Skocz do zawartości

Rejestry PESEL i CEPiK zostaną przebudowane


zbych1916

Rekomendowane odpowiedzi

CEPiK nie będzie już rozwijany, mają powstać osobne systemy dla kierowców i pojazdów... skoro planują na 2015 to pewnie ok 2020 zacznie coś działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEP i CEK?

Może w końcu pomyśleli by aby w PESELu były i uprawnienia do kierowania pojazdami (niekoniecznie tymi z prawa jazdy) a także inne rzeczy jak podleganie ubezpieczeniu społecznemu.

Wiem wiem byłoby zbyt pięknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie wiem czy ubezpieczyciele mają obowiązek zgłaszania szkód do Cepiku ale gdyby mieli lub na nich nałożyć taki obowiązek oraz my na SKP wpisywać będziemy przebieg to ta baza mogłaby być ciekawa dla przyszłego kupującego i "handlarz Mirek" (z całym szacunkiem dla tego imienia) miałby mocno ograniczone pole działania. No i wówczas mielibyśmy prawie amerykański CARFAX :lol::lol:

 

No rozmarzyłem się a teraz do roboty :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektę licznika przed każdym badaniem

 

To też, dla chcącego nic trudnego. Zawsze tak było i będzie że jak będzie coś chciał ukryć to sposób znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektę licznika przed każdym badaniem .

Coroczna korekta przebiegu trochę by kosztowała i do tego pamiętać o niej by trzeba a skoro ludzie zapominaja o badaniach to o korektę tym bardziej by przeoczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coroczna korekta przebiegu trochę by kosztowała i do tego pamiętać o niej by trzeba a skoro ludzie zapominaja o badaniach to o korektę tym bardziej by przeoczyli.

 

Bardziej by diagnostę cisnęli, żeby z kosmosu stan licznika wpisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by diagnostę cisnęli, żeby z kosmosu stan licznika wpisał...

ciśnienie można znacznie zmniejszyć tekstem:

- stan licznika muszę dodatkowo udokumentować fotograficznie ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coroczna korekta przebiegu trochę by kosztowała i do tego pamiętać o niej by trzeba a skoro ludzie zapominaja o badaniach to o korektę tym bardziej by przeoczyli.

Jak co roku robisz 15tys km to się mija z celem. Ale znam takich co robią 80-100tys km. I napewno zostawią 200zł żeby cofnąć licznik o 90tys co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku robisz 15tys km to się mija z celem. Ale znam takich co robią 80-100tys km. I napewno zostawią 200zł żeby cofnąć licznik o 90tys co roku.

Z tym 90 tys to trochę przesadziłeś ;) a jak ktoś śmiga 100 000 km/rok to z reguły trudno mu znaleźć czas aby dokonać korekty przebiegu. Co nie zmienia faktu. że jeśli jest ktoś konsekwentny to faktycznie może corocznie korygowac licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek jak gość korygował licznik przed każdym przeglądem w ASO. Co 15tyś miał robić i robił, a że tak naprawdę robił ponad 40 to już inna sprawa. I tym sposobem miał gwarancję nie do 100tyś tylko auto miało grubo ponad 200tyś, to na dodatek miał na to książkę serwisową. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek jak gość korygował licznik przed każdym przeglądem w ASO. Co 15tyś miał robić i robił, a że tak naprawdę robił ponad 40 to już inna sprawa. I tym sposobem miał gwarancję nie do 100tyś tylko auto miało grubo ponad 200tyś, to na dodatek miał na to książkę serwisową. :cool:

 

Takich przypadków to i ja znam co najmniej kilka... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.