż zarówno Dziennik Ustaw, jak i Monitor Polski zaczęły pojawiać się bez numerów - są tylko daty publikacji i numery pozycji. Okazało się, że zmianę taką wprowadziła Ustawa z dnia 4 marca 2011 r. o zmianie ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2011 nr 117 poz. 676). Przed ogłoszeniem tej nowelizacji art. 20 Ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. (Dz. U. 2000 nr 62 poz. 718 ze zm.) art. 20 ust. 1 brzmiał:

 

"Dziennik urzędowy wydaje się z zachowaniem w roku kalendarzowym kolejności numerów, pozycji oraz stron."

 

Obecnie brzmi on:

 

"Dziennik urzędowy wydaje się z zachowaniem kolejności pozycji w danym roku kalendarzowym, z tym że w przypadku Monitora Polskiego B zachowuje się kolejność numerów, pozycji i stron"

 

Co do formy elektronicznej, to dodany został art. 2a o treści:

 

Akty normatywne i inne akty prawne podlegające ogłoszeniu ogłasza się w formie dokumentu elektronicznego w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565, z późn. zm.), chyba że ustawa stanowi inaczej.

Dzienniki urzędowe wydaje się w postaci elektronicznej, chyba że ustawa stanowi inaczej.

Dla każdego dziennika urzędowego wydawanego w postaci elektronicznej organ wydający prowadzi odrębną stronę internetową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
max72

dzięki :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.