Skocz do zawartości

tabliczka znamionowa


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku TZ zastepczej obowiązuje rejonizacja? Czyli czy taliczke można nabić tylko na terenie swojego powiatu?

 

Ani przy TZ ani przy numerze nadwozia rejonizacja nie obowiązuje (chociaż w praktyce starosta kieruje do swojego powiatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już była dyskusja na forum o tym. Nie oczekuj jednoznacznej odpowiedzi.

 

Literalnie przy nabijaniu numerów i TZ rejonizacji nie ma, jednak w bardzo wielu rejonach (chyba większość nawet) przyjęło się, że decyzja wydawana przez WK na nabicie czy też na wykonanie TZ dotyczy tylko tych SKP, które pozostają pod jej nadzorem. Czyli rejonizacja jednym słowem.

 

Ale - ja myślę, że jak klient w swoim WK "wywalczy" decyzję ze wskazaniem innej stacji, to czemu nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam też urzędy, które przy wydawaniu decyzji na wykonanie TZ w ogóle nie wskazują stacji. Klient jedzie gdzie chce i tam wykonują mu TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak już troszkę po za tematem - Stacja ma "h" jednak jest podstawową i nie ma np "D"- czy może nabić i wykonać tabliczkę jeśli nie ma zakresu"D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam też urzędy, które przy wydawaniu decyzji na wykonanie TZ w ogóle nie wskazują stacji. Klient jedzie gdzie chce i tam wykonują mu TZ.

 

No tak - przy samej TZ to możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie ma już rejonizacji na tabliczke znamionową - zastępczą. Tylko jest rejonizacja na nabicie nowego VIN.

PYTANIE: Dlaczego w Polsce nabija się nowy VIN a tym samym nowa tabliczkę - w Niemczech - powtórnie pierwotny nr VIN? Miałem kiedyś na badaniu pierwszym auto PEUGEOT 206 z ponownie nabitym VIN w tym samym miejscu. Do tego okazano mi komplet przetłumaczonych dokumentów odnośnie nabicia VIN. Polska to dziwny kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest rejonizacja na nabicie nowego VIN

 

Nie ma rejonizacji na nabijanie numerów tylko numer ma inny wyróżnik na początku i numer zaczyna się np: WAX001 a nabija go stacja o wyróżniku np. LPU :razz:

 

Wiesz ciężko jest posłać samochód który jest w leasingu np: do Gdańska kiedy on tylko jeździ po Śląsku po tylko aby nabic numer, łatwiej i przede wszystkim taniej wysłać papiery na Śląsk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rejonizacji na nabijanie numerów

Niestety ale dla niektórych WK jest .

Kiedyś miałem stanowczego klienta z sąsiedniego powiatu który stwierdził że będzie pierwszym klientem ze skierowaniem do nas .Do tej pory go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale dla niektórych WK jest .

Kiedyś miałem stanowczego klienta z sąsiedniego powiatu który stwierdził że będzie pierwszym klientem ze skierowaniem do nas

 

A jam klientów z sąsiednich powiatów (mam nawet taki powiat w którym niema OSKP i wszystkie nabicia od nich są na moją SKP) a nawet z jeszcze dalszych odległości choć rzadko ale się trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu WK "przyjęła się" rejonizacja nabijania numerów, ale nie ma żadnych przeszkód prawnych żeby skierować pojazd na stację z innego powiatu, ale oczywiście numer będzie z wyróżnikiem powiatu WK, który go nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przyjęła się"

 

No to już w prawie nie ma umocowania :?

 

ale oczywiście numer będzie z wyróżnikiem powiatu WK, który go nadaje.

 

No oczywiście nie inaczej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.