Skocz do zawartości

korekty w dowodzie


marekkgb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam pytanie , gdyż jestem diagnostą od nie dawna i miałem dziś małą zagwozdkę

I chciałbym się poradzić doświadczonych diagnostów

 

 

Najpierw opis sytuacji a potem pytania.

 

Zadzwoniła do mnie pani z WK : mówi że przyszedł do niej petent który chce wymienić DR,

Ostatni przegląd miał ok 25 lipca 2011r. wynik pozytywny,. kolega który wtedy robił przegląd od tego poniedziałku jest na urlopie3-tyg. Popełnił on błąd zamieniając daty w DR (zamiast następnego badania wpisał dzień w którym zrobił badanie). Pani słusznie stwierdziła ze petent ma nie aktualnego badania i nie wyrobi nowego DR. I pani zadzw do mnie abym jej wysłał faxem kopie zaświadczenia z badania. ja je wydrukowałem, ale przecież nie mogę się na nim podbić i podpisać za kolegę, Chciałem zrobić korektę ale co bym napisał w uwagach skoro w komputerze wszystko ok a błąd tylko w DR ?????

 

Zrobiłem tak: powiedziałem pani aby przekazała klientowi aby podjechał na stację i zrobił BT z terminem następnego badania za rok czyli 2012.(a skoro brak miejsca w DR wydałbym zaświadczenie) Gdyż jeśli mu chodzi o miejsce w DR to to mu się lepiej opłacać,

 

 

Pytania ::

 

1) Co miałbym zrobić jeśli klient nie chce nowego badania a tylko wyjaśnić poprzednie

BT skoro mojego kolegi nie ma ???

 

2) Czy ja mogę zrobić korektę w DR po pomyłce mojego kolegi i czy mam przy tym robić korektę w systemie komputerowym i co ma w nim wpisać w uwagach ???

 

 

Sorki za tak obszerne przedstawienie sytuacji

 

Dziękuje za wsparcie

 

Wasz wierny czytelnik forum :-)

 

 

Ps,

 

 

Na tabliczce znamionowej w małym kwadraciku jest liczba np. 1.9 Co oznacza- Stawiam piwo temu kto zgadnie- mi to trochę zajeło

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Odpowiedź bez problemu znajdziesz na forum. U góry jest opcja szukaj.

 

 

Na tabliczce znamionowej w małym kwadraciku jest liczba np. 1.9 Co oznacza- Stawiam piwo temu kto zgadnie- mi to trochę zajeło

 

% ile ma być obniżony reflektor względem poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disel

 

Noooo... takiej marki to ni znom...

 

Na tych co ja widziałem to właśnie były parametry ustawienia świateł... ale to nie były disle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disel- to taka mała podpowiedź, jutro wrzucę fotkę

 

[ Dodano: 04-07-2012, 22:15 ]

Taka wartość to tylko w dieslach- przynajmniej dziś się z tym z spotkałem w bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam piwo
ale sam odstaw, bo Ci się miesza

 

i zrobił BT z terminem następnego badania za rok czyli 2012.
A jaka marka i model?
Disel

marka to np Audi, Fiat, Opel, VW ...

model:

80 B3 Quattro

126 Punto Siena

Astra Corsa Vectra

Beetle Golf Passat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pani zadzw do mnie abym jej wysłał faxem kopie zaświadczenia z badania. ja je wydrukowałem, ale przecież nie mogę się na nim podbić i podpisać za kolegę,

podpisujesz się za siebie :!:

na wydruku (nad/pod/obok swojego podpisu) umieszczasz adnotację - wypis z rejestru wykonany dn. RRRR MM DD

i :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej w małym kwadraciku jest liczba np. 1.9 Co oznacza

 

najczęściej w VW i jest to maksymalny poziom stopnia zadymienia spalin dla danego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag -skumałem , i nie powinno byż z tego żadnego problemu.

 

 

WIELKIE DZIĘKI

 

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 04-07-2012, 22:54 ]

Gratulacje Janusz S.

 

Ja sie trochę tego naszukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro aktualne BT jest do 25 lipca 2011 a on chce natychmiast wystawić nowy DR , to w związku z zaistniałą sytuacją polecam mu zrobić nowe BT z datą następnego badania ustalaną na 2012

 

A na jakiej podstawie zrobisz klientowi badanie krótsze niż rok i co do tego ma miejsce w dowodzie?

 

 

Taka wartość to tylko w dieslach

 

To pewnie chodzi ci o zadymienie. Jest też spotykane na tabliczkach, ale częściej znajdziesz tam normę ustawienia świateł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też spotykane na tabliczkach, ale częściej znajdziesz tam normę ustawienia świateł...

 

no tak,ale 1.9 to jeszcze nie spotkałem

 

w niektórych państwach wspólczynnik ten jest podawany nawet w DR i jest on obowiązujący podczas BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSUJ nie zrobię krótszego niż rok , zrobię nowe BT z datą następnego badania za rok od dzisaij ( tak jakby cała ta sytuacja nie miała miejsca-wystawie zaświadczenie- a pani w WK to przyjmnie i wyda nowy DR)

 

 

I odp również poprawna gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSUJ nie zrobię krótszego niż rok

 

No jak nie jak chcesz

aby podjechał na stację i zrobił BT z terminem następnego badania za rok czyli 2012.

 

2012 jest teraz :) , a zresztą po co ten klient się będzie spieszył. I tak w grudniu koniec świata, to chyba bez badania tyle wytrzyma? Szkoda stówy normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pracujesz w systemie Norcom to tam jest taka opcja że na zaświadczeniu w miejscu gdzie stawiasz pieczątkę jest wydruk kto wykonał badanie i ja nie widzę problemu żeby na takim zaświadczeniu postawić swoją pieczątkę.Jeżeli nie masz włączonej tej opcji to zadzwoń do Norcomu a oni ci wszystko wytłumaczą bo to dużo pisaniny.

W rejestrze już na wieki zostanie to badanie przypisane twojemu koledze i postawienie twojej pieczątki tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie mam Norcomu,

Ale jeszcze raz dzięki za pomoc

No w linku cytowanym przez Psuja program Norcomu nie ma tego przykładu ale Patronat już ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.