Skocz do zawartości

ciągnik samochodowy LPG???


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego wynalazka jeszcze nie miałem

Sprawdzam hamucce ,luzy zawieszenia proszę klienta o DR a w nim rodzaj zasilania

w pozycji P - D LPG :o:o:o o matko co to jest ( błąd ) :shock::shock::shock:

ale po krótkiej chwili ..... jest instalacja gazowa zbiornik 250l no ale mój dziw był duży :razz::razz:

jak robie w tym zawodzie 8 lat to takiego cuś nie widziołem na oczy ::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej tego będzie nawet jeden producent z tego co się orientuje to w nowych samochodach oferują instalacje gazowa przy okazji obniżenia kosztów samochód dodatkowo ma większy moment obrotowy i moc :D

i niech teraz ktoś powie że gaz to jedynie do kuchenki i zapalniczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie jest Volvo z LPG .Przerobili w tym roku .

 

No a jak z homologacją na taką instalację żeby to zalegalizować.

 

Osobiście jeszcze nie spotkałem instalacji LPG w silniku Diesla takiej zgodnej z prawem, bo taką założoną na dziko widziałem i była to instalacja II generacji ( mieszalnikowa ) z doprowadzonym przewodem gazem do kolektora ssącego oraz ograniczoną dawką paliwa potrzebną tylko do zapłonu tej mieszanki w cylindrze, ale to wszystko było bez papierów taka radosna twórczość właściciela pojazdu ale działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak z homologacją na taką instalację żeby to zalegalizować.

Normalnie ,jest homologacja ,jest wpis .

Montowała firma bodajże z Gdańska .LPG jest dodatkiem (nie pamiętam ile procent) do oleju napędowego .Nie ma tak jak w benzyniaku że możesz sobie przełączyć na sam gaz.

 

[ Dodano: 24-08-2012, 09:14 ]

Zdaje się że oni montowali

http://www.elpigaz.com/pl/22254.dhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kwiatki są na tej stronie:

Oferowany przez ELPIGAZ system DEGAmix jest pierwszą instalacją na polskim rynku posiadającą wszelkie niezbędne homologacje do stosowania w szerokiej gamie pojazdów:

 

•osobowych (M1) i dostawczych (N1) - homologacja PL*0062*00/G

•ciężarowych (N2) i autobusach (M2) - homologacja PL*0059*00/G

•ciężarowych (N3) i autobusach (M3) - homologacja PL*0060*00/G

i jedyną instalacją w Europie, która może być stosowana w pojazdach drogowych (M3 i N3) przeznaczonych do transportu towarów niebezpiecznych wg Umowy ADR - homologacja PL*0060*05/G .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie spotkałem instalacji LPG w silniku Diesla takiej zgodnej z prawem, bo taką założoną na dziko widziałem i była to instalacja II generacji ( mieszalnikowa ) z doprowadzonym przewodem gazem do kolektora ssącego oraz ograniczoną dawką paliwa potrzebną tylko do zapłonu tej mieszanki w cylindrze, ale to wszystko było bez papierów taka radosna twórczość właściciela pojazdu ale działało

 

Dokładnie takie same cuda widziałem. Ale nie wiem - być może legalne rozwiązania (czyli homologowane) też istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy uczciwy montażysta gazu daje homologację :evil:

 

To jest z jakiegoś kodeksu honorowego wyrwane? :-P

 

Znam ludzi, którzy montują takie rzeczy na własną rękę - nie są jednak zawodowymi montażystami, więc i nie mają co i komu wydawać. Nie powiedziałbym jednak, że są nieuczciwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy uczciwy montażysta gazu daje homologację :evil:

 

To jest z jakiegoś kodeksu honorowego wyrwane? :-P

Kodeks Boziewicza czy Hammurabiego?!

A może po prostu Stary Testament...

Oko za oko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, którzy montują takie rzeczy na własną rękę - nie są jednak zawodowymi montażystami, więc i nie mają co i komu wydawać. Nie powiedziałbym jednak, że są nieuczciwi...

To jak to rejestrują :?:

No chyba, że w Poznaniu jest inaczej :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to rejestrują :?:

 

Co rejestrują?? :razz: To instalacje gazowe się rejestruje? Bo u nas rejestruje się pojazdy, a montaż LPG to po prostu się zgłasza jako zmiany. Tylko niektórzy zmiany zgłaszają, a niektórzy nie - tak to w praktyce wygląda.

 

No chyba, że w Dolnośląskim jest inaczej 8)

 

PS Nie no żartuję z tym pytaniem. Przecież wiemy, że w Dolnośląskim ze wszystkim jest inaczej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że w Dolnośląskim jest inaczej 8)

 

Jest!

U nas "P" na OBT dostają pojazdy, które mają instalacja gazową wpisaną do DR

 

Nie no żartuję z tym pytaniem. Przecież wiemy, że w Dolnośląskim ze wszystkim jest inaczej :evil:

To fakt, u nas na ziemniaki mówimy ziemniaki... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.