Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

jjk1972

Zatrzymany DR za niezgodny VIN

Polecane posty

jjk1972

W dniu dzisiejszym zatrzymałem DR na podstawie nowego rozporzadzenia. Podstawa - par. 5 pkt. 6. Musiałem sie natłumaczyć. Ostatecznie odesłałem do ''lektury'' nowego rozp. A tak na marginesie - takich dowodów bedzie sporo do zatrzymania w SKP. Tylko dlaczego urzędnik w wydziale komunikacji popełniając błąd nie ponosi za to odpowiedzialności np finansowej za swój błąd.

Qnick

A skąd wiesz że to urzędnik się pomylił :P

adamos

Było O zamiast 0 ?

blakop
Tylko dlaczego urzędnik w wydziale komunikacji popełniając błąd nie ponosi za to odpowiedzialności np finansowej za swój błąd.

Po pierwsze:

A skąd wiesz że to urzędnik się pomylił

Bo zaraz wyjdzie, że to nawet u Ciebie na stacji 3 lata wstecz ten błąd powstał ;)

A po drugie... Akurat ten przypadek zatrzymania DR jest dyskusyjny, bo narusza ustawę PoRD (tylko Policja może zatrzymać a to DR), więc jak trafisz na jakiegoś nadgorliwego prawnika, to gotów Cię ciągać za przekroczenie uprawnień hihi ;)

Qnick
Było O zamiast 0 ?

To wcale nie oznacza pomyłki urzędnika, mógł pomylić się diagnosta na badaniu przed I rejestracją w PL a urzędnik po prostu przepisał do DR, pójdzie do WK to się wyjaśni i jak się urzędnik pomylił to zaraz wpiszą prawidłowy VIN w adnotacjach i po sprawie :-P a jak się pomylił diagnosta to może być różnie :?

blakop

0 a O to nawet pomyłka producenta/importera mogła być. Opel przez lata bił dokumenty w postaci np. WOL0... Nawet pismo na ten temat czytałem (lata 90-te), gdzie się upierali,że pierwsze jest O, a nie 0...

Qnick
0 a O to nawet pomyłka producenta/importera mogła być

No i trzeba będzie dudki za badanie oddawać albo chociaż za poprawkę nie pobierać :evil::evil::lol:

markes30

Było O zamiast 0 ?

Dotarłeś do wyciągu ze świadectwa homologacji? Masz pewność, że to błąd? Na własne oczy widziałem wyciągi ze świadectwa Opli, wystawione na WOL......... Nie ma podstaw do kwestionowania tego faktu skoro pojazd ma homologacje.

mirek.g
Było O zamiast 0 ?

Tego nie wiemy,dopiska kolegi.

darkdog
Na własne oczy widziałem wyciągi ze świadectwa Opli, wystawione na WOL.........

Oczywiście Markes ma tu racje bo w ŚH właśnie tak jest WOL ......

[ Dodano: 22-10-2012, 22:33 ]

Bo zaraz wyjdzie, że to nawet u Ciebie na stacji 3 lata wstecz ten błąd powstał

A po drugie... Akurat ten przypadek zatrzymania DR jest dyskusyjny, bo narusza ustawę PoRD (tylko Policja może zatrzymać a to DR), więc jak trafisz na jakiegoś nadgorliwego prawnika, to gotów Cię ciągać za przekroczenie uprawnień hihi

Tak se to czytam i odnosze wrażenie :-( że My nietworzymy Jedności a powinniśmy; niema tu żadego znaczenia, czy urzędnik WK czy UD, musimy mieć takie same zasady zgodnie z przepisami;

poco chwytać się za klapy skoro zawsze można takie problemy rozwiązać w przyjznej atmoswerze :-D , tyle jest problemów we wszystkim co nas otacza, poco komplikować sobie jeszcze życie :-( .

Kiedyś mi ktoś tak powiedział nierób drugiemu między drzwi :P

Skoro niebędzie współpracy miedzy WK I Nami to do du..... to wszystko :razz:

Qnick
Skoro niebędzie współpracy miedzy WK I Nami to do du..... to wszystko

Święte słowa :cool:

darkdog
Święte słowa

:ok

IVVO

Problem O/0 nie dotyczy tylko Opli, w naczepach SCHMITZ o początku VIN W09.... SKI-7.2 do 10.5 z wcześniejszych lat /2000/ występuje litera O która w 90% zastąpiona jest zerem w DR. W pewnym czasie WK zastępowały literę O zerem hurtowo

JANUSZ60
Problem O/0 nie dotyczy tylko Opli,

Tylko, że my ciągle nie wiemy jaki błąd miał na myśli "jjk1972",,,

wolf

To teraz nie zabierzemy to sprzecznie z rozporządzeniem, zabierzesz to sprzecznie z ustawą i jak tu postąpić ...................... za bramę ........ ;)

mirek.g

DzU 996 Par.5 ust 6

blakop
DzU 996 Par.5 ust 6

Ustawa stoi wyżej mirku 8)

mirek.g
Ustawa stoi wyżej mirku 8)

Nie jestem od tego aby sprawdzać zgodności z ustawą,jest zapis w rozporządzeniu więc go stosuję.Jestem tylko prostym diagnostą.

blakop

W tym kraju nic nie zwalnia nawet prostego diagnosty od przestrzegania prawa i jego znajomości :) Znasz rozporządzenie? Więc tym bardziej powinieneś znać ustawę 8)

Psuj
Akurat ten przypadek zatrzymania DR jest dyskusyjny, bo narusza ustawę PoRD (tylko Policja może zatrzymać a to DR)

A niezgodność numeru vin to pod jaki powód zatrzymania DR podpada? W.g ustawy rzecz jasna?

Na pewno - "uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu."

A czasem także nie taki powód? - "zagraża porządkowi ruchu,"

blakop
Na pewno - "uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu."

A czasem także nie taki powód? - "zagraża porządkowi ruchu,"

Już brodatyzmazur tłumaczył, że nie to nie podpada pod to niestety, więc nie ma sensu dublować tamtej dyskusji.

jjk1972

Koledzy diagności.

Dziękuje za zainteresowanie moim tematem. Sprawdziłem w archiwum wydziału komunikacji - urzędnik wydając DR popełnił błąd przy wypisywaniu danych. Użytkownik został niepotrzebnie narażóny na wizytę w urzędzie i niestety pewien wydatek. Pozdrawiam.

eborg

Mam nadzieję , że nie byłeś (w stos. do urzędnika) zbyt rygorystyczny - mylimy się wszyscy!

jjk1972

Byłem bardzo miły. Niekiedy wole zacisnąć zęby i odczekać co swoje. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.