Skocz do zawartości

problem z rejestracją instalacji lpg


przemus88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, kupilem samochód dawną "L" z instalacją gazową bez papierów. Podbiłem u znajomego diagnosty przegląd z instalacją gazową. Przy próbie rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji urzędnik prosił mnie o zaświadczenie o ponownym zamontowaniu lpg w pojezdzie i usunięciu urządzeń L. Instalacja została zdemontowana przez poprzedniego właściciela jednak wpis nie został oznaczony w dowodzie. Teraz mam problem gaziarz powiedział mi że jest w stanie mi wystawić fakturę na ponowną instalację i załatwić duplikat homologacji na instalację. Byłem u diagnosty on stwierdził że jak będe miał papiery od gaziarza o instalacji lpg to jemu nic do tego ponieważ przegląd mam wbity z instalacją gazową. Jednak moje pytanie tyczy się tego czy urzędnik może jeszcze wołac tego zaswiadczenia od diagnosty o ponownym montażu lpg ?? Diagnosta stwierdził że wiąże sie to z ponownym przeglądem za 162 zł i najlepiej to jest wystawić fakturę na montaż z datą wczesniejszą od przeglądu oraz jeżeli się urzędnik będzie czepiał wziąć wyciąg z przeglądu na którym byłem. Jak myślicie czy to ma sens? czy Wydział komunikacji znów mnie zablokuje? Ogólnie mi chodzi jak tu nie płacic 2 razy za przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja została zdemontowana przez poprzedniego właściciela jednak wpis nie został oznaczony w dowodzie
w wydziale komunikacji urzędnik prosił mnie o zaświadczenie o ponownym zamontowaniu lpg

To skąd WK wie że instalacja była zdemontowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "wystawiłeś" kolegę diagnostę, musiałeś palnąć ze instalacja wymontowana, WK nie drąży-jest wpis to go uznaje, po drugie - znowu go "wystawiłeś" bo zrobił przegląd bez warunków "L". po trzecie - sam nakombinowałeś przy rejestracji to teraz - help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana kupiłem samochód od osoby która mi powiedziała tylko że jest problem z homologacją tylko tyle o tym samochodzie wiedziałem. I że muszę miec nową homologację bo od starej kwitów nie ma. Ojciec miał znajomego diagnostę który się podpisał pod tym przeglądem. Nie wiedziałem że takie problemy stwarza ten gaz. Jak się okazało pojazd miał zdemontowaną instalację dlatego teraz kombinuje. Uzyskałem zaświadczenie obecnie że pojazd ma usunięte elementy L. Jednak Problem został mi z gazem. Wyczytałem jeszcze że jeśli wydział komunikacji nie zgodzi sie na rejestrację z tymi papierami które będe miał należy zrobić badanie żę pojazd jest przystosowany do zasilania gazem (za badanie specjalistyczne) za 63 i wtedy uzyskam napewno wpis w dowodzie. Obecnie mam dowód tymczasowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem jeszcze

Źle wyczytałeś WK może dokonać wpisu tylko wyłącznie na podstawie homologacji i faktury za montaż .

 

[ Dodano: 14-07-2012, 15:10 ]

Ja szczerze mówiąc nie kumam opisu tej sytuacj

Też mi brak logiki w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to na podstawie faktury za instalację oraz homologacji uzyskam ten wpis w Wydziale Komunikacji?? Dodam że na tymczasowym dowodzie mam wbis b+g

Czy muszę przechodzić jeszcze jakieś dodatkowe badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to na podstawie faktury za instalację oraz homologacji uzyskam ten wpis w Wydziale Komunikacji??

Tak

6. W przypadku zawiadomienia o dokonaniu montaŜu instalacji przystosowującej pojazd

do zasilania gazem organ rejestrujący:

1) wykonuje kserokopię wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montaŜu instalacji

przystosowującej pojazd do zasilania gazem, po czym dokument ten zwraca właścicielowi

pojazdu;

2) zamieszcza na fakturze albo rachunku za montaŜ adnotację o treści: "Zawiadomiono w

dniu ... o montaŜu instalacji LPG/CNG w pojeździe o Nr rej. ...", wpisując numer

rejestracyjny pojazdu i datę zawiadomienia, oraz przystawia pieczątkę organu

rejestrującego, wykonuje kserokopię tego dokumentu, po czym dokument zwraca

właścicielowi pojazdu;

3) jeŜeli istnieje konieczność zmiany terminu następnego badania technicznego, zgodnie z

zasadami określonymi w art. 81 ust. 6 ustawy, zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym

termin następnego badania technicznego, ustalając ten termin od dnia montaŜu instalacji

przystosowującej pojazd do zasilania gazem; przepisy art. 81 ust. 11 pkt 1 i 2 ustawy

stosuje się odpowiednio;

4) zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym adnotację, o której mowa w § 11 ust. 2 pkt 30 lit. e

niniejszej instrukcji.

