Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
praktyk

Wyroki WSA w sprawie numeru VIN.

Polecane posty

praktyk

Szanowny Administratorze – proponuję założyć dział z wyrokami sądowymi .

Łatwo by było sięgnąć w jednym miejscu po różne orzeczenia, które czasem mogą być przydatne dla zainteresowanych forumowiczów. Proszę rozważyć moją propozycję.

 

II SA/Po 352/11 - Wyrok WSA w Poznaniu 2011-07-19 orzeczenie prawomocne

I wyrok prawomocny w tej samej sprawie II SA/Po 482/10 z 2010-10-27

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EFD4EC92AF

„Odwołujący się zwrócił uwagę, iż przedmiotowe auto było użytkowane we Francji od 2001 r do 2009 r. z dwoma numerami VIN i nie powodowało to jakichkolwiek problemów. Podkreślił także, iż numer identyfikacyjny umieszczony na dokumencie francuskim i na pojeździe jest tym samym numerem. Różnice, czyli znaki 4.,5.,6. i 9. są znakami wypełniającymi, a żaden nich nie informuje o niczym.”
W końcu coś do rzeczy. Ciekawy punkt widzenia. Narazie czekamy na ruch klientki.

http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=140896&sid=8a41e8c4f234e76574b5dcaec14c1ae2#140896

Napisałem jeden post który w sposób całkowity rozwiązał problem ujęty w tym temacie.

Dłużej już nie sposób było czekać bo jeden z dyskutantów do załatwienia problemu przywołał policje , kryminalistykę , przeszczep , towarzystwo kolegów diagnostów z innych krajów , międzynarodową szajkę diagnostów itd.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat dla wyjaśnienia dodam to co słusznie zauważył kolega „Blakop” , że przywołana przeze mnie treść nie może być plagiatem .

Sąd potwierdził argumenty obrony zamieszczając je w sentencji wyroku, :shock: narobił sobie kłopotu :evil: bo teraz zostanie oskarżony o plagiat powielając argumenty obrony :evil: co jest więcej jak śmieszne.

Te argumenty to są cytowane przepisy ogólnie dostępne i ich powielenie tym bardziej nie może stanowić plagiatu a jedynie skutkować z pożytkiem dla diagnostów.

 

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F61F492729

Proszę szanownych kolegów o przestudiowanie całego wyroku. Sprawa jest mi osobiście znana i na miarę moich możliwości przesympatycznemu koledze udzieliłem pewnej porady, tak to skromnie nazwijmy. Niewątpliwie brali w tym udział niezwykle sprawni prawnicy.

 

Wspominałem przy innym wyroku, że sądy coraz częściej występują z większą wyrozumiałością wobec diagnostów, właśnie ten wyrok miałem na myśli, cytat:

„ Podkreślając znaczenie powyższych regulacji Sąd nadmienił jednak, że decyzja o cofnięciu uprawnień do wykonywania zawodu diagnosty niesie ze sobą bardzo dotkliwe sankcje dla osoby, której dotyczy. Poza pozbawieniem prawa wykonywania zawodu, decyzja ta pociąga za sobą niemożność wydania osobie zainteresowanej ponownego uprawnienia wcześniej niż po upływie 5 lat od dnia, w którym decyzja o cofnięciu uprawnień stała się ostateczna (art. 84 ust. 4 p.r.d.). Zdaniem Sądu, z uwagi na te daleko idące skutki w sprawach dotyczących cofnięcia uprawnień diagnostów organy obowiązane są do wnikliwego rozważenia wszelkich aspektów sprawy, w tym rozważenia zasadności podanych przez stronę wyjaśnień co do powodów zaistnienia określonych nieprawidłowości. Rolą organu jest bowiem każdorazowe dokonanie oceny, czy występujące w danej sprawie uchybienia mogą dawać podstawę do cofnięcia uprawnień diagnosty.

 

Proszę sobie wyobrazić, że wobec szanownego kolegi diagnosty WSA w Poznaniu uchylił decyzję Kolegium z dnia 17 maja 2010 r. wyrokiem z dnia 27 października 2010 r. sygn. akt II SA/Po 482/10 i wydawało się że po sprawie. Niestety starosta nie odpuścił i to już był kolejny wyrok w tej samem sprawie. Kuriozalne bo wobec tego diagnosty już po uprawomocnieniu się wyroku, podjęto kolejną próbę pozbawienia go uprawnień za to samo domniemane przewinienie. Nic z tego nie wyszło a sprawa została zastopowana przed wydaniem kolejnej decyzji na podstawie przepisów o swobodzie działalności gospodarczej. Jak już wspominałem o tym napiszę w innym temacie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.