Skocz do zawartości

Polskie Tablice Rejestracyjne


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co można zrobic to sprawdzić ich stan wymiary i rozmiar liter i jak nie odpowiadają wymaganym to dopiero wtedy je kwestionować.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=10251

trafiłem na forum, które publikuje różne buble na wydanych TR

 

http://wptr.pl/index.php?dz=praktyka&pdz=zbiory&sekcja=nielegalne

Słowo wyjaśnienia dla osób, które nie zorientowały się jeszcze co nazywamy nielegałkami. Są to tablice wydane wbrew rozporządzeniom MI precyzującym zasady ich wydawania. Najczęściej mamy do czynienia z takimi, które w części wyróżnika pojazdu mają niedozwoloną literę. Dla przypomnienia: wyróżnik pojazdu tworzy się ze zbioru liter podanych w par. 21. ust. 1. rozporządzenia MI w sprawie rejestracji pojazdów, z wyłączeniem liter B, D, I, O, Z - par. 22. ust. 1.

Liczne przypadki naruszenia tego punktu, a także inne odstępstwa w interpretacji przepisów są przedmiotem tej części wortala.

 

Do działu tablic nielegalnych wpisujemy:

 

a) tablice zawierające niedozwoloną treść:

- litery B, D, I, O, Z w wyróżniku pojazdu

- cyfry w niedozwolonych miejscach

- układy znaków z nieistniejących zasobów

- polski euroband na tablicach unijnych

 

b) tablice wykonane niezgodnie z wymogami rozporządzeń (buble produkcyjne) udokumentowane zdjęciem pozwalającym jednoznacznie określić niezgodność, zawierające:

- niewłaściwy krój znaków

- - w tym niewłaściwe zastosowanie wąskich i szerokich znaków, z wyłączeniem litery "I"

- niewłaściwe rozmieszczenie znaków

- inne rażące naruszenia wymogów wykonania.

 

pierwsze miejsce

tablice nielegalne - województwo kujawsko-pomorskie - 199

 

przykładowe wpisy:

C2 EWELA 6.8.2012 zgłosił: blacha

Żółte Renault Megane. Szeroka litera C w wyróżniku miejsca.

 

C0 DREAM 6.8.2012 zgłosił: blacha

Czarny Mercedes C Sportcoupe. Szerokie litery w obu wyróżnikach.

 

i z mojego podwórka

 

ERA E*** 20.5.2012 zgłosił: kams

Litera A z czarnych tablic, szerokie E w wyróżniku pojazdu, źle rozmieszczone znaki. Błąd dotyczy całej serii.

 

EO ABCEZ 21.1.2012 zgłosił: blacha

Granatowa Mazda 3. Litera O zamiast cyfry 0 oraz szeroka litera E w wyróżniku miejsca.

 

E1 00000 22.9.2008 zgłosił: esjot

Czarne BMW 5 z wpisu blaszka w indywidualnych. W wyróżniku pojazdu same zera.

 

EP O6173 15.2.2008 zgłosił: Krzychu

Srebrny Fiat Stilo - nieoznakowany radiowóz KMP Piotrków Trybunalski - widziałem wczoraj w Piotrkowie Trybunalskim na ul. Słowackiego. Litera O zamiast cyfry 0 w wyróżniku pojazdu. Zdjęcie zrobiłem 20.02.2008 w Piotrkowie Trybunalskim na ul. Szkolnej przed KMP. Nalepki na szybie brak. :shock:

 

itd ...

 

 

info o stronie

 

Najwyższe numery na polskich tablicach rejestracyjnych AD 2000 obserwowane w poszczególnych powiatach

 

Numery indywidualne na polskich tablicach rejestracyjnych AD 2000 obserwowane w poszczególnych województwach

 

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.