Skocz do zawartości

"Sprawdzenie" pojazdu


BR143

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś -brak UDS-ów tylko kontroler

 

Nie zczaiłeś ironii. Diagnosta pracuje na stacji kontroli, a kontroler na stacji diagnostycznej???? No proszę...

 

Znajomy ma rolki analizator i jeszcze parę rzeczy i sprawdz swoje samochody przed naprawą

 

To jest warsztat naprawczy wyposażony w rolki, tak po prostu. No chyba że jest zakaz posiadania przez warsztaty wyposażenia skp...

 

Ja nawet nie uważam, że stanowisko kontrolne musi być oddzielone od naprawczego.

 

Tu akurat uważam, że powinno być jak najbardziej oddzielone.

 

Rodzaj badania: inne czynności skp,

Wykreślone punkty 1,2. Nieokreślony termin badania.

W uwagach napisałem, Na wniosek klienta wykonano sprawdzenie układu hamulcowe. Układ hamulcowy sprawny technicznie. Zrobiłem wydruk

Opłata 20 zł jak za usterkę. Głowy mi za to nikt nie urwał

Bo nikt się nie dopatrzył. Jak mogłeś cennik urzędowy zastosować do jakiegoś sprawdzenia hamulców???? Na coś takiego jeśli już to cena umowna z osobnej pozycji cennika...

 

IVVO, ustosunkuj się do tego:

i zakres jej działalności jest określony cennikiem urzędowym i

 

 

 

i pokaż mi w tym cenniku cenę za badanie zgodności sam lub zabytku - krzynke łyskacza stawiam...

 

i tego

 

IVVO napisał/a:

SKP to nie stacja diagnostyczna.

 

 

 

To pokaż definicję i czym się różnią. Tylko nie widzimisie panów z ministerstwa a twarde paragrafy...

 

Bo uparcie omijasz ten temat. Szczególnie ten opłat za zabytek i sam. Krzynka łiskacza czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    17

  • IVVO

    15

  • blakop

    13

  • Marek1

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja nawet nie uważam, że stanowisko kontrolne musi być oddzielone od naprawczego.

 

Tu akurat uważam, że powinno być jak najbardziej oddzielone.

 

Mam na PSKP oddzielone stanowisko ścianą 2,2 m. W/g obecnych przepisów, będę musiał ją podnieść do 4,5 m. Czy to ma jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na PSKP oddzielone stanowisko ścianą 2,2 m

 

To jest sensowne, skp to skp a warsztat to warsztat.

 

W/g obecnych przepisów, będę musiał ją podnieść do 4,5 m. Czy to ma jakiś sens?

 

A to jest bezsensowne - tak samo jak wysokość do której ściana ma być łatwo zmywalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo uparcie omijasz ten temat. Szczególnie ten opłat za zabytek i sam. Krzynka łiskacza czeka..

Co do zabytku i SAM - stanowisko resortu infrastruktury-nie mam sygnatury cytuję z materiałów szkoleniowych.W przypadku badań zgodności pojazdów marki SAM i zabytkowych z warunkami technicznymi, wysokość opłat uzależniona jest od rodzaju pojazdu, jego DMC i ewentualnych warunków dodatkowych, odpowiednio do tabeli opłat.

Co do różnic między SKP i SD- SKP -ma cennik urzędowy, warunki zgodne z ustawą, zatrudnia UDS, podlega kontroli UM i TDT. SD może nazwać się właściwie każdy warsztat :D i nikt mu tego nie zabroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic między SKP i SD- SKP -ma cennik urzędowy, warunki zgodne z ustawą, zatrudnia UDS, podlega kontroli UM i TDT. SD może nazwać się właściwie każdy warsztat :D i nikt mu tego nie zabroni

 

Jakiś paragraf? Dlaczego nie mogę sobie nazwać warsztatu Autoryzowana Stacja Kontroli i Obsługi?