 

[ Dodano: 14-07-2012, 15:25 ]

Czy muszę przechodzić jeszcze jakieś dodatkowe badania?

Jeżeli uznają że masz ważne badanie okresowe ,to nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - o czym Wy rozmawiacie? Gość pisze, że ma już wpis o gazie w dowodzie, a teraz pyta co do tego wpisu jest konieczne?? :razz: Czyli pytanie brzmi "jakich dokumentów potrzebuję, aby dokonać do dowodu wpisu, który już w tym dowodzie istnieje" ?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisu mu nie dokonają , ale dlaczego nie anulowali skoro mają info o demontażu . :D

I pytanie w jakiej formie mają tę informację.

A może się sami nieźle zapętlili . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemus88 , do rejestracji samochodu miałeś w DR wpis L i GAZ. Z tego, co piszesz wynika, że nie miałeś dodatkowego zaświadczenia na demontaż "L".

Czy masz zatem na pozwoleniu czasowym ten wpis "L"? Bo GAZ napisałeś, że masz, tak?

A powiedz, czy przy rejestracji w WK sami poprosili Cię o dokumenty na GAZ - homologację i fakturę? Czy może Ty sam opowiedziałeś osobie rejestrującej całą historię związaną z tą instalacją gazową? :-P

A może WK chodzi tylko o dodatkowe zaświadczenie na demontaż "L", tylko się nie zrozumieliście... z doświadczenia wiem, że czasami tak po prostu bywa. Może dopytaj jeszcze w urzędzie. :)

 

Próbuję zrozumieć... :)

 

tego nie wiem, tak samo że ten pojazd był L no ale jak już wie to co robić

To, że pojazd był "L", to wynika z dowodu rejestracyjnego i z karty pojazdu, więc to nic dziwnego, że WK to zauważył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że WK dał d....

przemus88 , do rejestracji samochodu miałeś w DR wpis L i GAZ

Miał i dopiero w WK dowiedział się że w tym aucie zdemontowano instalację .

Wychodzi na to że poprzedni właściciel zgłosił demontaż ,tylko WK nie wykreślił adnotacji .

Przemus88 też dał d.... kupując auto z gazem bez dokumentów , bo wygląda na to że instalacja została zamontowana na lewo albo siedzi jeszcze stara .

Teraz trzeba zamontować nową albo wymontować to co jest .

To że auto było L też dowiedział się dopiero w WK .Czyżby nie było wpisu w DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisu mu nie dokonają , ale dlaczego nie anulowali skoro mają info o demontażu . :D

I pytanie w jakiej formie mają tę informację.

A może w wyniku działań operacyjnych... ;)

 

Wygląda na to że WK dał d....

Niekoniecznie.

Pytania pozostały bez odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie kumam opisu tej sytuacji...

Ja bym proponował, aby przemus88 z piekła usunął swoje mętne posty i jeszcze raz napisał o co mu chodzi, a zwłaszcza czy w ogóle widział już to auto i dowód rejestracyjny ,,,

 

[ Dodano: 15-07-2012, 16:19 ]

Pytania pozostały bez odpowiedzi...

Bo, aby móc odpowiedzieć musielibyśmy znać (rozumieć) pytanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania pozostały bez odpowiedzi...

Bo, aby móc odpowiedzieć musielibyśmy znać (rozumieć) pytanie,,,

Ale moje pytania... pomocnicze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała sytuacja została przedstawiona! jutro idę do WK z zaświadczeniem ze z pojazdu jest usunięte urządzenia L oraz ze pojazd jest przystosowany do zasilania gazem. Pan urzędnik pewnie mnie odeśle ale spróbuję.

 

[ Dodano: 16-07-2012, 11:14 ]

Po wizycie w WK Urzędnik stwierdził że wszystko jest w porządku :) Nie wiem czego tak widziwiał wcześniej ale zadowoliło go zaświadczenie że w pkt 1 z pojazdu są usunięte urządzenia L a w pkt 2 że pojazd jest przystosowany do zasilania gazem. Czyli dobra moja :D

Teraz czekam na dowód główny, powinno obyć się bez niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaświadczeniem ze z pojazdu jest usunięte urządzenia L - ile trzeba zapłacić za takie zaświadczenie na SKP ?

 

To zależy w jakim rejonie Polski .OD 20-60zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce,to tak jak wyżej,natomiast najrozsądniej przy OBT wtedy nie pobieram ,tylko wpisuję informację o demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w WK Urzędnik stwierdził że wszystko jest w porządku :)

I to jest najważniejsza informacja.

Jeśli ktoś chce,to tak jak wyżej,natomiast najrozsądniej przy OBT wtedy nie pobieram ,tylko wpisuję informację o demontażu.

Dlaczego raz, za stwierdzenie że czegoś nie ma, pobierasz kasę, a raz nie?

Trza być konsekwentnym :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jakimś badaniem trzeba to ustalić.

 

Jakby nie mogło wystarczyć zwykłe oświadczenie właściciela/użytkownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.