Skocz do zawartości

Pomocy Rysunki technologiczne stanowisk kontrolnych


jurek014

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy pod pojęciem "rysunki technologiczne stanowisk kontrolnych" zawartym we Wniosku o wydanie poświadczenia zgodności wyposażenia i warunków lokalowych stacji mam rozumieć 2 rysunki to jest :

rysunek 1. Stacja z rozmieszczeniem przyrządów, kanału przeglądowego i ławy pomiarowej

rys 2. stanowisko do pomiaru hałasu . I jeszcze jedno pod punktem "legalizowana waga samochodowa wpisuje urządzenie do mierzenia skuteczności zawieszenia.

 

 

Szef zlecił mi przygotowanie dokumentacji nowej stacji do TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pod pojęciem "rysunki technologiczne stanowisk kontrolnych" zawartym we Wniosku o wydanie poświadczenia zgodności wyposażenia i warunków lokalowych stacji mam rozumieć 2 rysunki to jest :

rysunek 1. Stacja z rozmieszczeniem przyrządów, kanału przeglądowego i ławy pomiarowej

rys 2. stanowisko do pomiaru hałasu . I jeszcze jedno pod punktem "legalizowana waga samochodowa wpisuje urządzenie do mierzenia skuteczności zawieszenia.

 

 

Szef zlecił mi przygotowanie dokumentacji nowej stacji do TDT

 

Legalizowana waga samochodowa, to nie urządzenie do kontroli amortyzatorów.

Waga nie jest obowiązkowa, jeżeli jest, ma ważyć cały pojazd, a nie jedną oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pod pojęciem "rysunki technologiczne stanowisk kontrolnych" zawartym we Wniosku o wydanie poświadczenia zgodności wyposażenia i warunków lokalowych stacji mam rozumieć 2 rysunki to jest :

rysunek 1. Stacja z rozmieszczeniem przyrządów, kanału przeglądowego i ławy pomiarowej

rys 2. stanowisko do pomiaru hałasu .

 

Skseruj z projektu:

1. Rzut stanowiska ( lub stanowisk jeśli stacja ma 2) kontrolnego

2. Plan sytuacyjny stacji z zaznaczonymi drogami i stanowiskiem do badań akustycznych

I jeszcze jedno pod punktem "legalizowana waga samochodowa wpisuje urządzenie do mierzenia skuteczności zawieszenia.

Jeśli masz oddzielną legalizowaną wagę to wypełniasz ten punkt jeśli nie masz to go nie wypełniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie czy stacja ma być oznakowana w dniu odbioru przez TDT (szyld OSKP, tablica z godzinami otwarcia oczywiście pozostawione miejsce na nr stacji), czy te oznakowania wykonuje się po odbiorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy stacja ma być oznakowana w dniu odbioru przez TDT

 

Odbierałem dwie nowe stacje i w obu przypadkach inspektorzy podchodzili do tego spokojnie, najlepiej jakby była nawet nie duża tablica tylko bez numeru skp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podejdz na działającą stacje i podejrzyj jak miej więcej są rozstawione urządzenia. Na schemacie zaznacz kierunek wjazdu i tak po swojemu gdzie co będzie wykonywane.Wiadomo co ma być przy ławie pomiarowej i co na niej robisz, przemyśl miejsce do ustawiania świateł, musi byc na ławie, jeśli nasz kanał to na końcu bo niepotrzebnie wydłużysz sobie ławę itd. A co do szyldu to przy pierwszym odbiorze może go nie być ale naszykuj sobie niebieskie tło dla napisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wszystko mam już gotowe , ale szef wstrzymał mnie z wieszaniem. Czekam na przyjazd TDT i za bardzo nie mam co robić.Wczoraj i dziś jestem na zastępstwie na innej stacji, a jutro znowu "kurze" będę ganiał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
a jakieś gotowe projekty stacji to można zdobyć na forum ? chodzi o OSKP.

 

Takie rzeczy to raczej kosztują i za free nie dostaniesz. I nie mówię o samym rzucie poziomym, tylko o całym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.