 

Co do zabytku i SAM - stanowisko resortu infrastruktury

 

Proszę... daruj sobie. Pokaż mi w urzędowym cenniku, bo w/g Ciebie SKP ma go stosować a nie jakieś stanowiska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę... daruj sobie. Pokaż mi w urzędowym cenniku, bo w/g Ciebie SKP ma go stosować a nie jakieś stanowiska...

 

Nie wiem o co to haloo z tym cennikiem -- zrób sobie retrospekcji i poszukaj SAM-ów i zabytków w poprzednim z 25.01.2002 he.he.- też ich nie był i daliśmy sobie radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ich nie był i daliśmy sobie radę :D

 

A czy ktos mówi, że nie można sobie dać rady?? Można... Na różnorakie sposoby 8) I chyba bardziej o tym jest tu mowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co to haloo z tym cennikiem

 

O to, że twierdzisz, iż na skp obowiązuje TYLKO cennik urzędowy, a na stacji diagnostycznej nie. Więc pytam się jak robisz sam-y i zabytki. Pomijając fakt, że skp i sd to jest TO SAMO. Skp to nazwa poprawna a sd to potoczna i dotyczą TEGO SAMEGO obiektu.

 

I nigdzie nie ma nakazu wykonywania tylko badań urzędowych ani zakazy dokonywania badań nieurzędowych na SKP.

 

A takie opinie rozdzielające te pojęcia to można sobie na ścianie przybić tam gdzie nawet król chodzi piechotą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że twierdzisz, iż na skp obowiązuje TYLKO cennik urzędowy,

 

Jeśli masz protokół kontroli stacji to dobrze go przeczytaj.

 

Skp to nazwa poprawna a sd to potoczna i dotyczą TEGO SAMEGO obiektu

Znajdź tam sformułowanie Stacja Diagnostyczne

 

Kwestia następna - wpuszczasz klienta na stacje-chce sobie coś sprawdzić /mało ważne co/-jak legalnie pobierzesz kasę- co zastosujesz- "cenę umowną" czy z cennika- jak z cennika to którą pozycje z grupy 2 /bo inne nie wchodzą w rachubę/. Dobra coś wybrałeś- nie wprowadzasz do systemy -bo na jakiej podstawi-sławne dodatkowe- czynności inne- jeśli wprowadzisz co dalej trzeba dołożyć do tego kwotę która jest powiązana z cennikiem-- znowu wracamy do pozycji z cennika grupa druga -chyba że 4.1. Cały czas wszystko się kręci w koło cennika. A jeśli coś jest nie tak w czasie sprawdzenia -to zgrosisz i wypuścisz. Z tego że wpuściłeś na stację nie zgrosiłeś i wypuściłeś się wytłumaczysz, ale wjechał, zgrosiłeś, wprowadziłeś do systemy i wypuściłeś niesprawny-nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź tam sformułowanie Stacja Diagnostyczne

 

Nie nie, kolego. Poprosiłem Cię wcześniej żebyś przedstawił mi definicję stacji diagnostycznej, tylko nie jakieś widzimisie tylko konkrety, paragrafy.

 

wpuszczasz klienta na stacje-chce sobie coś sprawdzić /mało ważne co/-jak legalnie pobierzesz kasę- co zastosujesz- "cenę umowną" czy z cennika

 

Nasz cennik składa się z dwóch części urzędowej i umownej. Stosowanie cen urzędowych do czynności nieurzędowych jest co najmniej nie na miejscu...

 

nie wprowadzasz do systemy -bo na jakiej podstawi-

 

Dokładnie - nie wprowadzam do rejestru, bo po co i na jakiej podstawie. Wykonuję czynności nieurzędowe.

 

Za dużo komplikujesz proste sprawy.

 

Jeśli masz protokół kontroli stacji to dobrze go przeczytaj.

 

A konkretnie? w którym miejscu? Pisze tam, że zakazują? :evil:

 

 

Zapytam po raz ostatni, więc przestań zarzucać mnie bzdurami i wymysłami tylko odpowiedz.

