Skocz do zawartości

ZBIORNIK PALIWA


jjk1972

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ciekawostkę.

Dzis rano pojechałem zatankować żony auto. Obok mnie gość tankowal auto trerenowe. Wlał 77 litrów, a zbiornik ma 70 litrów. Gość w krawacie wściekł się. Do pracownika poszeł ''z ryjem'', że dustrybutor go oszukał. Pracownik stacji - w ciężkim szoku.

Chłopak tłumaczy, że urządzenia są kalibrowane. Facet w krawacie do mnie, żebym był świadkiem. Odparłem mu, że tak się zdarza - bo zapewne w ten sposób usunął zbędne powietrze ze zbiornika.

A co koledzy forumowicze na to?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tankowałem LPG i pytam gościa jakto jest że zawsze do pustego zbiornika wchodzi różna ilość gazu zależnie gdzie tankuje.

On mi na to - postawi pan po drugiej stronie dystrybutora puste auto a wejdzie 2-3 litry więcej.

 

Co do upuszczania powietrza - bez komentarza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlał 77 litrów, a zbiornik ma 70 litrów

 

W zależności od konstrukcji układu paliwowego może tak być. Z tego co pamiętam to bodajże w Fabii I można było zatankować więcej niż przewidywał producent o jakieś 3-4 litry, po prostu producent zalecał tankowanie do pierwszego odbicia pistoletu z dystrybutora, a potem można było jeszcze docykać kilka literków, ale powodowało to zalanie odpowietrzenia zbiornika oraz wkładu z węglem aktywnym który po kilku takich tankowaniach nadawał się do wymiany bo zapalała się kontrolka check silnika :evil::evil::evil: a część do tanich nie należała :lol:

 

No ale kiedyś udało się zatankować Panu do mojego zbiornika LPG 42 litry gazu , a pojemność załkowita geometryczna była 40 l a wchodziło zazwyczaj do pełna 32-34 l no ale zapłaciłem tylko za 34 l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tankowanie gazu to zależy to od tego czy jest idealnie w poziomie ustawione auto podczas tankowania. Jeden podjazd może być przechylony trochę na bok, inny trochę do tyłu itd itp. Po drugie ilość gazu zależy też id ciśnienia jakim tankowane jest auto [z tego co pamiętam to powinno być między 9-11 bar], a często jest ustawione np. 20 bar i stąd te różnice. Nie bez znaczenia jest też temperatura tankowanego gazu i temp panująca w zbiorniku pojazdu [choć uważam, że ma to najmniejsze znaczenie]

Teoretycznie jeśli tankujemy na jednej stacji to powinno zawsze wchodzić do pustego zbiornika bardzo zbliżona ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jeśli tankujemy na jednej stacji to powinno zawsze wchodzić do pustego zbiornika bardzo zbliżona ilość.

Dokładnie, i tu przy znacznej różnicy możemy podejrzewać, że oszukał dystrybutor (np.zapowietrzony układ). Natomiast inne przypadki to przeważnie już wymienione, różnice ciśnienia tankowania lub poziomów podłoża,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy 15 lat praktyki na stacji paliw,temat rzeka,dystrybutor jest oki, 10 % niedolewki jest niemożliwe.

Mirek!!! Błąd pomiaru dystrybutora nie może przekroczyć 0.75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.