Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

MarcinS

wykreślenie z dowodu instalacji gazowej

Polecane posty

MarcinS

Moje pytanie brzmi: jak wy wykonujecie badanie okresowe pojazdu w którym została zdemontowana instalacja gazowa? Wiem że powinno być dodatkowe (za 82zł zmiany) ale ponoć robią to jakoś inaczej. W Rzeszowie wystarczy ponoć zaświadczenie z wynikiem pozytywnym i w uwagach opisane że została wymontowana instalacja. Ja zrobiłem negatywne na zaświadczenie (nie zgodny stan faktyczny z zapisem w DR) i opisałem że została wymontowana instalacja i ponoć wyrzucili gościa z urzędu- nie wiem co dalej bo już do mnie nie wrócił. Proszę o poradę jak to robić w praktyce. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Wiem że powinno być dodatkowe (za 82zł zmiany)

Nie przesadzaj, czy robisz zmiany podczas, gdy klient zamontuje instalację ???

 

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub

wymiany elementów powodujàcych zmian´ danych

w dowodzie rejestracyjnym, z zastrze˝eniem

art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu

˝ instalacji do zasilania gazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinS

W takim razie powinno być pozytywne na zaświadczeniu z opisem? Czy negatywne, a po wykreśleniu gazu poprawione na pozytywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg

Piszesz zaświadczenie z wynikiem P + adnotacja wymontowano inst. gazową.

Tak to się odbywa u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinS

Dziękuję za odpowiedż. Jestem młodym diagnostą więc cały czas się uczę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
W takim razie powinno być pozytywne na zaświadczeniu z opisem? Czy negatywne, a po wykreśleniu gazu poprawione na pozytywne?

To zależy od współpracy SKP i WK, jest jeszcze trzecia możliwość. Klient idzie przed BT do WK i wykreśla w DR na podstawie oświadczenia,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg
To zależy od współpracy SKP i WK,

To jest najlepsze wyjście dla diagnosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinS

A czy ja wykonując badanie z wynikiem negatywnym i opisując że została wymontowana instalacja postąpiłem niezgodnie z prawem? Bo to mi zarzucił klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
A czy ja wykonując badanie z wynikiem negatywnym i opisując że została wymontowana instalacja postąpiłem niezgodnie z prawem?

Ty postąpiłeś właściwie, natomiast Twój WK hołduje widocznie zasadzie, iż nie należy dokonywać wpisu w DR podczas, gdy pojazd nie ma ważnego badania ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg

Myślę , że postąpiłeś jak najbardziej prawidłowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinS

Dziękuję w takim razie za podniesienie morale. ;-)

A jeszcze jedno, co z tym badaniem skoro w rejestrze mam go jako negatywne a klient prawdopodobnie zrobił badanie na innej stacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg

Nic , zostawiasz tak jak jest - jak klient miał ochotę wydać jeszcze raz 162PLN, to jego sprawa.

Niech Ci nie buczy, że zrobiłeś coś źle, bo napyta biedy sobie i temu kto mu zrobił przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
Piszesz zaświadczenie z wynikiem P + adnotacja wymontowano inst. gazową.

Tak to się odbywa u mnie.

:ok:ok:ok No i autograf po powrocie z WK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
z wyłączeniem montażu

˝ instalacji do zasilania gazem

 

Z wyłączeniem MONTAŻU, a nie DEMONTAŻU, więc literalnie opis zmian też mógłby być. Natomiast najczęściej spotykam się z pozytywnym zaświadczeniem z badanie okresowego, gdzie w uwagach wpisany jest demontaż instalacji oraz "pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Z wyłączeniem MONTAŻU, a nie DEMONTAŻU,

Tylko pogratulować, tworzenia ciekawych interpretacji,,,

Natomiast najczęściej spotykam się z pozytywnym zaświadczeniem z badanie okresowego, gdzie w uwagach wpisany jest demontaż instalacji oraz "pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym..."

Właśnie jest to niezgodne z przepisami, ale robi się tak, bo WK tak chce, bo WK tak każe ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Tylko pogratulować, tworzenia ciekawych interpretacji,,,

 

To nie interpretacja tylko stwierdzenie faktu. Przepis wyłączony jest tylko podczas montażu instalacji, a demontaż to zupełnie inna sprawa.

 

Właśnie jest to niezgodne z przepisami, ale robi się tak, bo WK tak chce, bo WK tak każe ,,,

 

Samo życie :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Przepis wyłączony jest tylko podczas montażu instalacji, a demontaż to zupełnie inna sprawa.

W tym przypadku jednak, aby coś zdemontować należy najpierw zamontować i tę operację ustawodawca wyłączył ze zmian konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Przepis wyłączony jest tylko podczas montażu instalacji, a demontaż to zupełnie inna sprawa.

W tym przypadku jednak, aby coś zdemontować należy najpierw zamontować i tę operację ustawodawca wyłączył ze zmian konstrukcyjnych.

 

Instalacja była zamontowana i nie było potrzebne badanie, gdyż przepis takiej sytuacji nie dotyczy (wpis został dokonany na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji dotyczącego instalacji gazowej). Teraz następuje demontaż, a przepis jak najbardziej obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Teraz następuje demontaż, a przepis jak najbardziej obowiązuje.

Jeśli kogoś przekonałeś, bądź robił już wcześniej demontaż jako zmiany, niech się wypowie,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Jeśli kogoś przekonałeś, bądź robił już wcześniej demontaż jako zmiany, niech się wypowie,,,

 

W praktyce się z tym nie spotkałem - ale literalnie są to właśnie zmiany podlegające pod dodatkowe badanie techniczne z opisem zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinS

Sprawa dla mnie dzięki wam oczywista: Okresowe na zaświadczenie (oczywiście za 98 a nie 98+63) z wynikiem pozytywnym i w uwagach wpis o demontażu. A logika nakazywała to samo tyle że z negatywnym wynikiem. :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop
W praktyce się z tym nie spotkałem - ale literalnie są to właśnie zmiany podlegające pod dodatkowe badanie techniczne z opisem zmian.

 

Dokładnie tak. Michał wyjaśnił to dokładnie. Montaż jako czynność obarczona obowiązkiem uzyskania homologacji na tą czynność nie wymaga badania. Ale demontaż?? Czy istnieje wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu demontażu instalacji LPG?? :razz:

 

Pewnie opis zmian byłby może dość ekscentrycznym rozwiązaniem - ale literalnie - jedynym możliwym.

Natomiast wszelkie inne rozwiązania są kwestią "dogadania" na danym terenie. Nie ma co krytykować jakiejś metody, czy specjalnie zachwalać - wszystkie bowiem naginają przepisy albo wobec braku regulacji istnieją w zasadzie poza systemem prawnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinS

Pewnie sytuacja też podobnie wygląda z "L" która idzie w kolejne ręce do normalnego użytkownika czy też "TAXI" a może i straży pożarnej. Czy mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Nic , zostawiasz tak jak jest - jak klient miał ochotę wydać jeszcze raz 162PLN, to jego sprawa.

Sądzisz, że mógł go skasować na 162 zł jeżeli pojazd już nie miał instalacji gazowej :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinS

A wiem już czemu klient się tak rzucał, otóż skończyło się okresowe badanie, w dowodzie był gaz, w pojeżdzie nie było, ja do dowodu nie wbiłem tylko wystawiłem negatyw na zaświadczenie a klient pojechhał na inną stację po to żeby dostać pieczątkę do dowodu teraz może sobie założyć instalację pod domem :x To nowy nabytek tego pana i zależało mu żeby dostać pieczęć bez instalacji. A ja byłem nieugięty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.