 

CZY POTRAFISZ MI WSKAZAĆ PARAGRAF ZAKAZUJĄCY WYKONYWANIA NA SKP BADAŃ INNYCH NIŻ URZĘDOWE LUB PRZEPIS NAKAZUJĄCY WYKONYWANIE TYLKO BADAŃ URZĘDOWYCH?

 

Do tej pory mi go nie wskazałeś, podpowiem Ci - nie ma takowego. A póki co obowiązuje tu PRAWO a nie dziwne opinie i wskazania.

 

 

 

 

Dodam tylko jeszcze, że ani kontrolujący nas TDT ani starostwo nie mieli nic przeciwko i takie sprawdzenia dla aut z serwisu (wszystkie muszą przejechać przez ścieżkę przed serwisem) były robione podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY POTRAFISZ MI WSKAZAĆ PARAGRAF ZAKAZUJĄCY WYKONYWANIA NA SKP BADAŃ INNYCH NIŻ URZĘDOWE LUB PRZEPIS NAKAZUJĄCY WYKONYWANIE TYLKO BADAŃ URZĘDOWYCH?

 

Lepiej dzielić na badania techniczne (zgodne z PORD) i pozostałe czynności sprawdzające stan pojazdów, które pod PORD nie podlegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko jeszcze, że ani kontrolujący nas TDT ani starostwo nie mieli nic przeciwko i takie sprawdzenia dla aut z serwisu (wszystkie muszą przejechać przez ścieżkę przed serwisem) były robione podczas kontroli.

 

U mnie jest podobnie i też TDT nie miało zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj napisał/a:

 

CZY POTRAFISZ MI WSKAZAĆ PARAGRAF ZAKAZUJĄCY WYKONYWANIA NA SKP BADAŃ INNYCH NIŻ URZĘDOWE LUB PRZEPIS NAKAZUJĄCY WYKONYWANIE TYLKO BADAŃ URZĘDOWYCH?

Wcześniej podałem tobie pismo - Jest to dopowiedz MI dla pewnej stacji w moim regionie- wyślij zapytanie do MI- czy możesz wykonywać inne czynności na stacji niż te urzędowe. Następnie interpretację SAM i zabytku. Wiem,że lubisz aby twoje było na wierzchu.Ja przedstawiam tylko wyciągi z materiałów szkoleniowych które sygnuje MI, które notabene jest naszym zwierzchnikiem. Mogę odbić piłeczkę i zapytać - podaj przepis który zezwala na wykonanie innych czynności- też go nie znajdziesz, nie rozumie też pojęcia "ceny umownej" -wprowadzasz ją do kasy i jest niezgodność między tym co w rejestrze a w tym co raporcie dobowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej podałem tobie pismo - Jest to dopowiedz MI dla pewnej stacji w moim regionie

 

Ale pytanie było o podstawę prawną. Pisma MI bardzo często jej nie zawierają, albo wręcz przeczą istniejącemu prawu.

 

wyciągi z materiałów szkoleniowych które sygnuje MI, które notabene jest naszym zwierzchnikiem.

 

Jakim zwierzchnikiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko jeszcze, że ani kontrolujący nas TDT ani starostwo nie mieli nic przeciwko i takie sprawdzenia dla aut z serwisu (wszystkie muszą przejechać przez ścieżkę przed serwisem) były robione podczas kontroli.

 

Identycznie jest u nas . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedstawiam tylko wyciągi z materiałów szkoleniowych które sygnuje MI, które notabene jest naszym zwierzchnikiem.

 

Ministerstwo nie jest żadnym zwierzchnikiem SKP.

 

Mogę odbić piłeczkę i zapytać - podaj przepis który zezwala na wykonanie innych czynności- też go nie znajdziesz,

 

Bo nie muszę go szukać. Nikt nie zakazuje innych badań, ani nie nakazuje tylko badań urzędowych.

