Skocz do zawartości

Problem z rejestracją?


Alius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tydzień temu kupiłem auto od dilera, lecz umowę mam podpisaną z włochem czyli poprzednim właścicielem(umowa była pisana na miejscu). Data kupna ma umowie to 11 wrzesień, a data widniejąca na papierach(wyrejestrowania samochodu) to 11 sierpnia. Kobieta w agencji celnej powiedziała mi, że na umowie kupna sprzedaży wymagane jest podanie miasta w którym została podpisana umowa.

W takim razie musiałem napisać umowę "na nowo". Czy lepiej wpisać miejscowość z Włoch gdzie właściciel mieszka, czy z Polski? Pośrednik podał tablice lawety na której był przywieziony samochód. Posiadam wszelkie wymagane dokumenty. Czy może występować problem z rejestracją? auto nie jest kradzione sprawdzane przez policjanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej z Włoch, bo jeśli wpiszesz Polskę to urząd skarbowy naliczy jeszcze podatek od czynności cywilno-prawnych. Jednak podstawy prawnej na wymaganie miejscowości na umowie nigdzie nie ma.

 

Natomiast zastanawia mnie jak się nie boisz podpisywać umowy w ciemno z jakimś Włochem, którego na oczy nie widziałeś. Skoro dealer sprowadził samochód to niech zgodnie z prawem załatwi wszystkie formalności celne, a Ty przecież możesz kupić od dealera legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa już podpisana to chyba po ptakach. Wcześniej nie spodziewałem się, że mogą wogóle wyniknąć jakieś problemy z rejestracją(człowiek uczy się na błędach niestety).

Tak więc czy mogą pojawić się jakieś problemy? i jeśli tak to jak z nich wybrnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc czy mogą pojawić się jakieś problemy? i jeśli tak to jak z nich wybrnąć?

 

Mogą jeśli auto okaże się kradzione, a Ty będziesz odpowiadać za paserstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Gdy wracałem autem do domu (po kupnie). Zatrzymali mnie bo był złe tablice i policjant sprawdzał czy nie kradziony.

To mogą się do czegoś przyczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymali mnie bo był złe tablice i policjant sprawdzał czy nie kradziony

Policjant sprawdził, czy auto z takim numerem VIN nie zostało skradzione co wcale nie oznacza, że nr np. nie jest sfałszowany, takie sprawy czasami wychodza na jaw się po latach. Tą mozliwościa kupna kradzionego auta jednak zbyt mocno bym sie nie przejmował, bo jest to marginalny problem. Częstrzą przyczyna problemów z rejestracja sa problemy formalne jak np. niezgodności lub braki w dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.