 

nie rozumie też pojęcia "ceny umownej" -wprowadzasz ją do kasy i jest niezgodność między tym co w rejestrze a w tym co raporcie dobowym.

 

Jak to nie rozumiesz? Nie robiłeś nigdy zakupów w sklepie? Nie płaciłeś za naprawę auta (no może nie :) )? Za naprawę pralki, lodówki itp? To wszystko są ceny umowne. Mało tego, o każda cenę umowną możesz się targować (co osiągniesz to inna sprawa).

 

A od kiedy raport kasowy musi się zgadzać ilościowo z rejestrem badań? Znaczy zgadzam się z Tobą, że każde badanie urzędowe MUSI zostać nabite na kasę, tak samo zresztą jak to nieurzędowe. A zresztą zapytaj się na forum ilu kolegów zdarza się badanie robić dzisiaj a skasować i fakturkę wystawić za np 3-4 dni. Przy serwisach i warsztatach to jest norma, bo auta są zostawiane na kilka dni czasem.

 

 

I nie zawsze moje musi być na górze. Jeśli myślisz, ze to jest argument w sytuacji gdy mam rację to się grubo mylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze jeden fakcik- Protokół z kontroli stacji -Paragraf 8.1 punkt 4-Przepisy w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem SKP- nic tu nie ma o"cenach umownych"

 

robić dzisiaj a skasować i fakturkę wystawić za np 3-4 dni

 

A to to jest przestępstwo skarbowe. Paragon wystawia się niezwłocznie po dokonaniu tranzakcji Fakturę wystawiasz na podstawie paragony.Ale na podstawie paragonu nabitego na kasę bezpośrednio po wykonaniu tego badania /sprzedaży/ :shock: a fakturę chyba do 3-miesięcy

 

Przecież mi nie zależy na tym aby zmieniać pewne zasady które sam stosuje, tylko rozmawiamy na zasadzie wymiany pewnych materiałów, ja mam takie a wy takie i sami widzicie,że każdy je interpretuje po swojemu a do tego jeszcze interpretacje MI. Przepisy są tak nie spójne, iż właściwie każdy ma racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragon wystawia się niezwłocznie po dokonaniu tranzakcji

 

No i tak jest wystawiony. Po dokonaniu transakcji. Klient daje kasę ja daję paragon, serwis wydaje auto. A badanie było dwa dni temu.

 

Protokół z kontroli stacji -Paragraf 8.1 punkt 4-Przepisy w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem SKP-

 

Protokołów mam pięć i w żadnym nie mam takiego paragrafu, poza tym to nie protokoły kontrolne stanowią u nas prawo.

 

Paragraf 8.1 punkt 4-Przepisy w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem SKP- nic tu nie ma o"cenach umownych"

 

No to wracamy do punktu wyjścia - jaką cenę pobierzesz za sam-a lub zabytek? Nie ma ich w cenniku. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK- wyłączam się z tego tematu- Bo kto nie jest z nami -jest przeciwko nam- widzę że nie warto chwalić się swoimi materiałami- chociaż mam ich w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO - wystarczy zrozumieć jedną kwestię - cena badania zgodności pojazdu zabytkowego i pojazdu marki SAM w cenniku nie występuje, więc stosuje się cenę umowną np. 1 zł albo 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja przedstawiam tylko wyciągi z materiałów szkoleniowych które sygnuje MI, które notabene jest naszym zwierzchnikiem."

 

To MI ma jakąś swoją stację?? :shock: Nie wiedziałem. I Ty IVVO pracujesz na niej? Jak Ci tam powiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kto nie jest z nami -jest przeciwko nam-

 

Nie wysnuwaj takich wniosków. To nie tamto forum. Za to, że masz inne zdanie i nie dasz się przekonać do naszego nikt Cię tu nie ukrzyżuje... Wyluzuj i chlapnij z nami wirtualne :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.